şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini wilson yip'in yaptığı 2008 yapımı bir hong kong filmi. imdb'de aldığı 8.3 lük puanı hakeden bir film olamasını bekliyorum.

  ingilizce altyazı çıktıktan sonra sarangni' de güzel bir çeviriye rastlanması yüksek ihtimal.

  http://img523.imageshack.us/…/ipmanposter003iv8.jpg
  http://img523.imageshack.us/…/ipmanposter008zi8.jpg
  http://img523.imageshack.us/…/ipmanposter011ku5.jpg

  http://imdb.com/title/tt1220719/
 • (bkz: yip man)
 • işgal altındaki halkların yaşadığı dramı dövüş sanatları ile süsleyerek anlatan filmdir. çin milliyetçiliğinin örgütlenecek kadar olgunlaşmamış olmasını mikro düzeyde irdelemiştir.
 • bruce lee'nin 1954-57 arasında hocalığını yapmış wing chun ustası asıl adı yip man. detaylı bilgi için wikipedia
 • figüranları sırıtan bir film. güzel film ama. ablası olan küçük kardeşlerin gaza gelip, ablanın kol bacak dizilimindeki simetriyi bozabilmesi açısından sakıncalı.

  --- spoiler ---

  birbiri ardına yüz kısmına attığı yumruk sahneleri ise çok süper. alıyor hıncını.

  --- spoiler ---
 • chain punch'ın nelere kadir olduğunu ve wing-tsun'un neden bir müsabaka sporu olmadığını insanların suratına çarpan, çin sinemasının son şaheseri...
  ne demiş bir sifu:"don't fuck with wing-tsun"
  (bkz: wing tsun)
  (bkz: wing chun)
 • dovus sanatlarina umumiyetle mizah katmasiyla illallah ettirmis jackie chan filmleriyle uzaktan yakindan bir alakasi olmamasi en bastan guzel bir kere. donnie yen de olaganustu becerilerini gozler onune sermekten, yip man'e yarasir turden bir bilgeligi de karaktere katmaktan cekinmemis ya, aman yarabbim. inanilmaz basarili bir film cikmis ortaya. sahsen cinderella man'e de acayip benzettim bir yandan. bir yerde sut, bir yerde pirinc. izleyin yani, ne diyim.
 • yip man ustanın hayatını başarılı bir şekilde ele almış, wing tsun sevenler için izlemesi keyifli film.

  --- spoiler ---

  ustanın hayatı duygusal bir şekilde anlatılmış.karısı ve çocuğuyla hayata bakışı,yetenekleri detaylı şekilde işlenerek beyaz perdeye aktarılmış. kung fu nun ne olup ne olmadığını, işçilerle beraber çalışarak göstermiş büyük üstad.wing tsunun dünya üzerinde bu denli büyümesi üstadın sayesinde olmuştur.hayatı nasıl algıladığını görmek wt çalışan insanlar için ciddi anlamda büyük hazlar oluşturmaktadır.wing tsun insanları incitmekten ziyade kendini korumaktır.filmde de bu öğretiler birebir işlenerek aktarılmıştır.tekniğin ne kadar etkili olduğu ise 10 kişiyle yaptığı mücadelede anlaşılıyor.film wing tsun çalışanlar için keyifli sahneler içeriyor.wing tsun bilmeyenler için sempati duymalarını sağlayacak ölçüde keyifli bir yapıt.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  filmin sonunda her şey iyi güzel açıklanıyor da, oğlu june ne oldu, onla ilgili bilgi verilmiyor.. çok sevimliydi kerata ama herhalde babasının yolundan gitmemiş.. bunun dışında, gayet başarılı bir film..

  --- spoiler ---

  ayrıca film ve şahıs hakkında en ufak şey bilmeden filmi indirirken, hakkında konuşurken sürekli ay pi men dememiz de, film esnasında tokat gibi yüzümüze çarpılmıştır..
 • bruce lee'nin hocasının savaş dönemindeki hayatını kung fu sahneleriyle süslenmiş bir şekilde anlatan çok güzel bir film, izlenesi.
hesabın var mı? giriş yap