şükela:  tümü | bugün soru sor
  • temelde ipod kulaklığıyla aynı ses ve performans özelliklerine artı olarak bir de sağ tarafındaki kabloda telefonla konuşmayı sağlama amaçlı bir mikrofon eklentisi olan kulaklık.. tabii sonradan, bu mikrofonun bağlı olduğu kabloda temassızlık yaşanması sonucu arada ses gel-gitleri yaşanmasını saymazsak* gayet başarılı sayılabilecek ürün..
  • mikrofon eklentisi üzerinde albüm değiştirmek için de kullanılabilecek bir de tuş bulunduran, ipod kulaklığı.
  • mikrofon uzerindeki tusunun muzik dinlerken bir kere basarak sarkiyi duraklattigi(pause)iki kere ustuste basarak siradaki sarkiya gectigi, telefon caldiginda bir kere basarak konusmayi baslattigi ve yine bir kere basarak konusmayi bitirdigi de gozlemlenmistir. ama ses kalitesi olarak ipod kulakligindaki kadar dandik oldugu gorulmustur.
  • tuşu ile şarkı duraklatması, konuşmayı başlatması ile nokia kulaklıklara benzeyen kulaklık. heyecan yok.
  • bashsedilen diğer özelliklerine ek olarak mikrofonunun üzerindeki tuşa 3 kez üst üste basarak bir önceki şarkıya dönebilirsiniz.
  • tek düğmeyle yapabildiklerini her gün takdir ettiğim kulaklık.
  • sennheiser mx 260 kadar bile ses kalitesine ve dayanikliga sahip olmayan kulaklik. kendisi bozulmasin diye, aksamlari uyunurken yerini sennheiser'a birakmasina ragmen, bozulmayi basarabilmistir. iphone 3g ile gelen versiyonlarinda, mikrofonun bagli oldugu kabloda yasanan temassizlik sorununa ek olarak, kulakligi telefona bagladiginiz kisimdaki plastik de kulakligi cikartirken, elinizde kalabilmekte. yeni versiyonunlarinda bu soruna cozum bulmus gibi dursalar da, ses kalitesinden hic bir sey kaybetmemisler...
  • o kadar dandiktir ki kulakta bile durmayi beceremez. kulaginizin kenarindan kosesinden kayar duser.
  • kulak içi modeli öeehh seviyesinde ses verir ancak 1 ayı geçmeden bağlantı yerlerinden cortlar, verdiğiniz 50 lirayla kalırsınız. elba diye bi marka var hocam, 16 liraya aldım dost'tan. dehşet ses veriyor, evet.
  • apple şeyi işte. metro'da uyuyan kızın kulağında çok güzel, çok naif, çok şık. beyaz beyaz bööle, hoş, azami derecede urban. şehirli, medeni, sivilize... gözünüzün önüne getirin, narince bir kız, güzelce bişi, güzelden de ziyade sevimli bir siması var, minyon, zarif. çalışmış yorulmuş, binmiş metroya, evine gidiyor ama yorgunluk ağır basmış. dayanamamış eve kadar, kulağında kulaklıklar, uyuyakalmış, tatlı bir ifade yüzünde, tebessüm de değil. masum gibi sanki, bebekler gibi. curved air çaldığı duyulabiliyor çok yakınında, sesi sonuna kadar açmış çünkü, ama kendisi kayıp. o kadar derin uykuda ki. o kadar duymuyor ki...

aman ne manzara... arkadaşım! bana hikaye anlatmayın! ben öküzüm. köpek gibi çalışıyorum, gelip bi de üstüne 8km koşuyorum. haftasonları günde 10km yüzüyorum. sen gel benim münasebetli bi yerime anlat urban personal electronic device şeysini. terimi siliyorum düşüyor, koşuyorum düşüyor, yürüyorum düşüyor, pantomim yapsam yine düşecek. yağmurda yürüyorum, sapıttırıyor telefonu, acaib acaib şeyler yaptırıyor. kuru havada terden saçmalıyor. yağmurda koşunca tamamen iptal oluyor. tamamen iptal olması gene iyi, en azından telefonu sapıttırtmıyor. apple şeyi ya, beyaz. nerde beyaz, beyaz mı kalmış? gri oldu her tarafı, boynuma değen yerleri de sarı bej, dünya üzerindeki en berbat, dura dura rengi bozulmuş klima sarısı bi renk oldu. arkadaşım, sporcu adamım ben, aliyen kanı gibi terim var. geçmişte saatlerim eridi benim, eridi eridi! saat böle eriyee eriyeee yitti. jack'inin tutma yerini o kadar kısa yapmışlar ki, kablodan çekmemek, jack'ten çekip çıkarabilmek için tırnak uzatmak zorunda kaldım. belki o jack'in boyu metroda uyuyan kızın elleri için yeterli, incecik parmakları var onun, ana bana uygun değil.

ben öküzüm ve doğa şartlarına da öküz gibi dayanıklıyım hatta doğa bana pek dayanıklı değil. bu sebepledir ki ben user friendly alet istemiyorum, ben öküz friendly alet istiyorum. düşmicek, çıkmiicak, kopmiicak, tutulası yerleri kocaman olcak, güneşten, mikrodalgadan, sudan, terden, asitten, uranyum'dan etkilenmeyecek, kir göstermicek. bana bunlarla gelin.

bu kadar küçük ve bu kadar az bileşenden oluşan bu alette bu kadar çok hata yapmak, ancak apple'ın işi olabilirdi.