• 3y kuralını unutursanız pişman olabilirsiniz değil direk olursunuz.

yedek yedek yedek
  • sonunda kurulum bitti ve iphone açıldı. ilk izlenimim en çok kullandığım widgetler ana ekrana taşınmıyor. uygulamaların güncellemeleri gerekiyor sanırım. beta sürüm çıkalı nerdeyse 4 ay oldu . bu firmalar buna nasıl hala uyum sağlayamadı anlamadım.
    not:iphone 11

arkadaşlar elimdeki cihazları söylemek maalesef görgüsüzlük gibi görünse de tüm cihazlarımda güncelleme yapıyorum. sorusu olan yazabilir.

ipad 7.nesil ipados 14
    apple watch series 5 watchos 7
    airpods pro 3a283

airpods pro konumsal ses ios 14 ile mükemmel çalışıyor dyebilirim. ipadle denemedim.

airpods bağlıyken iphone ekranını her açtığımda üste xxx(airpods pro ) bağlı yazıyor. önceden widgetlerde saat ve kulaklık şarj durumunu yüzde olarak görebiliyordum artık dairesel olarak gösteriyor. bence kötü ama muhtemelen bir çözümü vardır.

ekranda sağdan en sol ekrandan sonra uygulama arşivi çıkıyor. uygulama kategorilendirmesi örnek olarak bende tam şöyle;
    sosyal: whatsapp,ekşisözlük,face,linkedin vb
    izlenceler:tüm tarayıcılar chrome ,edge vb ve hesap makinası
    üretkenlik ve finans; banka ve finans uygulamarı artı expressvpn :)
    eğlence; youtube ,youtube music vb artı maçkolik :)
    alışveriş ve yiyecek;
    seyahat
    yaratıcılık
    bilgi ve okuma
    sağlık ve fitness
    eğitim

ipados 14te ekranı en sağa çekince bunlar çıkmadı.

galiba videolarda picture in picture sadece facetimeda. youtubeda başarısız oldum.
    şu an benim için tek fark arama gelince ekranı kaplamaması.
  • elinde 5 yıllık 6s'i ile benim gibi bekleyen fakir kekoleitelerin yüklememesini salık verdiğim sürüm.

sebebi: cpu benchmark sonuçları
    ios 13.7 single-core score: 558, multi-core score: 1012
    ios 14 single-core score: 239, multi-core score: 649

bariz bir eşşekleşme mevcut.

kaynak

edit: şu videoda da tam tersi bir durum var.
    gafalar garıştı. sonuçta acele etmemek lazım. yorum yapmak için de. *
  • aylardır kullanıyorum. toplam 7 cihaza kurdum. haftalar boyunca test ettim. şu kadarını söyleyebilirim. benim tecrübelerime göre ios 14 bu güne kadar gelen en stabil işletim sistemi.

korkmadan kurun kullanın. kurduğum ilk jenerasyon ipad pro'da da iphone 8 plus'ta da ilk günden beridir sorunsuz çalışıyor. cihazlarımdan birinde sürümlerden biri pil kullanımını hızlandırmıştı ancak sonraki güncellemelerle o sorun da çözüldü.

kesinlikle ve kesinlikle sıfır kurulum yapmanıza gerek yok. yaparsanız cihazınızın birkaç gün boyunca yavaşlamasına, pil ömrünün düşmesine ve internet kotanızdan yenmesine şaşırmayın.

uyarı olarak ekleyeyim. apple'ın sadece bir gün önce anons etmiş olmasından dolayı bütün yaz yatmış olan bazı yazılımcılar ters ayak üstünde yakalandılar. benim kullandığım hiç bir uygulamada soruna rastlamadım ancak sizin şansınıza bazı yazılımlarda birkaç gün sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • an itibariyle gelmiş olan güncellemedir.
  • getirdiği tüm özellikleri xiaomi'den araklamış sürümdür. inanmayan tek tek inceleyebilir.
  • birinci nesil iphone se kullanıcısı olarak aceleci değilim. zira cihaz şuan atom karınca gibi seri çalışmakta. ios 14 yükleyip deneyimleyenler yeşillendirebilr.
  • eksisozluk ios uygulaması'nda pek tabi yine bildirimler gelmeyecektir. *
  • yaklaşık 30 dakikada güncelleme indi. 40 dakikadır preparing update devam ediyor... sizde durum ne?

tanım : uzun süren yükleme işlemine sahip sürüm.
  • başlığa girip lan yoksa deyip baktım,gelmiş. elbette hemen hükümleri okumadan kabul ettim. iniyor şu an kesin “ah be 13.7 iyiymiş” dedirtecek ama insan merak ediyor..
hesabın var mı? giriş yap