şükela:  tümü | bugün
  • canımız ciğerimiz ipek için başlattığımız kampanyayı duyurmak istedim.

https://www.gofundme.com/…yak6bqj1cj0icwj3sbfhwekva

ipek'imiz diffuse itrinsic pontine glioma ya da kısaca dipg yani beyin sapı tümörü hastalığına yakalandı. ipek henüz 7 yaşında. bir tane de 2 yaşında kardeşi var.

ailesi şiddetli mide bulantısı nedeniyle okula gitmek yerine onu hastaneye götürdü. bir gün önce gülümsemesinde bir değişiklik fark ettiler ama bunu komik olmak için bilerek yaptığını düşündüler. yine de doktora söylemeyi düşündüler ve her şey böyle başladı…

sonraki günlerde ailesi onu istanbul'daki başlıca onkoloji hastanelerinde birkaç uzmana götürdü. 13.09.2021 tarihinde biyopsi yapıldı ve h3k27m mutasyonu belirlendi ve dıpg teşhisi doğrulandı.

dıpg oldukça agresiftir, ameliyat edilemez ve tedavisi çok zordur. solunum, kan basıncı ve kalp hızı gibi vücudun en hayati fonksiyonlarının çoğunu ve yürüme ve yutma gibi günlük aktiviteleri kontrol eden beyin sapı bölgesinde bulunur. ayrıca görmemize, duymamıza ve konuşmamıza yardımcı olan sinirleri ve kasları da etkiler.

ameliyat edilemediği ve bilinen kemo tedavilerine yanıt vermediği için tedavisi çok zordur. semptomlara ve klinik deneylere yardımcı olacak tek seçenek radyasyon tedavisidir.

ipek şu anda 27 ekim 2021'de tamamlanacak olan radyasyon tedavisi görüyor. bundan sonra tek umudumuz klinik deneyler.

annesi ve babası, ipek için mümkün olan en iyi tedavi seçeneklerini bulmak ve sunmak için gece gündüz çalışıyor, onunla ve 2 yaşındaki küçük kardeşiyle vakit geçirmeye çalışıyor.

bu zor dönemde iki çocuğuna bakarken, bu ailenin en azından kendi başlarına değil, maddi yükü hakkında endişelenmesine gerek kalmaması için lütfen bağış yapmayı düşünün. biraz yardım edersek biraz nefes alabilirler. fazla bağışlar, bu korkunç çocukluk kanserine bir tedavi bulmak için fona gidecek.

yardımlarınız, dualarınız, iyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler. ben sözlüğe her zaman güvendim. bizleri de yarı yolda bırakmayacağından adım gibi eminim.
  • bir yardim kampanyasi.
    umarim gereken destegi gorur.
  • up'lanması gereken kampanya.
  • (bkz: up)
  • (bkz: up up up)
  • bir yardim kampanyasi...
  • ustte tutulmasi gereken bir yardim kampanyasi.
  • salvardordali isimli yazar başlığı uplamamı istedi. böylesine bir olay gerçekse seve seve başlığı yukarı taşırım lakin bu tür olaylarda dolandırma çok oluyor. bir iki belge yüklemek belki video ile desteklemek zor olmamalı.
  • bahtsız bir kızımızdır, gerekli yardım bulunabilir umuduyla yukarı. çözülene kadar gündemde kalması gereken kampanyadır.
  • kulak verilmesi gereken yardım çağrısı…

umarız en yakın zamanda sağlığına kavuşur kardeşimiz.
hesabın var mı? giriş yap