şükela:  tümü | bugün
 • bir ip adresine sahip olup ip networklerine ethernet veya ppp ile baglanabilen ve bir sunucuya gonderdigi stream ya da resimler sayesinde bir cesit guvenlik kamerasi olarak kullanilabilen ancak maliyeti dusuk oldugu icin yurdum insaninin abartip bir sirketin her kosesine yerlestirecegini dusundugum cihaz.

  sanirim bunlar yayginlasirsa hirsizlar da internet guvenligi konulariyla daha cok ilgilenip yakinda bunlari veya baglandiklari sunuculari hack etmeye calisacaklar.
 • ip üzerinden çalışmasının verdiği avantajla kapalı devre kamera sistemlerine göre daha kolay yönetilebilen, ip ağının gittiği her yere kurulup hemen çalışabilen kamera sistemleri.

  bu sistem ile birlikte, istanbuldaki ofisin güvenlik sistemi ile angoladaki ofisin güvenlik sistemi aynı yapı altında saklanabilmektedir.
 • ip uzerinden calismasinin verdigi avantajla, her ip uzerinden calisan serviste oldugu gibi, ip uzerinden dagitilabilen , hack edilebilen , sniff edilebilen sistem.
 • genellikle şirketlerde üst düzey boyutta güvenlik sağlamak için kullanılan bir teknolojiymiş. fakat istenildiği takdirde, ailenin evli üyesinin evine bağlanıp, ailenin bir buçuk aylık yeni üyesini izlemek için kullanılabiliyor. notebook üzerinden komutlar verilerek, kameranın sağa ya da sola dönmesini sağlayabiliyor, bu sayede ufaklığı yüksek görüntü kalitesinde izleyebiliyorsunuz.

  (bkz: ben bugün bunu gördüm)
 • açık yayın yapanları röntgencilik hissi uyandırabilir.
 • uzaktayken evini yedi yirmidört canlı olarak kablosuz internet üzerinden izlemek isteyenler için önemli ihtiyaç bir teknoloji http://goo.gl/wbh6pk
 • şehir dışına çıkacağımız zaman kedimi bir kameradan görürsem daha iyi hissedeceğimi düşündüğüm için ucuz ama kullanışlı bir ip kamera arayışındaydım.

  azemax (model: ip 610s) diye bir ürünün kampanyası vardı hepsiburada.com'da.uygun olunca ne kaybederim diyip aldım.iyi ki de almışım.görüntü ve ses kalitesi, 180 derece dönebilirliği, gece moduna otomatik geçişi, telefondan kontrol edilebilirliği vs gerçekten çok iyi. fiyat-performans olarak başarılı buldum. arkadaşlarım çocukları için benzer özellikli ürünü 200 dolar gibi rakamlar ödeyerek almıştı ben 150 tl gibi bir rakam ödedim.tek sıkıntısı sürekli bir prize takılı olması gerekiyor öyle olunca da çok gizli bir yere koyamadım.umarım kedim sabaha parçalamış olmaz.
 • gözlemlediğim kadarıyla, dolar yükselişinin fiyatta en büyük değişime neden olduğu üründür.

  2 sene önce 185 e aldığım tp-link kamera an itibariyle 860 tl'den satılmakta. tabii o zamanlar şimdiki aklım yoktu ki "mi" alalım, 10-15 dolara. kedimi izlemek için almıştım vaktiyle ancak son zamanlarda daynight - night geçişlerinden sonra ekranın sararmaya başlamasıyla yeniden arayış başladı.

  aklı ve fırsatı olan türkiye'de ip kamera işine girmeli, ben deyim.