şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • 13 uğursuz olduğundan ios 13 yerine direk çıkacak o.s. dir
 • çıkmayacaktır. zira o zamana kadar kıyamet kopacaktır. bazen insan kendi kıyametini kendi bile kopartabilir yani.
 • şaka maka 2017'nin ortalarına geldiğimiz şu sıralar dedikodusu çıkmaya başladı bile: http://mashable.com/…-com-tw-main-link#t7kzl1my.oqd

  neymiş efenim, siri çok zeki olacakmış.
 • 2020 yılında çıkacak olan ios sürümü. bu sürümde apple’ın ios 6’dan 7’ye geçişte olduğu gibi arayüzü komple değiştirmesini bekliyorum.

  2 sene sonra görüşürüz.
 • ios 14 genel özellikleri (ios 7-den ios 13 e kadar bir eleştiri)

  - ayarlar bölümü baştan düzenlendi, ses ve dokunuşu ayırıp ses, dokunuş şeklinde ikiye böldük.

  - çok şahane yeni duvar kağıdı ekledik. tasarımcılarımız çok çalıştı.

  - acil sos diye bir bölüm vardı burada ekleyecek bişi bulamadık. acil sos ve barbekü yaptık. acil durumlarda ambulans kebap falan getiricek.

  - gizliliğinize çok önem verdiğimiz için mesajlar uygulamasının punto değerini düşürdük yanınızdaki arkadaş okuyamayacak sms'lerinizi.

  - sağlık uygulamasını güncelledik. ama türkiye'de yeni özelliği size sunmayacağız.

  - haritaları güncelledik. türkiyedeki çıkmaz sokakları ekledik.

  - kamera uygulaması artık şak diye açılıyor, hayır bu sefer hız olayı değil ! gerçekten şak diye bir ses tonu ekledik o şekilde yani.

  - dosyalarım uygulaması aracılığıyla artık usb'deki bir dosyanın ismini değiştiremiceksiniz onu ios 13 de yanlışlıkla açtık ios 15 e bırakıcaz.

  - saat uygulamasını yeniledik. bir kaç ülkenin saat dilimini ekledik bak bu efsane bir özellik oldu. sunumda da herkes alkışlamıştı.

  - wallet falan bişi eklicektik bulamadık simgesini değiştirdik gucci marka bir cuzdanı andırıyor. şık bir tasarım oldu.

  - kitaplar uygulamasını türkiyede kaldırdık zaten okumuyorsunuz.

  - tim cook sunumda aktarmadı ama telefon açılışındaki zil sesi efsaneydi ios 14'un en harika özelliği oldu.

  - ios 7 ile ios 14 arasındaki 10 farkı bulun diye bir uygulama yaptık. onuda bir ara oynarsınız.
 • şimdiden çıkan haberlere göre ios 14'te, ekran ikiye ayrılabilecekmiş. apple taksitli satış gibi özellik ekliyor. önce ios 13'te karanlık mod, şimdi ios 14'te bu özellik.
 • hafiften heyecanı başlamış olan sürüm. kişisel olarak ios 13 ile ilmelenen voiceover yeniliklerinin devamı, widgetlerin ipadosta olduğu gibi taşınabilmesi, ana ekran sütun satır ayarı yapılabilmesi, daha kişiselleştirilebilir bildirim modeli, dosyalar uygulamasında iyileştirmeler, otomatik doldurma gibi yapısal entegrasyonların devamı ve konfora yönelik bir kaç iyileştirme bu sürüm için beni tatmin eder.
  özel olarak da: nfc desteğinin genişlemesi ve voiceover ile daha fazla ses motorunu kullanma gibi şeylerle mutlu olurum.
  widget. bildirim ve ana ekran ayarları, geniş nfc desteği, ekran okuyucuyla birden çok ses motoru desteği gibi şeyler android bilmem kaçtan beri var diye taciz etmeyin boşuna, burada ios’in sonraki sürümünü konuşuyoruz.
 • kesinlikle android’te bulunan pencere(ekranı istenilen şekilde 2’ye bölerek eş zamanlı olarak uygulama çalıştırılması) olayının olması gereken yeni ios sürümü olacaktır.