1. show tvde yayinlanan programini izlemek gercekten zevk verici. guzel bir moda programi sunuyor. hala guzel ve oldukca da hos.
  2. eski manken.simdinin biraz mankeni birazda "moda magazin icice" programi sunucusu.
  3. eskilerin mankeni.. onu tv'de ilk olarak 1998'de mahsun kirmizigul'un iddiali dizisi hemşerim'de izledik, sonra bunu kumsaldaki izler takip etti. 2002 yili ipek tenolcay icin sinema adina yogun bir yildi, ilk once ye$il i$ik, ardindan da abdulhamit duserken'de rol aldi. en son yer aldigi proje ise tv'de izlenme rekorlari kiran kurtlar vadisi'dir. ye$il i$ik filminde hulya avsar "turkan soray kanunlarini" yururluge sokarken, tenolcay guvendigi vucudunu (ozellikle goguslerini) comertce sergilemisti. su siralar kanal d'de arti moda adli bir programi sunuyor. kendisinin bir cocugu vardir.
  4. kadıköyde takı satan bir dükkan açmıştır kendisi. ve yakından da inanılmaz güzel ve çekicidir. öyle ki size sattığı takılarla ilgili bir şeyler anlatırken kelimelerinde kaybolabilirsiniz.
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  5. eski manken olupda hala waaaaaayyy beee dedirten insan ustu varlik bence
  6. ashanti (bkz: met-art) adli erotik modele oldukca benzeyen cekici turk manken (eski manken). ciplak halde ashanti'nin fotosunu ilk gordugunuzde bu kesin ipek tenolcay demek ciplak pozlar da vermis diye bakakalirsiniz. cok cok dikkatli incelerseniz ipek tenolcay in daha cekici bakislarindan ayirdedebilirsiniz.
  7. 1990 senesinde yüz güzeli seçilmiştir.... bugün 36 yaşındadır... 5 sene evli kalıp ayrıldığı eşinden 10 yaşında yağmur isimli bir kızı vardır.....
  8. asıl adı ipekten olcay dır. bunu kendisi yıllar önce bir televizyon programında açıklamıştır.

ipek tenolcay hakkında bilgi verin