şükela:  tümü | bugün
 • edit : projenin ismi ipchain databasedir ve token sembolu ıp dir. henüz ico aşamasında olup borsalara girmemiştir. eylül ayında ico satışları başlayacaktır. protoripi cıkmıştır. şu an aktif bir icodur. başarılıdır. bir çok partneri vardır. dünya patent ofisi wıpo partneridr. bu kadar sağlam projedir yani.

  bir de ipchain isimli taklit çin yapımı çöp proje var. onun sembolü ıpc dir. % 90 falan değer kaybetmiş. hatta bir de rus projesi cıktı ipchain diye.. zaten bunun üzerine ipchaindatabase ismini vaultitude olarak değiştirdi. karıştırmayın yani.

  ıcoreviews.net sitesi vaultitudedu ( eski adı ile ipchain database ) şu an dünyanın en iyi 3 projesinden biri seçmiştir. linkte bakabilirsiniz.

  https://docs.google.com/…5znikk/edit#gid=1416130262

  bir de ipchain isimli taklit çin yapımı çöp proje var. onun sembolü ıpc dir. % 90 falan değer kaybetmiş. hatta bir de rus projesi cıktı ipchain diye.. zaten bunun üzerine ipchaindatabase ismini vaultitude olarak değiştirdi.

  ıpchain ico ön satışlar 24 martta başlıyormuş.
  presale starts march 24
  total $ıp tokens: 15,000,000
  number of base tokens for sale: 8,500,000
  tokens available in presale: 7.5% of base tokens
  pre-sale: 35% bonus | 637,500 tokens available | 223,125 bonus tokens available
  $ıp tokens are pegged at $2.35

  ıpchaın database, blockchain teknolojisi ve uluslararası ıp otoriteleri ve paydaşları ile, entelektüel varlıkların en iyi şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

  bilim insanları, mucitler, sanatçı ve şirketlerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere dizayn edilmiş olan ıpchaın database ile yaratıcı işlerinizi ve hassas bilgilerinizi koruyabilir, güvenli bir şekilde paylaşabilir ve satışa sunabilirsiniz.platformumuz, blockchain üzerinde güvenli bir hash yerleştirerek, her türden entelektüel varlığı korumaktadır.ıpchaın database, icatların, yaratılan içeriğin ve bilimsel keşiflerin, güvenli bir biçimde yayınlanıp korunabilmesi konusu üzerinde önemle durmakta ve aynı zamanda, dünya çapındaki patent kurumlarının araştırmaları esnasında, bu bilgilere kolaylıkla ulaşmasını sağlamaktadır.aynı zamanda data, metin, görsel, müzik, video, kod, 3d varlıklar, web siteleri ve ticari sırlar gibi diğer her türden ıp(intellectual property:entelektüel varlık) de ıpchaın database kullanılarak korunabilir.

  ıpchaın database in şu anda kullanılan hizmet sağlayıcılardan farkı nedir?
  şu anda po.et ya da steemit gibi, kullanıcılara blockchain üzerinde birtakım içerikleri saklama hizmeti veren platformlar mevcuttur.fakat bu hizmet sağlayıcılar sadece bireysel ıp lerin saklanmasına elverişli olup, ıp lerin korunması ile alakalı hizmet vermemektedir.bu platformların iş modelleri, bireysel içerik üreticiler için alternatif dağıtım kanalları oluşturmaktır(örnek olarak:yayıncılık endüstrisi).diğer yandan ıpchaın in amacı ise yaratılan her türden içeriğin, patent ofisleri ve önde gelen ıp uzmanları ile işbirliği içerisinde korunmasıdır.platformumuzun benzersizliğini ve önemini anlatabilmek için, yarattığı içeriği ıpchaın database ile korumalı bir biçimde yayınlayan bir bilim insanını örnek gösterebiliriz.bu şekilde güvenli bir yayınlamanın amacı, başkalarının bu bilim insanının ürettiği içerikle alakalı haksız bir şekilde patent başvurusu yapması ve almasını önlemektir.bunun yapılabilmesi için hem üretilen içeriğin/bilginin güvenli bir şekilde muhafaza edilebilmesi ve aynı zamanda patent ofislerinin bu bilgiye, yaptıkları araştırmalar esnasında, rahatlıkla ulaşabilmeleri sağlanmalıdır.patent ofisleri ile kurduğu yakın ilişki ve işbirliği sayesinde, ıpchaın database in mimarisi, bütün uygulanabilir politikalar ve gereklilikler ile uyumlu bir biçimde dizayn edilmiş olup, konunun otoriteleri tarafından gerekli ön araştırmalar yapılırken, kullanıcının ürettiği içeriğin/bilginin güvenli şekilde kabul edilmesini sağlamaktadır.

