şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda dikkatimi çeken bir ico var. ipchain. ipchain coin de yakın zamanda belli başlı coinler arasında yerini alabilir. çünkü proje ve fikir olarak çok iyi. ben icolarda öncelikle takıma ve partnerine bakarım. bu konuda ipchaindan iyi olanı görmedim. bir ico düşünün ki fikri mülkiyetin, patentin, buluşların, fikri haklarlarla ilgili herşeyin veritabanı ve bu veritabanı ve ipchain coini... bu konuda dünyanın en büyük kurumu wıpo ( world ıntellectual property organization) ipchain'in partneri. bu bir kere bana büyük bir güven sağladı. dünya fikri müşkiyet organizasyonu partnerleri. bundan başka partnerleri de var ama bu bile tek başına süper.

  ıpchaın veritabanı, blok zincir teknolojisini kullanarak fikri mülkiyetin güvenli bir şekilde yayınlanmasına adanmış bir projedir.

  proje, mevcut fikri mülkiyet ve patent yönetimi araçlarını tamamlamayı ve özellikle mucitlerin, bilim insanlarının, sanatçıların ve yenilikçilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. ıpchaın merkezi olmayan blok zincir teknolojisine dayanan bir veritabanıdır ve mucitlerin, bilim insanlarının, sanatçılaın ve inovasyoncuların ihtiyaçlarına özel olarak uyarlanmış bozulmayan ve değiştirelemeyen bir dijital deftere benzemektedir. böylece, ıpchaın, telif haklarının yadsınamaz kanıtını sunarak pratik olarak uygulanmasını kolaylaştırır, özel, ticari veya akademik araştırma ve geliştirme bağlamında savunmacı yayın için ideal platformu temsil eder; patent stratejilerini etkili bir şekilde tamamlar ve yeni girişimcilerin başlangıç finansmanının korunmasında etkili bir araç olarak kullanılabilir.

  ıpchaın'in arkasındaki ekip, fikri mülkiyetin yaratıcılarının karşılaştıkları birçok karmaşıklıklara çözüm bulmaya çalışan bilim adamlarından oluşuyor. ıpchaın'in kurucularından biri olan dominik thor bu durumu anlatıyor. inovasyoncular, patent ofisleri ve mahkemeler tarafından kabul edilen statüleri hakkında kanıt sunamamaları halinde, yasal olarak korunma, tanınma veya maddi imkânlardan yoksun olma riski ile sürekli olarak karşı karşıya kalırlar. genellikle tanık ifadeleri, kişisel yazışmalar, özel olarak düzenlenen belgeler veya sergilerdeki veya web'deki yayınlar yeterli ispatı sağlamaz, bu birçok inovasyoncunun trajik olarak farkında olmadığı bir gerçektir. ıpchaın, merkezi olmayan blockchain teknolojisi bu sorunun mükemmel bir cevabıdır ve tartışılmaz bir kanıt sağlar.

  ıpchaın veritabanının avantajları , fikri mülkiyetin korunmasını çevreleyen karmaşıklıklarla yüz yüze olanlar tarafından kolayca anlaşılarak, önde gelen üniversiteleri temsil eden bilim topluluklarının yanı sıra uluslararası patent ve ticari marka yetkilileri ve devlet kurumları tarafından projeye yoğun ilgi gösterildi.
  daha fazla bilgi için www.ipchaindatabase.io sitesini ziyaret edin veya [https://t.me/ipchainturkiye https://t.me/ipchainturkiye] telegram gruruba katılabilirsiniz.

  telegram türkiye ipchain : t.me/ipchainturkiye telegram
  telegram: https://t.me/ipchaindatabase
  telegram news channel: https://t.me/ipchainnews
  facebook: https://www.facebook.com/ipchaindatabase/
  twitter: https://twitter.com/ipchaindatabase
  website: http://www.ipchaindatabase.io/
  bitcointalk: https://bitcointalk.org/…04.msg26044438#msg26044438
  linkedin: https://www.linkedin.com/company/ipchaindatabase/
  reddit: https://www.reddit.com/r/ipchain/
  medium: https://medium.com/@ipchain

  blockchain teknolojisi aslında en çok da bu konuda lazım. bu konuda ipchain müthiş bir çözüm sunuyor. bütün dünya bu sisteme geçecektir. çünkü en çok tartışma, anlaşmazlık ve çalma-çırpma-esinlenme fikri mülkiyet konularında oluyor. ıpchain bu konuda kesin kanıt sunacaktır. mecburen bu sisteme geçilecektir.