şükela:  tümü | bugün
  • 10.5 yerine gelecek olan ipad pro. muhtemelen ekran kasa oranı büyüyecek. parmak izi sensörü yerine face id şeyi geleceği için muhtemelen.
  • tanıtılmış cihazdır. performans geliştirmeleri var ancak render / video işleme ile uğraşmayan biriyseniz ya da mimarlık için kullanmıyor iseniz 2017 sürümü ile bu sürüm arasında bir performans farkı görmeyeceksiniz.

touch id gitmiş, face id gelmiş. ancak çentik koymamışlar. lightning gitmiş yerine type c gelmiş. sanırım bundan sonra apple telefonlarında da lightning kullanmayacak.
    depolama kapasitesi 1tb a kadar arttırılmış.
    tasarım açısından ise iphone 4-5 kasası tercih edilmiş. şahsen beğendim.
    kalemi değiştirmişler, klasik kurşun kalem tasarımında ve manyetik bir kalem, tabletin yanına tutturuyorsunuz.

2017 ipad pro 256gb kullanıcısı olarak açıkçası değiştirme gereği bulmuyorum.

fiyat ise;
    11" 799$ / 4.386tl x2 8.772tl
    12.9" 999$ / 5.484tl x2 10.968tl
  • almayı çok istiyorum be sözlük ama çok para. birgün benim olacaksın be ipad pro 11", vurucam kırbacı vurucam !! ( bir an niye gaza geldiysem)
  • type-c ye geçtikten sonra ciddi ciddi sahip olmayı hayal ettiğim teknoloji harikası.

not : kılıf , klavye vb. aksesuar tavsiyeleri için yeşillendirirseniz sevinirim.
  • sahip oldugum ipad modeli.

cizim icin kullaniyorum, ekran koruyucu uzerine bakindim biraz da baktikca kafa karisiyor. genellikle paperlike ve icarez oneriliyor ama gereksiz pahali geldi bana(2 tane yolluyorlar ayrica). ekran koruyucu tavsiyesi olan var mi cizim icin ya da deneyimi olan yesillendirebilirse cok iyi olur.
  • hiç bir yerde apple’ın overpriced kılıfları hariç kılıf bulamadığım cihaz.

internette var ama güvenip alamıyorum.

yeşil bekler durumdayım.
  • 256gb modelinin temiz 2. elini aradığım cihaz.

apple pencil 2 ve klavye ile beraber olursa şukela olur.
  • 2.elini aradığım cihaz.
  • ikinci elini kalem ve klavye kombinasyonuyla arayan arkadaşlar iletişime geçebilir. 3 aylık cihazımı (türkiyeden alınma, kutulu faturalı) vermek istiyorum.
  • yakın bir zamanda kalemiyle birlikte bu ürünü satın aldım ama henüz kullanım deneyimini aktaracak kadar yoğun kullanmadım. ilk söyleyeceğim şey usb type c dönüştürücülerini satın alın. aldığım gibi kütüphaneye gider takılırım diyordum ama kulaklığımı bağlayamıyorum. elimde apple’ın 2 adet kulaklığı var birisi 3.5 mm jack diğeri lightning girişli, dönüştürücü olmadan buna bağlayacak bir kulaklığım yok. bu durum biraz sıkıntı yarattı.
    alma amacım bunu bir defter olarak kullanabilmekti ve ilk denemelerime göre ihtiyacım olan tatmini bana sağladı. istediğiniz kalem ile not alabilmek ve pdf üzerinde karalama yapabilmek güzel bir olay. kullanım deneyimleri için ilerleyen günlerde editlerim. bu arada tavsiyem 256 gb lık modelini alın. pahalı ama bunun 64 gb lık modelini almak huzurunuzu kaçırtır ilerleyen günlerde benden demesi. 256 lık model ile filimleri istediğiniz gibi depolayın ve hafızanın ne kadarının dolduğuna dahi bakmayın