şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kahir ekseriyetle kadıköy beşiktaş insanının tercihler zinciri. buna doğayla çal kulaklığı, küpe, dövme, veganizm, kedi, sözcü gazetesi, halk tv falan da eklenebilir.
 • kendi kendine instagram hesabı açabilen bileşenler.
 • arkadaşa virgül gönderelim
 • ancak iphone ve bomonti filtresiz ile katılabildiğim bileşenlerdir. keşke kinoanın ne olduğunu bilseydim de biraz daha fazla katılabilseydim.

  genelleme yapmak hoş bir şey değil. nihayetinde ayrımcılığa gider. insanları bir grup özelliklere göre sınıflandırıp dalga geçilecek ortam oluşturmak nefret suçuna zemin hazırlar.

  bu başlığın "başörtüsü, kırmızı ruj, fondöten, dar elbise" diye başlık açıp kapalı kadınları, "che tişörtü, sakal, küpe, uzun saç" diye başlık açıp solcuları vs. bir kalıba sokup, o kalıp dahilinde yorum yapmaktan farkı yoktur.
 • bu nasıl betimlemedir, tövbeler olsun. h.p. lovecraft mısın mübarek ?

  "dış hatları bakımından uzaktan uzağa insanı andıran bir canavarı temsil ediyordu, ancak yüzü dokunaçlarla kaplı, ahtapot kafası gibi bir kafası, pullarla kaplı, lastik görünüşlü bir gövdesi, ön ve arka ayaklarında kocaman pençeleri, uzun, dar kanatları vardı. korku verici ve doğa dışı bir kötülükle dolu gibi görünen bu şey, biraz tombulcaydı ve üzeri bilinmeyen karakterlerle kaplı kare yüzeyli bir blok ya da kaidenin üzerinde kötülük düşünürcesine çömelmişti. kanatlarının uçları, tam ortasına oturmuş olduğu blokun üst arka kenarına değiyordu ve çömelmek için ikiye katladığı arka bacaklarının uzun, kıvrık pençeleri ön üst kenarı kavramış olup, kaidenin tabanına kadar olan mesafenin dörtte birine kadar uzanıyordu. bacaklarla dolu kafasını, yüzündeki dokunaçlar, dizlerini kavrayan kocaman ön pençelerinin arka yüzüne değecek şekilde öne eğmişti."

  aynen bu geldi aklıma :)

  tanım: bir kısım günümüz insanını tanımlayan öğeler bütünü.