şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kayahan'ın karısı olan ve aynı zamanda da vokalisti olan hatun kişi..
 • kendisi 1978 doğumludur ve kayahan'ın 3. eşidir.
 • (bkz: kiraz)
 • gözlerine bakınca hayatında tek vazgeçemeyeceği şeyin "şarkı söylemek" oldugu izlenimini veren kadın.
 • artık eskisi gibi hitler çıkaramayan bir adamın * karısı olmasaydı sesiyle çok daha iyi yerlerde olabilcek şarkıcı. hatta belki de yanlış zamanda doğmasaydı bir nilüfer... *
 • kendisi 78'li değil, 75'lidir, kadıköy anadolu lisesinden mezundur.
 • fistik gibi hatundur. kiymetli bir erkegin basina konmus kendi altin, kalbi elmas gibi kadindir. boylesi cok zor bulunur ve bence sozlukte dokuz entariden cok daha fazlasini hak eden bir sanatcidir.

  neden mi? izleyici olarak yorumlarsam bu kiz basladiginda kahayan'in vokaliydi, cok da yetenekliydi. o camianin ne oldugu malum, kiz sevdigi adamin sirtina cikip cirmalamadi. billur gibi bir evlat verdi, hastaliginda sagliginda o adamin yaninda oldu. o adam da o kizi basina tac etti. sonradan adam kanser oldu ve beraber kanserle savastilar.

  esi kayahan bir onceki esinden bosanirken, bildigim kadariyla, ciddi maddi yaptirima ugradi. o kayiplara ragmen ipek acar birakmadi hayat arkadasini, el ele devam ettiler bu yolda.

  gecmis zaman notu: bu entry kenarda kosede bekliyormus ne zamandir. kayahan'in 14 subat 2015 canli performansini tesadufen internette gordukten sonra bu guzel adamin guzel esiyle ilgili yazmam lazimdi diyerek kenarda kosede buldum bu giriyi. ilk kanseri atlatali on yil olmus ve meret geri donmus. ipek hanım buna ragmen olanca guzelligi, isik gibi enerjisi ve sanatiyla sahnedeydi kocasi icin.

  edit: çok geç öğrendim, kayahan aramızdan ayrılmış. güzeller güzeli eşini, minik pırlanta kızını, diğer aile üyelerini ve hepimizi yetim bırakıp gitmiş. boğazım düğümlendi resmen.

  ne diyeyim, allah herkese böyle dolu dolu bir ikinci şans nasip etsin. kadir kıymet bildiğini cümle aleme ıspatlamış, kadın gibi kadındır ipek açar. kendi ömrünün baharındayken kayahan'ın ikinci baharı olmayı seçmiştir.

  kariyerine geri dönüyor diye yaygara yapanlar bi serin olsun. ilkel kabileler gibi diri diri kocasıyla gömülecek hali yoktu. hem o yasını böyle tutuyordur belki. sabah akşam beste yapan müthiş bir adamla müziğe adanmış bir ömür yaşadı. o ölünce elbette ki müzik yapacak, yaralarını saracak bu vesileyle. umarım acısı tez elden diner ve bir ömür sevgiyle kuşatılır bu insan. günü gelince aşık olmasını da dilerim ayrıca. böyle asil ve güçlü bir kadın ömrünün yarısında hayata küsmemeli.
 • güzel sesi olan, çok da güzel kadın.
  beyaz show da vakti zamanında gitarla söylediği i who have nothing yorumu süperdi. inşallah bir gün kayahan şarkıları dışında şarkılar da söyler. hatta bir yerde program yapar da dinlemek nasip olur.