şükela:  tümü | bugün
  • takılması oldukça zahmetli fakat sonucu bir o kadar güzel olan kirpik uzatma yöntemi. uygulaması 3 saat kadar sürüyor, 90 gün de dayanıyor.
  • ipek falan değil bildiğimiz kazık gibi kirpik. öyle yumuş yumuş kirpik beklemeyin yani bildiğin "ok" gibi kirpik. okey görüntü nefis, kirpikten yoksun insanlara bambaşka bir ifade getiriyor. hiç değilse insan bir farklılık yaşamaktan, yüzünde bir değişiklik görmekten son derece mutluluk duyuyor.

fakaaat, riskleri soruşturulmadan yapılmamalı. bir arkadaşım kendi kirpiklerini kaybetti bu yüzden. kimse baştan uyarmadı onu "kirpik dökme gibi bir riski de var" diye. kendim sürekli "ay batacak, ayh acıtacak" modunda gezmeye, gözlerimi kırpıştırırken bile tedirgin olmaya başladım. ki ben tavşan gibi hart hurt gözlerini ovuşturan, suratını hamur gibi yoğurmadan uykudan uyanamayan bir insanım. bunları taktırdığımdan beri bir "makyajı bozulmasın diye kasılan manken" gerginiği bende. en son gözler kızardı kaşındı, göz kapaklarımı yolacak kadar tiksindim yaptığım şeyden. para harcadığımla ve sinirimi bozduğumla kaldım.

benim neyime kokoşluk, benim neyime penelope cruz kirpikleri. kendimi "evet lan estetik yaptırdım ve ço' pişman oldum var mı!!" diyen ucuz popçu gibi hissediyorum. fak!
  • hakkında tanımdan önce "yaptırmayın!" diyeceğim şey.

tanımı ise, ipek falan olmayan, kullanılan tutkalıyla ise gözlerinizin anuna koyan şeydir. zaten iğrenç duruyor taktırınca, tek tek uzayan homojen durmayan çirkin bişey. çıkartılırken 2,5 saat gözleri cayır cayır yakan bir solüsyon sürülerek, gözleriniz şırıl şırıl yaşarıp kıpkırmızı olarak, tek tek o kirpikler göz kapağınızdan sanki japon yapıştırıcısından koparılmaya çalışılarak çekiliyor, koparılıyor. mecburen. ve her bir kirpik çekildiğinde o solüsyon göze kaçıyor, çığlık atarak tavana yapışıyorsunuz. o derece yakıyor.

benim kirpiklerim kopmadı ve hepsi olduğu gibi duruyor ama gözlerim şu an (1 saat kadar oldu işlem biteli) cayır cayır yanıyor, kirpik diplerimde japon gibi öbek öbek yapıştırıcı duruyor (daha fazla dayanamadım ve kalktım çünkü).. "badem yağı sürün her gün, birkaç günde düşer o tutkallar" dediler. umarım öyle olur.

yaptırdığım yer pronail bu arada. insanlar da gayet iyi çalışan insanlardı, fakat ben mekandan değil bu ipek kirpik denen naneden şikayetçiyim. yaptırmayın ya ne işiniz olur. çekilecek işkence değil.

ekle: "kirpikleri dökmez", "kirpkilerde kopmaya sebep olmaz" diye reklam yapan sahtekarlara da inanmayın. ahanda bağdat caddesi pronail'de kirpkilerin çıkarılmasından 10 gün sonra elime gelen.
    na burada resim
    çünkü asla tamamen temizlenmiyor o iğrenç yapıştırıcı. sonra dalıp gözünüzü kaşıyınca çatır çutur elde kalıyor kirpikler.
  • tek tek yapay kirpik parçalarının kendi kirpiklerinize teker teker özel bir yapıştırıcı kullanmak suretiyle birleştirilmesi işlemidir.
    tecrübe etmiş biri olarak şunları söyleyebilirim;
    -ipek gibi değil kazık gibidir,
    -sadece yaptırdığınız ilk gün muhteşem görünür,
    -yüzünüzü yıkayamazsınız,
    -gözünüzü ovuşturamazsınız,
    -o ipek! kirpikler bi kaç gün sonra birbirine girer ayıramazsınız,
    -rimelleyemezsiniz,
    -yarısı dökülür yarısı kalır kirpikleriniz dengesizleşir düzeltemezsiniz...

özetle yaptırmayın yaptırana da mani olun. takma kirpik en süperidir. ihtiyacınız olduğunda takıverin makyajla çıkarıverirsiniz. ohh misss.
  • ilk yapıldığı gün gayet güzel duran, ertesi gün batma yapan, kullanışsız saçma sapan bi kirpik.

daha yeni yaptırmama rağmen, yüz üstü yattığım için kayma olmuş kirpiklerde ve gözüme batıyor. batmasına uyandıım şu saat oldu yaptırdığım yerin açılmasını bekliyorum, gözlerim de kıpkırmızı oldu.

kimse görüntüye aldanıp yaptırmasın, öyle dedikleri gibi 2-3 ay durmuyor. hatta 3-5 gün zor duruyor. göz makyajı temizlemek işkence, yüzünüzü yıkarken zorlanıyorsunuz. jel, sabun vs temizleyici ürünlerin hiçbiri göze değmemesi gerekiyor. gözleri ovalamak yok, hatta sanırım sadece sırt üstü yatabiliyorsunuz.

ay bildiğiniz işkence, bildiğiniz saçmalık.
  • alanya gibi tatil yörelerinde genelde yabancı uyruklu kadınların jel tırnak ile beraber uygulamasını yaptıkları güzellik ürünü.
  • yaptırmak istediğim ancak burada yazılanlardan sonra tırstığım gözleri pek bir şahane yapan uygulama.. kullanıp memnun kalan varsa beni bir gaza getirsin pls..
  • hakkinda bu kadar az giri olduguna sasirdigim uygulama. ıki gun once cok guvendigim kuafor bir arkadasa yaptirdigim hede. zamanla editleyip bilgi paylasimi saglayacagim zira karar asamasinda insan ihtiyac duyuyor yasanmisliklara. hadi insallah, masallah.

edit: sorunsuz zaman geçirdik ve geciriyoruz. kullanım ve yaptırılan yer muhimmis demek ki.
  • ipek kirpiklerin teker teker alınıp yapıştırıcıya batırılıp kendi kirpiklerinizin üstüne bırakılarak yapıştırıldığı uygulama. ertesi gün kirpiklerinizin japon yapıştırıcısı ile birbirine yapıştırıldığı hissiyle uyanırsınız. sonra kazık gibi sert kirpikler çapaklanma yapar. bir hafta sonra çıkarttırmak istediğinizde bu defa aseton gibi bir madde ile gözlerinizi saatlerce temizletmek için uğraşırsınız. nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.
  • tam bu fikir aklıma düşmüşken neredeyse karar vermişken, sözlük kızları neler demiş, önerileri neler diye buraya bakayım dedim. hem az şey söylenmiş hem de çok kötü şeyler söylenmiş. yazılanları okuyunca korktum.

an itibariyle taktırıp taktırmamak konusunda kararszılık yaşadığım hede.