• günümüzün hızlı internet dünyasında "tutulmak" istiyorsanız altın kural olarak alabileceğiniz içerik ölçü birimi(ymiş). yani bir kullanıcı sizin içeriğinizi kaydırmadan etmeden bir iphone/ipod ekranında okuyabiliyorsa, sığdırabiliyorsanız hiperbağlantılı ve hafızası saliselerle ölçülen kullanıcıların "takip" edebileceği bir kullanıcı olmanız daha mümkün deniliyor.

ne kadar doğru bilmiyorum ancak microblogging servislerinin ve twitter'ın bu kadar tuttuğu gözönüne alındığında william gibson'un bu çıkarımının oldukça haklı olduğunu düşünmeden edemiyorum.
  • kırılması durumunda kesinlikle yetkili olmayan servislere yaptırmayın. zira yetkisiz servis ekranı değiştirirse, orijinal olmayan ekran takılmış oluyor. bu yan sanayi ekranlarının da rengi orijinaliyle tutmayabiliyor. daha sonra pişman olup, orijinal ekranı taktırmak için apple'a giderseniz, yetkisiz servise önceden müdahale ettirildiği için apple firması telefonun ekranını değiştirmeyi red ediyor.

bu konuda dikkatli olun, zira gittiğiniz yetkisiz servisler telefona müdahale etmeleri durumunda apple'ın sonrasında telefonunuza müdahale etmeyi reddedeceği konusunda bilgilendirme yapmıyorlar. üstelik orijinal cam takacaklarını da söyleseler, bu konuya da inanmayın derim. çünkü apple türkiye merkezi olan zorlu center'daki yeri dışındaki yetkili servislerine bile tamir yetkisi vermiyorken, sokaktaki telefoncuların orijinal ekranı temin etmeleri pek olanaklı değil.

diğer yandan, iphone 4 ve iphone 5 modellerinde ekranın kırılması çok sık rastalanan bir sorun değildi. ancak iphone 6'nın camının telefonun köşelerine doğru devam ederek kıvrılması, camın kırılganlığını artırdı. bu yüzden iphone ekranı, iphone 6 ile beraber daha narin hale gelmiş oldu. maalesef, iphone 7'de buna karşı bir önlem alınmadı. aynı narinlik devam edecek gibi duruyor. bu yüzden, ekranın kıvrılan yanlarını kaplayan silikon kapaklar kullanmak şart oldu.
  • ne kadar da güzel ufak çatlaklarla geçinip gidiyorduk seninle, ne vardı sanki cam su şişesini üzerine doğru çekip darbe alıp tamamen cortlayacak, gerçekten bunu mu layık gördün bana oysa ben seni istanbul'a götürüp orjinal parçalarla bezetecektim, gördüm ki sen buna değmezsin şimdi kirli varoş telefon tamircilerinin ellerinde perişan ol.
  • kırıldı lanedossun
  • hassaslığıyla bilinir
    kavisli tasarıma sahip yeni modellerdense yarım metreden yere çakılması durumunda kırılması kaçınılmazdır ekran koruyucu olsa da
    bir de onu yaptırması vardır sıkıntılı süreçler bunlar
    (entry yazarken cam kırıkları parmaklarıma yapışıyor )
  • çakma lcd takarsanız eğer benim gibi renk takıntınız varsa hiç taktırmayın daha iyi çünkü çok farkediyor. ama yok canım renk derinliği sıcaklığı çok farketmez diyorsanız yan sanayi ile devam
hesabın var mı? giriş yap