şükela:  tümü | bugün
  • performansı artırdığını duyduğum ve kendim değiştirmeye karar vererek başarılı olduğum işlem. çünkü isviçre çakısı gibi erkek olmak bunu gerektirir.*
  • servis dışında orijinal pil olmaz, çünkü apple asla piyasaya pil vermez. orijinal denen tüm piller replikadır. bunların da kalitelisi vardır kalitesizi vardır. alırken kötünün iyisini almaya gayret edin. çin sitelerinden almanızı tavsiye ederim zaten hepsi oradan geliyor. hem daha uygun hem de takacağınız tornavida vs. birlikte gelir. telefoncuda taktıracaksanız başında durun.
    kamu spotu: telefoncular ve taksiciler puşttur.
  • apple’ın sarf vb. satışı bulunmamaktadır. bu sebeple apple ve yetkilendirdiği 3-4 özel servis hariç kimse orjinal parça sağlayamaz.
  • iphone se kullanıyorum. benim pil de ömrünü tüketip aramızdan ayrılacaktı. n11 hepsiburada gibi sitelerden deji marka batarya aldım. arkadaş önermişti yorumlar iyiydi. gerçek iphone bataryasından 1600lük ise bu batarya 1800 lüktü. aldım. nasıl değiştirileceğine dair telefonu açmak için kitiyle birlikte geliyor. yaklaşık iki aydır kullanıyorum. gayet memnunun. denenebilir.
  • apple ın pil fiyatı 80 lira. apple dan alınan bilgi. kalanı bayinin kendi insiyatifindeki ücreti
  • modeline göre yetkili servis tercih edilebilir, iphone 7 - 8 gibi telefonlar için yetkili serviste değiştirmelisiniz, çünkü telefonunuzun pili değişirken ekran sökülmek zorunda, ekran ile kasa arasında ki ip67 sıvı geçirmezliğini sağlayan özel fitil materyalini bulsalar bile montajını hiçbir yetkisiz servis sağlayamaz, yaparsa ekran yamuk yumuk olur, her ışık yansımasında görülür, orjinal gibi yapıyorum veya sağlıyorum diyen yalan söyler. iphone 6 - 6s gibi sıvı koruma önlemi olmayan bir telefonum olsaydı yetkisiz serviste yapardım hatta bunların en iyisi saints bilgisayardır, türkiye de ilk iphone tamirine başlayan yetkisiz servistir.
  • yurtdışından özellikle amerika’dan alınan telefonlarda yetkili servisler ücreti karşılığında bile işlem yapmıyor.

bu sebeple, illaki orijinal olsun dediğim için, yurtdışına çıktığımda gidişimden birkaç gün önce oradaki** apple store’dan randevu aldım. bir saat içinde 50 euro karşılığında değişik yapıldı.

telefonum ekim 2015’te alınmış bir iphone 6s’ti. pil, değişiminden önce (temmuz 2019) %74 ü kullanılabilir durumda ve gün icinde en az iki defa şarj ediyordum.