şükela:  tümü | bugün soru sor
 • inşallah iphone 5 "cheap" denmeyecek iphone sürümü. çünkü cihaz fiyat olarak daha ucuz olsa da isim olarak kötü bir isim. nam-ı diğer iphone lite, nam-ı diğer ucuz iphone.

  http://www.macrumors.com/…-iphone-5c-name-surfaces/

  compact? polycarbonate? color? cheap? onlar color der muhtemelen, ancak cheap olur evet.
 • (bkz: iphone 5s)
 • iphone 5 ile aralarında fazla donanım farkı yok ise ve fiyat olarak gerçekten ekonomik olursa yoğun talep alacak olan modeldir.
 • burda yazilanlara gore bir yorumda bulunmam gerekirse, nami diger:

  (bkz: ipoor)
 • bütün apple ürünlerini inatla zengin aksesuarı olarak pazarlamak isteyen steve reis'in kemikleri sızlıyordur herhalde... 5c ne lan? bari adını 5 koymasaydınız da 2100 lira verip ip5 alan adam kendini enayi gibi hissetmeseydi.

  aslında bu segmentasyon gizli de olsa zaten hep vardı. mesela iphone 4s satılırken, yarı fiyatından biraz daha ucuza 3gs de satılırdı ya da gsm kontratlı olarak verilirdi. sonra ip5 çıktı, yarı fiyatına ip4 satılmaya başlandı. bundan öncekilerde de çok parası olmayan kitleyi de kaçırmamak adına bu taktik çok da abartmadan uygulanırdı.

  bu defa ise apple yaradana sığınıyor, gözünü karartıyor ve komple plastik, ucuz, rengarenk bir iphone geliyor. en güncel iphone'ların en yüksek fiyata satılan telefon olmasına rağmen yıllardır ele düştüğünü, çoluk-çocuk oyuncağı olduğunu düşünürsek bu ucuz iphone'un "çok" satmasını bekleyebiliriz. apple da öyle düşünüyor olmalı ki hem hedef kitlesine daha az parası olanları da ekliyor, hem de steve başkan'ın kurallarını yokluğundan istifade ederek tekrar çiğniyor. (bkz: ipad mini)

  ah steve başkan hayatta olaydın da telefon nasıl tutulur yine öğreteydin bizlere...

  (bkz: http://www.youtube.com/…ure=player_detailpage&t=262)
 • (bkz: 5chan)

  en sonunda güldürecekler kendilerine.
 • kutuları çıkmış ortaya;

  http://www.pclabs.com.tr/…-gorselleri-ortaya-cikti/

  bu ucuz, dandik plastik kutulurdan sonra sen ne kadar "ordaki -c- color'ın -c-si, cheap'in değil" desen de, cheap hocam. adamlar steve jobs ölmeden 1 sene önceden beri ne dediyse tersini yapıyorlar.

  neyse, ben androide geçeli 1 sene olacak nerdeyse, sülalem raad hacı. (nah rahat amk. hepsi birbirinden bok!. adam gibi pil yapın gavatlar.)
 • çok büyük ihtimalle yeni ucuz iphone. apple 2 senedir gizililik uygulamıyor cihazlarına, eskiden kimse bilmezdi yeni cihazın adını sanını sürpriz olurdu.
 • cheap deyip kendilerini rezil etmezler herhalde. cheap ne lan! ucuz, dandik der gibi! kendinizi düşürmeyin bebeğim!