şükela:  tümü | bugün
  • şimdilik kimsenin yanına yaklaşmaya cüret etmediği ipad. ipad pro hakkında yorum yapmak isteyenler ipad pro 9.7 altına dizilmiş.

anladığım kadarıyla 4k video editing'i mümkün kılan grafik işlemcisi ve 256gb hafızasıyla gopro'su olanları sevindirme amacı güden bir ipad modeli.

biliyorsunuz apple yazılım dünyasındaki gelişmeleri sokağın karşı tarafıdan takip ediyor. büyük ihtimalle allahın rezili apple yazılımcıları işletim sisteminde yapmayı başardıkları değişikliklerle microsoft ve adobe'nin apple için yazılım geliştirmesine olanak sağladılar. zira bu sıralar canavar gibi pc programlarının app'leri çıkıyor. bu cihaz büyük ihtimalle o tarz programları çalıştırabilme ihtiyacını karşılamak için üretiliyor ve ilgi görecek.

elbette türkiye'nin geneli için bir sıkıntı yok. bahsettiğim çoğu program aylık abonelik ücretine tabii. bu tarz programlar türkiye'de sadece iyi bir eğitime sahip atatürkçü ve laik kesime hitap ediyor. mevcut düzenden aklınca siftahlandığını zanneden, imam hatip mezunu basiretsiz kadrolara hayranlık duyanların bu tarz cihazlara bir 600 sene daha ihtiyaç duyacaklarını zannetmiyorum.

ipad'i statü için kullanacak olanlar ise şimdiden maaş/harçlıklarından 1230 dolar biriktirmeye başlasa buraya en çabuk 6 ay sonra yorum yazabileceklerini düşünüyorum. bakalım hangi ezik beni yanıltacak?
  • ipad 3 kullanan ve bundan gayet memnun olan beni, imac veya ipad pro arasında tercih yapmaya yarayacak yegane tabletimsi olacak kendileri. yalnız içimde ki duvarı nasıl aşacağımı inanın bilmiyorum. kullanım alanım her yer olacak, yani işte evde arabada sahilde. çünkü ama çünkünün yanına bir de oysa ki ekliyorum. evde de son aşamaya gelmiş olan bir müzik stüdyosu kurdum, taa ne zaman'dan beri bunu yaratmaya çalışıyordum üstelik. acaba diyorum ipad pro 12.9 dursa onun yerine 27 inc bir imac mi alsam ? zor bir açmaz bakalım nasıl ve ne şekilde olacak merak ediyorum.
  • ipad pro 9.7 yanında üvey evlat muamelesi görüyor gibime geldi ki haklı bir muamele bence.
    sahibim bundan bir tane ama şimdiki aklım olsa 9.7 inch olanını alırdım. büyük ekran dışında hiçbir artı özelliği yok ama küçük olanının yanında birçok eksik özelliği var. ilk aklıma gelen, şarja takılı olmadan bile hey siri deyip siri'yi kullanabiliyorsunuz küçük olanda ki bence harika bir özellik. 12.9 olanında neden buna imkan yok anlamak mümkün değil.
  • bugün itibariyle sıfırı 3950 tl olan ipad modeli.

not: evde artık ihtiyacım olmayan elektronik eşyalardan kurtulmak istediğim için ihtiyacı olan mesaj kutumu yeşillendirebilir.
  • ios 10.3.3 beta'da görüldüğü üzere 3 yeni duvar kağıdı kazanacaktır.
  • apple'ın en alınası cihazı olmaya aday alet.
  • fiyatını sonuna kadar hakeden nadir apple ürünlerinde bir tanesi,
    kendisi ile 1 aylık birlikteliğimiz var. (ondan önce 10,5 inch versiyonu ile de 2 ay geçirdim.)
    her iki boyutu kullanan biri olarak eğer bu kadar bütçe harcanacaksa 12.9 modelini alınması tavsiye ederim.
    ek ne kadar pahalı olsa da apple pencil cihaz için olmazsa olmaz konumunda,

neyi daha iyi yapabilirim sorusuna cevaplar,

1 - eğer not almanız gereken bir işe sahipseniz ya da öğrenciyseniz, özellikle onenote ile birlikte bütün kağıt kürek işlerinden kurtulabilirsiniz. notları çok daha hızlı alabilir, bu notlara rahatlıkla resim, grafik ekleme çıkartma yapabilirsiniz. (özellikle resim,grafik ekleme özelliklerini normal bir notebook ile de yapabilirsiniz, ancak ıpad’in dokunmatik ekranı ve hızı bunların yapılmasını çok daha fazla kolaylaştırıyor.)

2 - tasarımcı iseniz, cihaz ve kalem bütün avantajlarını göstermeye başlıyor. ekran tepki süresi, kalemin ucundaki basınç sensörü sayesinde ve bazı uygulamalarda çıkan kağıda değmiş kalem sesi :) sayesinde gerçeğe yakın bir yazma, çizme deneyimi yaşayabilirsiniz.

3 - hoparlörler, gerçekten pahalı bir hoparlör seti kadar kaliteli, dinlediğiniz ve izlediğinizi her şeyden daha çok keyif alacaksınız.

kullandıkça eklemeye devam edeceğim. sorusu olanlar mesaj kutusunda ulaşabilir.
  • bir senedir kullandığım 256 gb. modeli, laptopumu günden güne daha az yanımda taşımama vesile oldu. bu ürünü alırken smart keyboard da satın aldım. bir senedir mutlu mesut birlikteliğimiz önceleri uzun periyotlarla, şimdilerde ise daha sık verdiği “bu aksesuar cihaz tarafından desteklenmiyor” ibaresi ile huzursuzluğa evrildi. smart keyboard un problemi yazılımla değil donanımın değişmesi ile ancak çözülürmüş.
  • haziran 2017'de 2.nesil 256 gb modelinden 3890 tl'ye aldım ve ilk aldığım cihaz üstüne tam 4 swap ürün ile değiştirildi.
    4.swap ürünüde ekranında karartılar oluşması sonucu servis'e verip, bu sefer komple kutulu bir şekil de değişim kararı ile değiştirilip 1 bucuk ay sonucu yeni, kutulu ve faturalı ürün bugün elime ulaştı. aldığımdan beri bu cihazın keyfini doya doya çıkaramadım gitti ve şuan bakıyorum da gerçekten şimdi yollanan ürün kalitesin de bana neden 1 senedir verilmediğini anlayamadım.

neyse şuan ben bu cihaz'a o kadar çok ısındım ki ekranına bakıp bakıp çayımı yudumluyorum, vay anasını ya bu ne lan böyle diyorum, asphalt 9 denen oyuna bakıp oha diyorum ve biraz daha parmaklayıp kurcaladıktan sonra da sarılıp yatasım var.

ulan apple bula bula benimi buldun 1 senedir oyalayacağınız o kişiyi ? kızmıyorum sana kızamıyorum, çünkü bu kadar güzel ve kusursuz tableti bana en az benim kadar sende ulaştırmak istediğin için. ama mümkünse bir daha görüşmeyelim lütfen apple, mucxx.