şükela:  tümü | bugün
 • instrument for pre-accession assistance for rural development. katılım öncesi yardım aracı kırsal kalkınma programı.

  avrupa birliği'nin, kendisine aday ülkelere, katılımları öncesinde verdiği ekonomik desteğin kırsal kalkınma alanında nasıl değerlendirileceğini (yeni işletmeler kurulması, varolan işletmelerin yenilenmesi, tüm bu sürecin fizibilitesi ve ab standartlarına uyumluluğu vs) belirleyen ve denetleyen program. 2007'de hayata geçirildi ve 2013'e kadar devam edecek. tayyip şu ana kadar muhteşem şekilde eline yüzüne bulaştırıp doğru düzgün değerlendirememiş bu fırsatı. son iki yılda ne olur görücez.

  (bkz: ipa)
 • tkdk'nın uzman alımına başvurduğum için sapına kadar öğrenmem gereken şey. bak daha ne diyeceğimi bile bilmiyom, şey resmen bu.

  cumartesi günü (yarın değil öbür gün) sınav var üstelik koskoca şeyden.
 • bir adet girişimci ve bir adet sermaye birikimiyle faydalanılabilecek hibe ve kredi programıdır. ve bunların hiç biri danışmanlık hizmeti alınmadan pek bir işe yaramaz. ilgilenenler bilgi almak için yeşillendirebilir.
 • proje kapsamında milyonlar gömülen çiftlikler ve tarım işletmelerinin şu an yarısı faaliyet göstermemektedir. çünkü destekler gerçekten o işi yapacaklara değil, önüne gelene dağıtılmıştır. millette oh hazır para fırsatını kaçırmamış. 3'e mal olan projeler 5 gibi lanse edilerek birilerinin cebine fena paralar girmiştir. eyvallah girdi bari çalıştırıp tarım sektörünü ayakta tutsanız deyince. kurtarmıyor diye atıl duruma çıkarılmış yüzlerce çiftlik vardır. kurnaz anadolu insanı maalesef bu destekleri akıllı iş geliştirme için değil, boşa harcamıştır. ali emmi projesinde şu makinayı almış ben de alıyım diyerek verimli proje mi olur...
 • sanıldığı gibi hibeyi alıp kaçamayacağınız desteklemedir, şahsım adına çok faydalı bulmakla beraber eğer bu fon olmasaydı ülkede kim süt üretecekti diye düşünmekten kendimi alamıyorum aynı zamanda.

  sığırın biri de yazmış ki: ''sadece 42 ilin faydalanabildiği destektir''
  lan gavat istanbul'a izmir'e teşvik edecek halleri yoktu ki kırsal bölgeler seçildi.

  bi heves sıcak paraya sevinen çoğu çakal şartnameyi görünce kaçıyor zaten, öyle parayı alıp yatmak yok. ipard der ki sana: 5 sene boyunca bu çiftlik işleyecek, batarsan alırlar elinden çiftliğini.
 • sadece 42 ilin faydalanabildiği destektir, bu illerin hangi partiye oy verdiğini tahmin etmek ise hiç zor değil.
 • eğer ülkemizde 45 il olsaydı yukarıdaki mezhebi konya ovasından geniş godoş haklı olabilirdi.

  ipard desteğinden mahrum illerden bazıları;
  (bkz: batman)
  (bkz: bitlis)
  (bkz: ığdır)
  (bkz: gümüşhane)
  (bkz: siirt)
  (bkz: bayburt)
  (bkz: bingöl)
  (bkz: karabük)
  (bkz: kırşehir)
  (bkz: kilis)
  (bkz: hakkari)
  (bkz: şırnak)

  eğer bu iller, destekten faydalanabilen (bkz: ankara)'dan daha çok gelişmiş ise beni yatırıp sikin.

  ama yok gelişmemiş ise şu yukarıdaki iller nüfusu ile birlikte ve hatta suriyeliler de dahil olmak üzere (bkz: mavi yakalı milyoner) isimli şahsın anasına girsin.
 • üstte ki cahil ana bacı yapmaktan başka bir şey bilmeyen ergen gavat için bir kaç bilgi vereyim. (mafederli zengin staylasi) (#74055661)
  https://eksiup.com/ab8016131325 he aynen sadece akp. salak

  vermiş olduğu illerin bir kısmı daha önceden ipard kapsamına dahil edilmiş olup, gerek yatırım yapan yatırımcıların pkk tarafından tehdit edilmesi gerek hibeyi alan ve kaçan orospu çocuklarının çokluğu sebebiyle yatırım kapsamından çıkarılmış ve gerçekten bu işi yapmak isteyen kişilere verilmiştir.

  halen doğunun bazı şehirlerinde denemeler devam etmektedir.
  (bkz: şanlıurfa)
  (bkz: yozgat)
  (bkz: van)
  (bkz: diyarbakır)
  (bkz: ağrı)
  (bkz: hatay)
  (bkz: muş)
  (bkz: mardin)
  kaynak
 • 1) hibe tüm inşa faaliyetleri bitip işletme ticari faaliyete başladığında hesaba intikal eder. yani parayı alıp kaçmak için işletmeyi söküp götürmesi gerekiyor. canlı hayvana ve motorlu taşıtlara destek vermediğine göre kimse alıp götüremez. hem hıyarsın hem de mevzuatı bilmiyorsun.

  2) pkk tarafından tehdit edilmesi mevzubahis olamaz zira başka programlar halen söz konusu illere destek veriyor. ha pkk sadece ipard kapsamında yapılan yatırımlara kastediyor diyebilirsin. sen mal olduğun için senden beklenir.

  3) ipard programının başlangıcında ab'den gelen yetkililerin bir ön sunumu mevcut internetten bulabilirsin. burada iller kişi başına düşen gelir sıralamasına tabi tutuluyor. örneğin kırklareli çok yüksek olduğu için desteğe alınmıyor. ancak ankara yüksek olmasına rağmen alınıyor. burada ab inisiyatifi bizim bakanlığa bırakıyor. bakanlık da hem ab'nin gözünü boyamak için edirne ve kırklareli'nde gelir yüksek vermeyelim diyor. hem de geliri yüksek olan bazı illeri görmezden geliyor. adamlar trakya bölgesine o kadar düşman ki, çanakkale il bazında desteği hak etmiş iken, gelibolu destek kapsamındaki bölgelerde renklendirilmemiş bile. sanki gelibolu çanakkale'ye bağlı değilmiş gibi.

  4) karaman gibi fabrikanın bol ve işçinin bulunamadığı, hatta çevre illerden otobüslerle getirildiği bir ile destek verip, işsizlikten göç etmek zorunda kalınan illere ve ne hikmetse muhalif illere destek vermemek ayıptır.

  tüm bunlara bakıp yaşadığın ülkeyi yöneten hükümeti azıcık tanıyorsan, bazı illerin kaytarıldığını açık açık görüyorsundur. ha görmüyorsan ya ağır malsındır ya da aktroll. hangisi daha kötü bilemedim. şimdi yaylan.