şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: rezerve)

  tim amcanın 2016'da tanıtacağı ürün
 • (bkz: reserved)
 • şarjı 61 dakika giderek rekora imza atacaktır.
 • (bkz: ebesinin amı ali sami)

  az sabredin olum *
 • fazlasıyla büyük olması olası.
 • ilk fotoğrafı sızan, çift lens'li kamera teknolojisine sahip olan ve bu özelliği apple'ın 2015'te satın aldığı linx firmasından gelmesi olası telefon.

  optik zum, daha iyi fotoğraf çekebilme falan güzel şeyler tabi de tasarım konusundaiphone 6'ya bu kadar benzeyecekse apple kendi ayağına sıktı sayılır.

  http://edevat.technology/…lasi-ilk-fotografi-sizdi/
 • şuanda kasasının hazır bir şekilde sızma olasılığı olmayan telefon. zaten böyle sahte fotoğraflar genelde vga kamera ile çekiliyor ki insanlar kuşkulansın, çok gizli algısı yaratılsın. smart connector eklenmesi zaten bunu kanıtlıyor. apple ipadlere has olan bir özelliği mini bir ipad boyutunda olan telefona koyacak kadar aptal değildir. sonuçta olursa ipad satışları %100 düşebilir.
 • şuradaki elemana mock up versiyonu sızdırılmış.

  https://www.youtube.com/watch?v=l2o_mupdrri

  görülen o ki, jak girişinin olmayacak olması artık resminin de resmisi bir hâl almış. arka tarafta bir de, ipad pro'da olduğu gibi aksesuar bağlamak üzere manyetik 3 noktalı bölüm var. arka tarafta çift kamera var ve kamera bombesi, iphone 6s plus'a göre daha fazla. masaya koyunca yine tıkır tıkır edecek, ki muhtemelen çoğu kişide etmeyecek çünkü neredeyse herkes kılıfla kullanıyor. tasarım olarak da aylar önce sızan görsellerden pek bir farkı yok.

  iphone 4'te, 5'te ve 6'da hep farklı tasarım ve görsel sunan apple, tasarım anlamında sanırım -şimdilik- sona gelmiş. gri anten çizgilerinin telefonun kenarlarına taşınması dışında, telefonda gözle görülür bir görsel değişiklik yok. gönül isterdi ki apple'ın yeni bir rakama sahip iphone'unda farklı bir tasarım görelim. apple bize yıllardır hep "ouuvvv!" dedirtmeyi amaç edinmiş bir firma, bu hâliyle olmamış. haa, "eh artık millet bu tasarımı seviyor, biz de donanımda materyali güzelleştirip daha iyi kamera şu bu ekleyip yazılıma ağırlık verdik," diyebilirler. macbooklar da mabcook pro ve air'ın aynısı görsele sahip.

  kulaklık girişinin olmayacak olması, şarj girişi kısmına uygun yeni bir kulaklık modelinin çıkacağının artık bariz göstergesi. "eee benim kendi kulaklığım var ben n'apıcam şimdi?". önceki kulaklık da iphone kulaklığı idiyse ve iphone 7 alacaksanız, dert etmeye gerek yok girişi zaten uygun olacak. iphone kulaklığı kullanmıyor idiyseniz, 7 için dönüştürücü kullanmanız gerekebilecek. bunun için iki alternatif var;

  1) apple, iphone 7 içine, kulaklığı 7'nin ucuna bağlamak için ayrıca bir aparat koyacak. "benim kulaklığımı sadece iphone 7'yle kullanacaksınız" neden desin? insanlar apple kulaklığının kalitesini seviyorsa pekâlâ diğer cihazlarında da kullanmak isteyebilir.

  2) apple, kutuya ayrıca bir aparat koymayabilir ve insanları dönüştürücü almaya teşvik edebilir. hatta kendi dönüştürücülerini bile satabilir. apple bu, daha fazla para getirecekse bunu neden yapmasın? iphone 7 kulaklığı 7 için uygun olur, sen kendi kulaklığını takacaksan da sana "100 dolara dönüştürücü var hacı bunu alabilirsin" diyebilir (iphone 7 tanıtımında gösterirler muhakkak). diğer markalar da daha ucuza dönüştürücü satabilir, böylece piyasa hareketlenir fakat sen 7 almaya hevesliysen ve kendi kulaklığın varsa, her türlü ekstra para vereceksin.

  yalnız şöyle bir sıkıntı var; ses ve görüntü açısından direkt kablo bağlamak ile, kablo ucuna dönüştürücü takarak bağlamak arasında veri kalitesi açısından kayıp olabilir (bu kaliteyi ne kadar aşırı etkiler bilmiyorum, bilen suser'lar varsa bilgilendirebilir). direkt bir kulaklık girişi ile, dönüştürücü takılmış kulaklık girişi arasında kulaklığa gelen seste kalite kaybı yaşanabilir - fakat yaşanmayabilir de. macbook kullanıp monitöre bağlarken kabloya dönüştürücü takan insanlardan hiç kalite kaybı gibi bir şey duymadım. apple müzik dinleme tecrübesine büyük önem verdiği için de, çıkartacağı üründe kaliteyi ön plana çıkarıp veri kaybı yaşatmaz.

  bu arada kulaklık girişinin kaldırılması, aynı macbook pro ve air'de dvd-rom'un kaldırılması gibi radikal bir dönüşüm olacaktır muhtemelen. dvd-rom kaldırılınca da millet "bu ne yea?!" demişti; şimdilerde dvd-rom kullanan kaldı mı? varsa da harici bir aparat kullanıyor. şunu biliyoruz ki apple ürününde çok ciddi bir şeyi kaldırıyorsa, hakikaten uzun vadede onu olumsuz etkilemeyecek bir şeyi kaldıracaktır. biz olumsuz etkileneceğiz tabii dönüştürücüye şuna buna para vereceğiz; fakat standartlar değiştirilmiş/dönüştürülmüş olacak.

  yazılım anlamında da ios 10 geleceği için, iphone 6 ve 6s'in (plus'lar dahil) kameralarında herhangi bir sıkıntı olmadığından, sağlamlık (akıcılık+takılmama), pil vs. gibi unsurlarda da artık çok fazla şikâyet olmadığı için, 7 ve 7 plus, önceki versiyonların biraz daha süslenip püslenmiş hâli olacak gibi duruyor.
 • beynimi sikeyim o parayı vereceğim galiba.. 6s plus telefonumu satıp alacağım tabi.

  düşünen arkadaşlar yeşillendirsin 64gb gold 6-7 ay oldu sanırım çok temiz.

  tanım; telefonun kralı.