şükela:  tümü | bugün
  • günlük kullanıma bağlı olarak ortalama 12 saat diyebilirim fakat ios 11'e geçtikten sonra bunun azaldığını bariz olarak farkettim. pil sağlığı bölümünde geçen hafta %86 görünmekteyken bu hafta %85'e düştü.
  • 26 aydır kullandığım 6s için %80 olan değerdir.

taksitle aldığım çok mu belli oldu...
  • %95.

önceki çöp olduğu için 1,5 yılda...

bir de wifi sorunu vermeye başladı. neymiş telefonun içini açınca böyle şeyler olabiliyormuş. tak çıkar batarya yapsaydınız o zaman orospu çocukları!
  • 1 yıldır kullandığım iphone 7’nin %88 olduğu değer. sanırım çok hunhar kullanıyorum.

normal kullanımda sabah şarjdan çıkardığımda iyi ihtimal yatana kadar yetiyor şarjı. yoğunda akşam 8’de mortluyor.
  • 6s kullanıcısı olarak 11.3 versiyonundan sonra yoğun kullanırsam 5 saatte biter ama kullanım az olursa 10 saat gidiyor.pil sağlığı %80 gözüküyor da bence %60 civarı
  • ios 12 ile beta profilden çıkıp tam sürüme geçmiş. hatta battery life tarzı uygulamaları engellemişler.
  • bu konuda kafamda deli sorular bulunmakta.

geçen cuma günü telefoncuya güvenerek pil değişimi sağlattık. güya yan sanayi 100 tl orijinal olan 150 tl iken bana 130 tl'ye orijinal takacağını söyledi. neyse anlaştık ve değişim için telefonu bıraktım. verirken ss'leri aldım. ekran süresi ve batarya ömrüne dair bilgiler vardı. telefonu full sarj ettikten sonra daha uzun gitmeye başladı bunda sorun yok ama pil sağlığı bölümüne baktığımda hala servis yazısını görmekteyim ve bu durum canımı sıkıyor. bu pil değişiminin olduğunu nasıl teyit edebiliriz? bilen yeşillendirsin lütfen.
  • genelde telefoncular iki adet seçenek sunar ama her iki seçenekte de aynı parçayı takar :) orjinal diye satılanların çoğu ise revizyonlu bataryalardır.özellikle pil konusunda apple yetkili servisi dışında işe yarar bir çözüm yoktur.
  • allah başka dert vermesin.

eğer tıbba güvenmiyorsanız alternatif tıptan destek alabilirsiniz. iphoneunuza kolaylıkla sülük tedavisi ya da 10 günlük yosun detoksu uygulayabilirsiniz.