şükela:  tümü | bugün
 • iphone 11'den yüzde kırk daha hızlı olacak.
  daha fazla ram ve grafik gücü barındırıyor. en iyi oyunlarda kesinlikle kasma yapmadan çalışacak.
  kamera hem kalite olarak arttı. hem de daha fazla özellik kazandı.
  kasa değişti. artık daha sağlam ve çevresel etkilere daha dayanıklı.

  apple'ın şimdiye kadar ürettiği en iyi iphone olacak gibi duruyor.

  not:
  artık telefonda giriş yok. onun yerine daha hızlı veri transferine olanak sağlayan yeni bir protokol var.

  *sürekli taşımak istemeyenler için implante edilebilir olarak üretilmesi planlanıyor. implante edilirse görüntüyü retinaya direkt aktarabilecek.
 • 2018 de çıkacak yeni iphone modelinin muhtemel adı.
  7 den sonra 8 ve 10 çıkması sonucunda zaten eski nesil isimlendirme işi bitti, şimdi ise büyük ihtimalle nesil numarasını yakalamak için 11 i atlayacaklar.
  apple'ın isimlendirme konusunda ne kadar özürlü olduğunu görmemize vesile olan olmayan iphone. iphone xs, xr ve xs max gibi dünyanın en saçma isimlendirmesini seçtiler.
 • max zorin'in yazdiklarina bakarsak sanirim bir sonraki telefonum bu olacak.

  artik se2'yi beklemekten vazgectim cunku. ufak ekran (hayvan gibi buyuk olmayan ekran) isterken dedikodulara bakarsak adamlar fakir telefonu cikarcaklar yine...
 • yine 600 dolar civarından başlayacak olan telefon. beklenen iyileşmeler;

  oled ekran
  full hd çözünürlük
  bionic 14 chip
  3500mah batarya
  belki 3 kamera
 • kamerası ve işlemcisi şu ana kadar çıkmış en iyi işlemci ve kamera olacaktır. bataryası ilk 3-4 ay 2 gün gidecek, sonralarda 1.5 gün gibi gidecektir. 1 yıldan sonra şarjı ortalama 1 gün gidecek, 3. sene itibari ile günde 2 defa şarj etmeniz gerecek ve çıkan ios versiyonları ile birlikte biraz yavaşlayacaktır, 4. senede ise artık şarjını değiştirmeniz gerekecektir ama "zaten 4 sene kullandım, şarjını değiştireceğime artık yeni iphone alma zamanı geldi" denilip yeni iphone alınacaktır.
 • ekranı 120 hz ve 5g özelliğinden başka pek bir gelişme beklemiyorum. arka tasarım tamamen aynı olacak. önde belki çentiği küçültebilirler seneye eğer elinde 11 pro, pro max kullananlar için pek bir şey değişmeyecek bu sene kamera zaten çok iyi oldu. ha çok isteyen ikinci el satıp üzerinde 3 4 bin koyup yine yeni modeli alabilir. zaten bu senekinde dolby ses, hızlı şarj, gorilla glas 6, hdr ekran gibi özellikler var.

  edit: apple öyle hiçbir zaman çağ atlatacak şekilde bir sürü özellik getirmez yavaş yavaş aşama aşama getirir öyle sattırıyor zaten. seneye de ekran hızı ve 5g model yılı olacak işte.
 • iphone 12

  eger gorseller dogruysa ve yeni tasarimi boyle olacaksa kapis kapis satilacaktir. bunu gorunce 11 almaktan vazgectim. iphone 11 alip satmaktansa almadan 12’yi beklemeyi tercih ediyorum.*
 • iphone 4 tasarımının biraz daha modern versiyonuna benzer bir tasarım ile gelmesine, 5g ile birlikte 120 hz ekran özelliklerinin pro olanında mevcut olmasına %100 gözüyle bakılan telefon. büyük ihtimalle şu çirkin çentik ucuz olan modellerinde hala duruyor olacak, fakat pro olanlarda*tam ekran olması bekleniyor. eğer gerçekten yeni telefon ihtiyacı yoksa beklenip iphone 12 alınması daha mantıklı bir seçim olacak gibi gözükmekte.

  edit:imla
 • apple watch'la getirdikleri always on display'i telefon'a da uyarlarlarsa şaşırmayacağım, olası yeni iphone
 • apple'ın cep telefonu tasarımını değiştirmesinin zamanı geldi. iphone 12 ile yeni bir tasarıma merhaba deriz.
hesabın var mı? giriş yap