1. eskilerin mankeni.. onu tv'de ilk olarak 1998'de mahsun kirmizigul'un iddiali dizisi hemşerim'de izledik, sonra bunu kumsaldaki izler takip etti. 2002 yili ipek tenolcay icin sinema adina yogun bir yildi, ilk once ye$il i$ik, ardindan da abdulhamit duserken'de rol aldi. en son yer aldigi proje ise tv'de izlenme rekorlari kiran kurtlar vadisi'dir. ye$il i$ik filminde hulya avsar "turkan soray kanunlarini" yururluge sokarken, tenolcay guvendigi vucudunu (ozellikle goguslerini) comertce sergilemisti. su siralar kanal d'de arti moda adli bir programi sunuyor. kendisinin bir cocugu vardir.
  2. şehnaz tango'da şehnazla (perran kutman) tanıştıktan sonra doğru yolu bulan billur orçundan (selda özer) çok güzel-gizemli-kötü kadın tiplemesini devralan fatoş rolüyle dikkatimizi çeken güzel kadın.
    arada bir de örümcek adlı bir dizide oynamıştı ama dizi ne hakkındaydı bilinmez.
  3. ashanti (bkz: met-art) adli erotik modele oldukca benzeyen cekici turk manken (eski manken). ciplak halde ashanti'nin fotosunu ilk gordugunuzde bu kesin ipek tenolcay demek ciplak pozlar da vermis diye bakakalirsiniz. cok cok dikkatli incelerseniz ipek tenolcay in daha cekici bakislarindan ayirdedebilirsiniz.
  4. 1990 senesinde yüz güzeli seçilmiştir.... bugün 36 yaşındadır... 5 sene evli kalıp ayrıldığı eşinden 10 yaşında yağmur isimli bir kızı vardır.....