şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
544 entry daha
 • 2 kamerali iphone 11'leri 3 kameralı gibi gözükmesini sağlayacak kapların yok satmasına neden olacak telefon.
 • normalde her keynote ile birlikte gelir burada fanboyluğumu yaparım, bu sene pas geçtim çünkü bu senenin teması "olgunlaşma" ve "taşların yerine oturması" gibi duruyor ve bu üzerine konuşulması zor bir şey.

  bu seneki iphone'lar öyle aman aman yeni bir kullanıcı deneyimi getimediği doğru ama bu sadece iphone'lar için değil bir kaç yıldır tüm "cep bilgisayarları" için doğru. 5 sene öncesinin fikirlerinin olgunlaşmasını izliyoruz temelde.

  iphone 11 ile apple bu olgunluğa erişti derim ben.

  henüz çoğunuzun haberi yok ama ios 13 muhteşem olmuş: hızlı, estetik, pratik ve kişiselleştirilebilir. haftaya çıktığında görürsünüz işletim sisteminde kalite nasıl oluyor.

  iphone 11 de benzer bir ustalık dönemi ürünü olmuş gibi görünüyor: hızlı, estetik, eksiksiz.

  iphone 11 de iphone 11 pro da muhteşem derecede güzel(iphone 6 serisi tasarım çok çirkindi, samsung galaxy edge'ler daha şıktı mesela) olmuş. tamamlanmış yani, eksiği yamuğu düzeltilmiş .

  iphone 11'e de iphone 11 pro'ya da baktığınızda gördüğünüz şey içinize sinen bir ürün. apple'ıntarihinde en iyi satan iphone'u olursa şaşırmam.

  ios 13 iyi, iphone 11(pro pahil) iyi. apple bu sene kendisine çekidüzen vermiş. ikisi de "insan başka ne isteyebilir ki" dedirtiyor.

  rakipleri yenilik adı altında ya toplam kullanıcı deneyimi düşüren veya 1 defa denenip unutulacak fonksiyonları dahil etmeye çalışıyorlar. mesela sony daha yıllar önce 3d tarayıcı fonksiyonu koymuştu telefonlara, bu sene gene böyle şeyler yapmışlar huawei'ler xiomi'ler falan. kaç kişiyi metrobüste 3d tarama yaparken gördünüz şimdiye dek? o fonksiyonlar profesyonel kullanım için yetersiz amatör kullanım için gereksiz.

  devir yeni özellik devri değil artık. devir teknolojinin götünü başını toparlama devri. yeni android sürümlerinde de bunu görüyorsunuz.
 • apple’ın insanları kandırmak için piyasaya süreceği cihaz, nasıl mı?

  iphone 5’ten beri süre gelen “ucuz iphone” furyasının son halkasıdır kendisi.

  i5’in pahalı olduğundan dolayı çok fazla şikayet gelince 5c’yi çıkarttı apple.

  iphone x’de de aynı şikayetler olunca ucuz iphone olarak iphone xr’ı piyasaya sürdü.

  şimdi de yılanın başını küçükken ezmek adına, iphone xr’ı iphone 11 olarak piyasa sürüyor. eğer son teknoloji gerçek iphone deneyimi istiyorsanız iphone 11 pro almanız gerekiyor.