  iş ortaklıkları
  ıpchaın database in, entelektüel varlık sektörünün birçok önde gelen paydaşıyla iş ortaklığı mevcuttur.bunların arasında wıpo green(dünya entelektüel varlıklar organizasyonu olan wıpo nun bir koludur), dennemeyer group(dünyanın en büyük ıp hukuk firmasıdır) ve marie curie mezunları birliği mcaa(10.000 i aşkın avrupalı araştırmacının haklarını gözetmekte ve onları temsil etmektedir) sayılabilir.

  daha fazla bigi için: https://ipchaindatabase.ioki/
  telegram: https://t.me/ipchaindatabase

  son zamanlarda dikkatimi çeken bir ico var. ipchain. ipchain coin de yakın zamanda belli başlı coinler arasında yerini alabilir. çünkü proje ve fikir olarak çok iyi. ben icolarda öncelikle takıma ve partnerine bakarım. bu konuda ipchaindan iyi olanı görmedim. bir ico düşünün ki fikri mülkiyetin, patentin, buluşların, fikri haklarlarla ilgili herşeyin veritabanı ve bu veritabanı ve ipchain coini... bu konuda dünyanın en büyük kurumu wıpo ( world ıntellectual property organization) ipchain'in partneri. bu bir kere bana büyük bir güven sağladı. dünya fikri müşkiyet organizasyonu partnerleri. bundan başka partnerleri de var ama bu bile tek başına süper.

  ıpchaın veritabanı, blok zincir teknolojisini kullanarak fikri mülkiyetin güvenli bir şekilde yayınlanmasına adanmış bir projedir.

  proje, mevcut fikri mülkiyet ve patent yönetimi araçlarını tamamlamayı ve özellikle mucitlerin, bilim insanlarının, sanatçıların ve yenilikçilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. ıpchaın merkezi olmayan blok zincir teknolojisine dayanan bir veritabanıdır ve mucitlerin, bilim insanlarının, sanatçılaın ve inovasyoncuların ihtiyaçlarına özel olarak uyarlanmış bozulmayan ve değiştirelemeyen bir dijital deftere benzemektedir. böylece, ıpchaın, telif haklarının yadsınamaz kanıtını sunarak pratik olarak uygulanmasını kolaylaştırır, özel, ticari veya akademik araştırma ve geliştirme bağlamında savunmacı yayın için ideal platformu temsil eder; patent stratejilerini etkili bir şekilde tamamlar ve yeni girişimcilerin başlangıç finansmanının korunmasında etkili bir araç olarak kullanılabilir.

  ıpchaın'in arkasındaki ekip, fikri mülkiyetin yaratıcılarının karşılaştıkları birçok karmaşıklıklara çözüm bulmaya çalışan bilim adamlarından oluşuyor. ıpchaın'in kurucularından biri olan dominik thor bu durumu anlatıyor. inovasyoncular, patent ofisleri ve mahkemeler tarafından kabul edilen statüleri hakkında kanıt sunamamaları halinde, yasal olarak korunma, tanınma veya maddi imkânlardan yoksun olma riski ile sürekli olarak karşı karşıya kalırlar. genellikle tanık ifadeleri, kişisel yazışmalar, özel olarak düzenlenen belgeler veya sergilerdeki veya web'deki yayınlar yeterli ispatı sağlamaz, bu birçok inovasyoncunun trajik olarak farkında olmadığı bir gerçektir. ıpchaın, merkezi olmayan blockchain teknolojisi bu sorunun mükemmel bir cevabıdır ve tartışılmaz bir kanıt sağlar.

  ıpchaın veritabanının avantajları , fikri mülkiyetin korunmasını çevreleyen karmaşıklıklarla yüz yüze olanlar tarafından kolayca anlaşılarak, önde gelen üniversiteleri temsil eden bilim topluluklarının yanı sıra uluslararası patent ve ticari marka yetkilileri ve devlet kurumları tarafından projeye yoğun ilgi gösterildi.
  daha fazla bilgi için www.ipchaindatabase.io sitesini ziyaret edin veya [https://t.me/ipchainturkiye https://t.me/ipchainturkiye] telegram gruruba katılabilirsiniz.

  telegram türkiye ipchain : t.me/ipchainturkiye telegram
  telegram: https://t.me/ipchaindatabase
  telegram news channel: https://t.me/ipchainnews
  facebook: https://www.facebook.com/ipchaindatabase/
  twitter: https://twitter.com/ipchaindatabase
  website: http://www.ipchaindatabase.io/
  bitcointalk: https://bitcointalk.org/…04.msg26044438#msg26044438
  linkedin: https://www.linkedin.com/company/ipchaindatabase/
  reddit: https://www.reddit.com/r/ipchain/
  medium: https://medium.com/@ipchain

  blockchain teknolojisi aslında en çok da bu konuda lazım. bu konuda ipchain müthiş bir çözüm sunuyor. bütün dünya bu sisteme geçecektir. çünkü en çok tartışma, anlaşmazlık ve çalma-çırpma-esinlenme fikri mülkiyet konularında oluyor. ıpchain bu konuda kesin kanıt sunacaktır. mecburen bu sisteme geçilecektir.