şükela:  tümü | bugün
  • haftaya cuma elimde olacak yeni telefonum. 5 yildir iphone 7+ kullaniyordum, artik zamani gelmisti.

edit: fiyatlandirmasi dolayisiyla 12'den daha mantikli olan alet. 12 alip kapasiteyi 128'e cikarsaniz, 13'ün bazi fiyatima geliyor. 13'de de kapasite arttigi icin (min. 128gb) 12'ye gitmekten cok daha iyi bir opsiyon.
  • pil kapasiteleri de netleşmiş. buna göre hepsinde artış var ama iphone 13 pro max de daha fazla artış var - 4400 mah...
  • sen şimdi hayallerimde en güzel yerdesin.
  • 2021 yılı üretimi telefon.

başlık altına yok buna para verilir mi yok bunu alan şöyle salaktır böyle enayidir muhabbetleri yapılıyor.

olm mal mısınız? parası olan alır. herkes fakir olmak zorunda mı?
  • manager'im bugün haber verip şirketimin vereceği pro modelin pazartesi günü elime geçeceğini bildirdi. teslim almak için ofise gitmişken bir tane de ipad mini ya da apple watch series 7 kapabilirsem keyfim tam olacak.

eşiminkini sipariş etmek için tereddüt edince teslimat ekim 20-27 arasına sarktı. bu durumda sipariş verip en az bir ay beklemektense cuma'dan sonra sabahları internetten kontrol edip aynı gün apple store'dan elden teslim şansını kovalayacağım. umarım onu yaparken teslimatı daha da ileri attırmış olmam.

edit:

24 eylül sabahı saat 6:30 gibi şansımı deneyip, apple store’dan teslim alma seçeneğiyle bir tane 13 pro sipariş etmeyi başardım.
  • türkce kutu acilisi tabiki iphonedo bey'den gelmistir: https://youtu.be/ulv3s1zam1y
  • incelemelere göre apple yine yapmış gibi.
    iphone 12’yi getirdiği tasarımsal değişiklik ve boyutlar ve ağırlıktaki azalma sebebiyle daha beğenmiştim ama bu da olmuş gibi. pil, kamera ve işlemci geliştirmeleri etkileyici.
  • bugün ön sipariş vererek samsung galaxy s2 ile başladığım android serüvenimin sonunu getiren telefon modelidir.
  • seneler sonra apple kervanına katılmama neden olmuş telefon. tabi mac, watch vs. almayacağım. geçme sebebim malum, artık çıldırtma noktasına gelen android yavaşlığı. özellikle arabada navigasyon kullanırken veya sesli komut verirken 1-2 dakikalık bir bekleme süresi oluyor ki artık bıkmıştım.

android amiral gemilerinin 8-10 bin tl bandına geldiğini düşününce 12 bin tl'ye iphone almak daha mantıklı göründü. pro modeli benim için gereksiz, o seviyede fotoğraf çeken birisi değilim. umarım 5-6 yıl ciddi yavaşlama olmadan kullanabilirim.
  • apple'ın her sene telefon tanıtırken inatla duyurmadığı pil mah değerleri parçalama videoları sonucu netleşti sonunda *

iphone 13 - 3227 mah iken iphone 13 pro - 3095 mah olması ilginç olmuş

https://www.ozellikleri.net/…iphone-13-kac-mah.html