şükela:  tümü | bugün
  • ciftligin sahibi pinar hanim, umit kaftancioglu'nun kizi imis. zaten websitesini de incelediginizde yazi uslubu, calisma sekli ve hayat tarziyla ancak boyle bir babanin evladi olabilecegini hissediyorsunuz.
    pinar hanim islerini buyutmek istemiyor ama...siz yine de bir acin bakin. iyi insanlar hala varlar, oradalar ve hatta yani basimizdalar. henuz tadamadim ama, ciftligin sebze-meyvelerinin lezzetinin sadece dogal yetistirilmelerinden kaynaklanmadigina; para hirsinin zehri bulasmadan, iyi insanlarin iyi elleriyle koparilip gonderildikleri icin o kadar tatli olduklarina* eminim.

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/15508933.asp
  • geçtiğimiz hafta sipariş verdiğim ve bugün elime kargoları ulaşmış bulunan çiftliğin sahibesi zarif hanım. gelen herşey şahane.turpotundan lahanaya, manda tereyağından otlu gözlemeye kadar geniş bir sipariş verdim.yumurtalar sapasağlam, ekmek tazecik. siparişi verip kargoyu bekledikten sonra da ödemeyi yapabilirsiniz. çok nazik, çok dakik insanlar.öyle pahalı da değil bazı şeyler aksine istanbuldan ucuz ve asla bulamayacağınız kalitede.mutlaka tavsiye ederim. her hafta ayrı bir sepet yapıyorlar yada mevcut ürünlerden kendi listenizi yapma şansınız var.
  • sağlıklı yaşamı ilke edinmiş güzel insanların hizmet ettiği çiftlik. ola ki ürün bozuk çıkarsa fotoğrafını çekip durumu izah ederseniz ürünü iade alıyorlar. gerçi şimdiye dek böyle bir sorunla karşılaşmadım. herkes tanısın bilsin bu bu çiftliği. bir daha pazardan alınan ürünlerin yüzüne bakmazsınız.
  • "sorular yanıtlar" kısmında şöyle bir bölüm gözüme çarptı:

"9.ödemeyi nasıl yapabilirim?

o konuda lütfen rahat olun. siparişiniz elinize geçmeden herhangi bir ödeme kabul etmiyorum. önce bir gelsin, tadına bakın, bir - iki yemek yapın... memnun kalırsanız oğlumun banka hesabına havale / eft yapabilirsiniz. (iş bankası’nın atm’lerinden masrafsız olarak da para yatırabiliyorsunuz galiba?)"
  • ankara'dan kargo ile sebze meyve almak nasıl olur ki diye düşündüren çiftlik. hani almak istiyorum ama kargo ile bir kasa domates gelse garip bir manzara olur.
  • sipariş verdiğim ve memnun kaldığım işletme. ticari zekasını taktir ettim pınar hanımın. aslında ege'de anadolu'da bir çok kişi rahatça yapabilecekken o yapıyor. çok seviyorum.
    çocuğu olanlar için çok iyi bir alternatif. manda tereyağı, bronşit pekmezini mutlaka denemelisiniz.
  • tarhanası, kuru patlıcanı ve cevizli sucuğu aşmış.sebzeleri zaten hiç söylemiyorum, süperler.
  • yaklaşık iki yıldır evimizin bütün ihtiyacını bu çiftlikten karşılıyoruz. ürünlerin lezzetini doğallığını istanbul'un herhangi bir yerinde bulmanız ne kadar para dökerseniz dökün imkansızdır. buradan alışveriş yapmaya başladığımızdan beri, marketten alınan yumurtaların antibiyotik koktugunu, domateslerin aslında başka bir sebze oldugunu fark ettik. sayesinde 1.5 yasındaki kızım bile pazardan alınan kayısıyı, üzümü ayırt edebiliyor.

buradan alışveriş yapmayı cazip kılan başka bir unsur da; ürünlerin tek bir çiftlikten değil gerektiğinde bütün köydeki ailelerden temin ediliyor oluşu. köydeki kadınlar ve genç kızlar ve hatta bilge yaşlı insanlar pınar hanım'a yardımcı oluyorlar ve bu sayede ekonomik özgürlüklerini kazanıyorlar. bu durum köylülere özellikle de kadınlara sadece ekonomik olarak değil sosyal olarak da müthiş faydalar sağlıyor. pınar hanım'ın her hafta yazdığı maillerle köyde bu olup bitenleri de takip edebiliyorsunuz. evinize gelen kolinin içinde kolinin kimin tarafından hazırlandığı da yazıyor.

ödeme konusunda ise istanbulluların asla anlayamayacakları bir anadolu insanı güveni söz konusu. koli geldikten ve içindekileri kontrol ettikten sonra ödeme yapıyorsunuz, eksik gelen bir şey söz konusu oldugunda göndereceğiniz tutardan düsüyorsunuz ve bunun için bir açıklama yapmanız da gerekmiyor. ilk siparişimi verirken bu hususa güvenip vermiştim ben de. ödemeyi unutsanız bile bir sonraki siparişi göndermeme gibi bir durum da asla söz konusu değil. size güvenmeye devam ederek istediklerinizi yine gönderiyorlar. bir keresinde tatil dönemine denk geldiği için unuttuğum bir ödeme için iki ay sonra "sanırım isminizi yanlış yazdınız ya da hesap numaralarında mı bir yanlışlık var acaba, biz bulamıyoruz da" şeklinde son derece kibar bir mail aldık o kadar. ki bu arada her hafta verdiğimiz siparişlerimiz gelmeye devam etti tabi.

aslında bu kadar reklam kokan şeyler yazmak istemiyorum ama kendisi defalarca ulusal basında yer aldı zaten, pek çok ünlü isim de buradan alışveriş yapıyor. bu sebeple ürünlerden her zaman istediğiniz kadar alamayabiliyorsunuz.

ayrica istediğiniz zaman gidip çiftliği ziyaret edebilirsiniz, sizi baya misafir edip agirliyorlar. biz henüz gidemedik ama önümüzdeki yaz kesin gidicez galiba.
  • yaptigi isi cok takdir ettigim ancak bilmedigi konularda ona buna laf atmaktan (1) vazgecerse kendisi hakkinda daha iyi dusunecegim kadinin ciftligi/isletmesi...

emege saygisi olmayan bir insanin, kendini ve urunlerini ne kadar overse ovsun bir ise "emek" verdigini dusunemiyorum. kendini ove ove yere goge koyamamasini anlayabilirim, ancak kendini iyi gostermek icin etrafi kotulemesi hele de kimi seyler icin, "benden baska bilen yok" havasina girmesi cok sacma ve gulunc oluyor...

(1) orijinali gg nedeniyle duzeltilmistir.
  • henüz bi ürünlerini almış değilim fakat yolladıkları maillerdeki bol gülen suratların da etkisiyle baya bi sempati beslediğim çiftlik.