şükela:  tümü | bugün
  • - arkadaşlar arasında iphone'um var diye hava atmak
    - ayna karşısında elma simgesini açıkta bırakacak şekilde fotoğraf çekilmek
    - son olarak masa'nın ortasına iphone'u koymak.

gerçekten güzel telefon olduğu için değil de sırf bu üçü için gidip iphone aldığını düşündüğüm tipler var.
  • (bkz: samsung)

insanı hayattan soğutur net.
  • iphone'a bok atma timi yine gelmiş. oysa kullanım kolaylığı, stabil çalışma, iyi müşteri hizmetleri gibi nedenler sadece iphone değil tüm apple ürünlerini kullanmak için en temel ve geçerli sebeplerdir.

teknolojinin hayatı zorlaştırması, karmaşıklaştırması değil kolaylaştırması gerek. apple da bunu en iyi anlayan markalardan biridir.

edit: beni en ufak tanımadan, kim olduğumu, eğitimimi, çalıştığım yerleri kısacası hakkımda hiçbir şeyi bilmeden "5-6 sene önce stabil öğretmişler, sorsak sözlük anlamını yazamazlar" diyen arkadaş. aynen devam. kafan çok güzelmiş.
  • 2 şey:

- kafa rahatlığı.
    - estetik kaygılar.

kafa rahatlığı önemlidir, bu cihazla her işimizi yapıyoruz ve her bilgimizi yüklüyoruz. ben bir sorun çıktığında muhattabım olsun istiyorum.

estetik kaygılar ise hayatın her noktasına yapışmış olan utilitarianismden uzaklaşmak için. android'in arayüz çirkinliğine ve cihazların şekilsizliğine katlanamıyorum. samsung galaxy edge'den beri arayüzde de cihaz tasarımında da iyi iş çıkarıyor ama günün sonunda android uygulamaları kullanman gerekecek ve bunlar ios versiyonu ile 1:1 arayüzü olanlar hariç çirkin ötesi.
  • uzun süredir iphone 5s kullanmak istiyordum. ablam geçen sene yurt dışı gezisine gittiğinde iphone se aldı. birincisi boyutları çok ideal. kaç kere panik yaptım telefonu kaybettim diye , cebimdeymiş. ikincisi pil ömrü bir önceki cihazım samsung alpha'ya göre çok daha iyi. dandik ios 11'de bile 5 saatten fazla ekran ömrü varken, alpha'da 3.5 saati zor görüyordum. üçüncüsü ios uygulamaları bana göre biraz daha iyi görsel açıdan. iş icabı gün içinde çok sık olmasa da maillerime bakmam gerekiyor , bu konuda da ios bana daha kolay geliyor. stabil çalışma konusunda ise alpha'nın hakkını yememek lazım, ne yüklediğim programların hata verdiğini gördüm , ne de cihazın yavaşladığını. 1 yıl boyunca sadece bir kere resetledim yani kapatıp açtım, onda da cihazı çok zorlamıştım.
  • büyük oranda ios ve garanti süreçlerinin esnekliğidir.

masanın üstüne koyma esprisini yapan 3151322. kişisiniz tebrik ederim. bir de starbucks versiyonu var bunun o da iyidir.
  • ba ba ba papağan gibi ezberlemişler. stabil çalışmaymış ahahahahah. ulan bir cümle öğretmişler 5-6 yıl önce, ağzınızdan başka bir halt çıkmıyor.

hadi 5-6 yıl önce işlemci ve yazılım teknolojisi bu kadar gelişmemişti bu söylediğiniz yenilir yutulur bir şeydi belki ama bugün bari yapmayın be.

ulan bugün elimizdeki telefonlar ülkedeki çoğu insanın bilgisayarından iyi ve sorunsuz çalışırken stabil çalışıyor deyip burada güldürmeyin insanları kendinize. stabilin sözlük anlamını buraya yazamayacak içi geçmiş ortam papağanları kalkmış ama iphone stabil diyor kimden duyduysa. tipiniz gibi laflarınız da stereotip.

şu sözlükte iphone ve apple ürünleri ile ilgili yazdıklarına saygı duyduğum tek bir insan var, o da zaten ezberletilmiş gibi stabiliteden bahsetmek yerine 360 derece olarak apple ekosisteminden nasıl faydalandığını, apple tarafında kendisi için kullanıcı deneyiminin ne ifade ettiğini yazmış.

apple deyince aklına iphonedan başka bir bok gelmeyen, stabiliteden kastı da instagramı hemen açması falan olan kişiler ne olur yorum yapmasın hala gülüyorum çünkü afsjdhdjf.

not: iphone spor

şaka lan şaka ne ayfonu mal mıyım ben asjdkdkgk
  • sınfıtaki ben hariç herkesin iphonenu olması ve araya kaynamayı denemem
  • samsung'dur efendim, kesinlikle samsung'dur. asus'a geçene kadar her gün android'e lanet etmiştim.
  • facetime ve imessage ikilisi benim için güçlü sebepler. ortam messenger uygulamalarından geçilmezken bu ikisi benim hayatımı oldukça kolaylaştırıyor, ne eksik ne fazla.