şükela:  tümü | bugün
  • iphone telefonlarda android yazılımlı telefonlardan kişi ekle/oluşturdan farklı olarak kişi yarat seçeneği bulunmaktadır.

olay burada başlıyor . bu gün muhafazakar bür arkadaşım apple müşteri himetlerini arayarak , yarat kelimesinin değiştirilerek ekle yapılmasını istedi. sebebi ise yaratmak allah'a mahsus ben ve benim gibi insanların bundan rahatsız olacağını düşünüyorum , bu hassasiyetimize diikkat etmenizi istiyorum dedi(nazikçe). ama bunu müşteri hizmetlerine anlatması 15 dk felan aldı , yani kadın olayı anlayamadı . biri beni mi trollüyor amk diye düşündü epeyi bir süre sonra tamam diyerek şikayetini oluşturdu.

siz nedersiniz bilemem ama bir kaç gün önce elon muskın dediklerini sevinç ve hayretle izlerken kendimi burada buldum. kavram kargaşası yaşıyorum .
  • bir şiddet içermediğinden, ifade edilmesi sırasında başkasına zarar verilmediğinden sorun edilecek bir yakınma değildir. bir kişi yarat zaten yanlış çeviri olmuş. bir kullanıcı yarat olmalıydı.

dindarların yaratmak kelimesine itiraz etmelerini anlamakla beraber onları daha derin düşünmeye davet ediyorum. yaratmak kelimesinden rahatsız olmak, yaratmak allah'a mahsustur demek birazcık allah'ı insan yerine koymak anlamına geliyor. kendisi fiillerden de münezzehtir aslında. yani yaratıcı olan insandır ve insan allah'ı başka bir şekilde anlatamayınca insana ait vasıflarla kendisini anlatmaya çalışıyor. bu vasıflardan biri de yaratıcılık.

bu nedenle, yaratmak allah'a mahsustur derken bu deyiş içinde bir iyi niyet barındırmasına rağmen aslında bu da yanlıştır.

dindarsanız din felsefesinde her geçen gün daha ileri gitmeye mecbursunuz.
  • enteresan kafalari gosterir
    https://twitter.com/…oglu/status/950277011737661441

hayir "kisiyi paylas" diyince pezevenk mi oluyoruz