• bak guzel kardesim. iota'yi ya da baska coinleri usd uzerinden almis, usd/iota olarak takip ediyor olabilirsin. bir sikinti yok.

ama btc olarak da takip et, btc artarken, btc ye donersen, btc'nin artisi durdugunda elindeki satoshiler ile, onceki elinde bulunan iota miktarindan daha fazla iotaya sahip olursun. yani dolar bazinda iota artmasindan degil, elindeki iota miktarinin artmasindan bahsediliyor. yapip yapmamak sana kalmis, kimisi takip etmez, kimisinin kafa basmaz.

ref linkim yok.
  • bitcoin uzerinden yorumlanmak zorunda degildir. oyle bir zorunluluk yok. isteyen istedigi gibi yorumlar. isterse dolar kurunu kafadan hesaplar uc ayri para birimine cevirir oyle yorumlar. surada uc bes para koyup uc bes alacak insanlariz gunun sonunda. sanirsin wall street'de portfolyo yoneticisi olmus da bilyon dolarlari milimetrik hesaplarla yonetiyor, dalyarak ya. markete gidip sut alirken de satoshi uzerinden islem yap o zaman, suleyman abi siksin seni.
  • satın almak için hiç bir ref linkine tıklamaya lüzum olmayan kripto para.herhangi bir türk sitesinden alınan btc 'yi bittrex gibi büyük bir borsaya transfer ederek alabilirsiniz.( tavsiyem bittrex'tir )
  • hayır millete niye komisyonu aşırı yüksek olan bitcoin üzerinden aktarın diyorsunuz anlamıyorum. etherium yada litecoin üzerinden işlem yapılırsa oldukça düşük komisyon oluyor. bence alıp uzun süre beklemelik bir coin. ydt.
  • la bırakın şunun yakasını artık. biskim olacağı yok. bildiğin kanser. yok 4 dolara çıktı, yok 3 dolara düştü. bu 4 dolar civarındayken xrb (xrp değil) 0.30 dolardı. şimdi gidin bakın kaç olmuş? milyon tane coin var, az araştırın.

edit: hala burada çaprazdan bahsedenler var amk. xrb 0.00255 ten dönmüş, şu an 0.00163 seviyesinde adam hala çapraz diyor. bu iota 0.00040 görmüş mü acaba? çok bilenleri görmek için xrb başlığına bakın. tabi yazdıklarını hala silmedilerse.
  • 1.40'tan girmiştim hala çıkmıyorum. kalsın kenarda. ben kenarda tutamam alternatif arıyorum diyenler için.

(bkz: bread)
    (bkz: enigma)
    (bkz: centra)
    (bkz: enjin)
    (bkz: ambrosus)
    (bkz: agrello)

bunlara da ben görece erken girmiştim. hatta bitcoin zirve yapmış ve altcoinler sürünürken girmiştim. bi hayli kar bıraktılar. özellikle bread ve enigma'nın ilerde iyi kazandırma potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. tabi ki yatırım tavsiyesi değildir.

edit: agrello yerine agrella yazmışım. düzeltildi.
  • 5 küsürlerde gezerken zatmam lazımdı . bi cacık olmayacak 4.5 görünce elden cıkaracagım coinimsi.
  • kendisi için tam olarak hissettiklerim. amk yüzyılın balonu.
  • gelecekte alanları (umarım) ihya edecek kripto para birimi. 160 kadar aldım. kenarda dursun.
  • dünyanın en siktiriboktan coin'i.. sözlüğün balonu..

almayın aldırmayın..
hesabın var mı? giriş yap