şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu sıralar apple'ın üzerinde çalıştığı söylenen zımbırtı.

  henüz piyasaya sürülmese de 110 dolara almanız mümkün. tabii ki bu modelin hafiften gözleri çekik. şurdan buyrun.
 • ipad 2'de de kullanilan cift cekirdekli a5 chip'i icermesi yuksek ihtimal gibi...

  http://www.9to5mac.com/…pare-for-next-gen-iphone-2/
 • daha sık konuşulmaya başlanılan yeni nesil iphone.

  http://www.9to5mac.com/…ras-sprintt-mobile-support/
 • tahminimce tasarımı şu şekilde olacaktır. bu fotoğraf dünya çapında her türlü üreticinin ürünlerini sergilediği sanal bir pazar olan alibaba.com*'dan. kılıf üreticilerine telefon piyasaya sürülmeden önce fotoğraflar ve boyut detayları gibi bilgiler verildiği için böyle bir fotoğrafın o siteden sızmış olması bana çok mantıklı geldi. ayrıca fotoğraf yayınlandıktan kısa süre sonra siteden kaldırılması bu düşüncemi kuvvetlendirdi.

  cihazın kalınlığı çok belli olmasa da eminim ki androidler'in yarattığı yeni moda akımına uygun olarak iphone 4'den daha ince olacaktır. ekran'ın büyütüldüğü konusundaki dedikoduları da oldukça fazla yerde okumuştuk. sanki bu mock-up'ı yapan firma elindeki tasarım görüntülerini dandik bir printer'dan print edip normal bir iphone 4'ün üstüne yapıştırmış gibi. ama ekran büyüklüğü ve kamera ve lens'in yeni yerleri bariz bir şekilde görülüyor.

  ayrıca bugün gördüğüm başka bir fotoğraf da bu tasarımı destekliyor. bu leaked fotoğrafta iphone 4s'in kamera komponentini görüyoruz. açıkça görülüyor ki kamera ile led flash birbirinden ayrılarak aralarında mesafe olacak şekilde yeniden tasarlanmış. bu kamera komponenti alibaba.com daki telefona cuk oturması da ayrı bir ilginçlik tabiiki..

  ha bütün bunları söyledikten sonra şunu da ekleyeyim, bence apple iphone 4s'de çok büyük bir yeniliğe gitmeyecektir. en büyük yenilik büyük ekran ve hızlı işlemci ve belki biraz daha ince tasarım olacaktır. halihazırda 1 yaşını çoktan doldurmuş olan cihaz halen dünya çapında oldukça iyi satış rakamları elde ediyor. apple tek bir telefon ile 6-7 firmanın ürettiği 50'den fazla telefon modeline kafa tutabiliyor. gerçekten büyük başarı.

  iphone 5'de ise ios5, çok çok ince tasarım, daha iyi ekran, daha iyi kamera, daha iyi grafikli oyunlar (ps3 kalitesinden de iyi) ve başka sürpriz yenilikler göreceğimizi düşünüyorum. ayrıca iphone 5 ile apple'ın eski modellerdeki gibi kenarları yuvarlak hatlı tasarıma dönmesini umud ediyorum.
 • daha önce iphone 4'ün prototipine ulaşan internet sitesi tarafından görüntüleri yayınlanan cihaz.. tabii ki gerçek mi değil mi bilinemez ama en azından kaynak güvenilir.. ön ve arka yüzey maliyeti düşürmek açısından plastik olmuş..

  http://www.pclabs.com.tr/…9/iphone-4s-goruntulendi/
 • pclabs.com'un hakkında doğru haber yaptıgı telefondur.

  http://www.pclabs.com.tr/…9/iphone-4s-goruntulendi/

  eldrun nun uyarısıyla görmüşüzdür ki bilmeden konuşmak gibi bir cahillik yapmışımdır. özür dilerimdir.
 • "iphone for ass" şeklinde algılanabilecek telefon.
 • daha cikmadan insanlarin gotune sokulan cihaz. ne apple nefretiymis arkadas.