şükela:  tümü | bugün
 • 599$ başlayan fiyatlarıyla usa ortamlarında 31 mart 2016 itibari ile görülmeye başlanacak, işlemcisi ile olsun ekranı ile olsun bir klavye setiyle hayvan gibi ağır laptop taşıma zahmetinden kurtaracak olan çiçeği burnunda apple mamulü tablettir.
 • yeni ipad pro apple.com.tr'de satışa çıktı. 10 gün civarında gönderim gösteriyor.
 • (bkz: #59777382)
 • oldukça detaylı bir incelemesi için

  https://www.youtube.com/watch?v=eezym6lge3m via iphonedo

  (bkz: world domination)
 • dün elime ulaştı türkiye'den aldığım alet. ipad air kullanmadığım için onunla karşılaştıramıyorum. ipad mini retinaya göre çok daha iyi.

  true tone ilginç olmuş, ekran gözüme sarımtrak geliyor her daim. yansıma azalmış kağıda bakıyor hissi artmış, %40 fazla parlaklık deniyor, bana maksimumda bile rahatsız edici parlak gelmedi. yansıma azaldığı için olabilir. kalemi ve klavyesini de aldım. sadece horizontal kullanabiliyor olmayı sevmedim. bir çok gazete dergiyi dik olarak okumayı seviyorum. kalemi iyi, benim kız iki dakkada çok güzel resimler çizdi. bir saat başından kalkmadı. resim vs. için bire bir, ama not almak konusunda çok emin değilim gerekli mi diye. ekran sıcak olduğu için elimi ekran üzerine koyup not almayı sevmiyorum. notability bu iş için mükemmel bir app. özel bir kaleme ihtiyaç yok. bir de alet üzerinde kalemi bir yere sabitleyememek kalem kullanimini iyice rahatsız hale getiriyor, yani smart keyboardda kalemi sabitleyecek bir sistem yapmak bu kadar mi zor yaw? bir sonraki versiyonda o da gelir yenilik olarak sunulur. dünyanın en büyük şirketi, insanları sürekli para harcamaya itecek birşeyler bulması gerekiyor di mi? ama bu sürdürülebilir birşey değil, insanlar bir noktada canınız cehenneme farklı platforma geçiyorum diyebilir ki halihazırda bunu yapan birçok kişi tanıyorum.

  klavyesi ilk basta garip geldi ama kullandikca hosuma gidiyor. bunu aldigimdan beri 24 saat gecti, laptopu açmadım. sanırım bu gidişle çok ekstra işler dışında laptopa gerek kalmaz. ses kalitesi gayet iyi, film ve müzik dinlemeyi daha ileri bir boyuta taşıyor, ama tabi audiophile seviyesinde bir ses kalitesi beklemeyin bu boyutta bir aletten. son olarak kalem kullanabilmek icin bloetooth surekli açık kalması gerektiğinden pil beklediğimden hızlı gidiyor, bu hoşuma gitmedi açıkcası. ya da alet yeni olduğu için ben çok kurcaladım, pil ondan dolayı da hızlı bitiyor olabilir, bilemedim şimdi.
 • apple'nın çıkardığı yeni tablet. ipad pro 12,9 inç'e göre daha uygun fiyatlı,daha küçük ve daha kullanışlı...

  ve paraya kıyıp alabilenler için yeni bir oyuncak.

  şu an karar verme aşamasındayım...
 • yukarıdaki ilk izlenim notlarımdan sonra 3 haftalık kullanım notlarımı paylaşayım. şu ana kadar hayatımda kullandığım en iyi apple ürünü ki watch dışında her ürününü kullanan bir adamım. klavye müthiş bir boyut katıyor, kullandıkça laptop ve desktopu bırakıp herşeyi bunda yapmak istiyor insan. 12.9 olanını kullanmadım, iri de bir adamım, klavye bir gıdım ufak hissetrise de gayet yeterli performans veriyor yine de. tek derdim türkçe klavye olmaması. niye sadece ingilizce klavye satıyorlar anlamadım. özetle kararsız olan varsa okuma yazma işleri çoksa özellikle, kesin tavsiye ederim. bir de readdle'nin applerinin hepsini tavsiye ediyorum productivity için. ipad'e ayrı bir boyut kattı.
 • yaklaşık 1 aydir lte versiyonunu kullandığım tablet. daha önce the "new" ipad kullanıyordum (ipad 3) aradaki hız ve incelik farkı muazzam.

  günlük işlerde bilgisayar açmama gerek kalmadan işlerimi hallledebiliyorum. klavyesini henüz almadım, almayı da düşünmüyorum çünkü dokunmatik klavyesini bana yetecek hızda kullanabiliyorum. lte olması ne kadar fark ediyor bilmiyorum 3g ile hız açısından ancak mail-web-video üçgeninde hiçbir takılma/gecikme yaşamadan mutlu mesut işlerimi hallediyorum.

  ekranın true-tone olması gerçekten de garip geliyor ilk başta. sürekli sarımtırak bir ekrana bakıyormuş hissi veriyor ancak bir süre sonra "bu daha doğal galiba lan" şeklinde düşünmeye başlıyorsunuz.
 • sadece kendisini kullanarak 5 dakikada şarkı yapmak isteyenler için gelsin:

  https://www.youtube.com/watch?v=a_ncbsa-9li
 • almamak için kendiğimi zor tuttuğum tablet...

  uzun yıllardır ipad kullanıyorum.şu an elimde olan model de işlerimi görüyor.ancak yine de ipad pro 9.7'yi almak,ona sahip olmak istiyorum.ekran kalitesi,hızı ve performansı süper gerçekten de...

  hiç ihtiyacım yokken aldığım iphone 6s sonrası şımarıklık kotamı doldurduğumu düşünüyorum... kendimi tutmalı ve almamalıyım...