şükela:  tümü | bugün
  • bugün çıkan bir ios sürümü. güvenlik güncellemesi olduğu söyleniyor.
  • allahin belasi 9.3.4'le birlikte telafon bir ates topuna dondu. oncesinde fistik gibi calisiyordu guncellemelerle boka sardi. bu yenisi olayi cozse bari
  • henuz 9.3.3 yuklememis bir iphone 6 kullanicisi olarak, bekleyise devam diyorum. genelde geriden takip edip burada yapilan yorumlara gore iyice icime sinerse yukluyorum yeni surumleri. 9.3.9 olur; 9.4 olur acelem yok...
  • her hafta sürüm mü çıkarıyorsunuz lan dedirten ios sürümüdür.
  • hala ios cihazı kullanan var aq. yasaklar hiç bu kadar cazip olmamıştı demek ki :)
  • umudum, 4 gözle beklediğim. zira şu anki aptal yüzünden şarj 10-12 saat anca dayanır olmuştu. sığır gibi şarj yiyodu meret!
  • ios için son zamanlarda, hatta belki de şimdiye kadar rastlanan en büyük güvenlik açıklarını kapatan bir update'dir, 3 tane zero-day exploit'i düzeltiyor.

pil, etc gibi şeylere dokunduklarını zannetmiyorum.

exploit'ler hakkında

daha detaylı kaynak
  • bu surume yukseltmeyen iphone sahipleri, evin kapisini acik birakarak uyusun daha iyi. o kadar fena.

- "they could allow an victim's personal data to be accessed after opening a link sent in a text message. "

ayrintilar
  • birleşik arap emirliklerindeki bir muhalifi hack etmek için kullanıldığı söylenen güvenlik açıklarını yamıyor. açıklar uzaktan bir telefonun komple ele geçirilmesine izin veriyor. kişinin gönderilen linke tıklaması yetiyor.

özet: rastgele linklere tıklamayın. yazılım güncellemelerini geciktirmeyin.
  • yine güvenlik açığını kapatıyormuş. ulan ömrümüz güvenlik açıkları için güncelleme yüklemekle geçti anasını satayım.