• uçlardan açılma yapıyorsa elektrik bandı takıp kullanmaya devam edin. hatta yeni bir tane kullanıyorsanız açılmadan üstüne elektrik bandı sarın hiç açılmaz. ben 2.5 yıldır öyle kullanıyorum hala sapasağlam. gerçi ben 13 yıldır aynı rotring kalemi kullanıyorum eşyayı temiz kullanma konusunda bu hangi seviye ben de bilmiyorum.
  • ergen bağlamak için kullanılan bir çeşit tasma.

hareket etme kabiliyetini 1 metre capinda bir alana hapsediyor. randimanli.
  • arkadaşım aliexpress nedir bilmiyor olmanız çok üzücü. 79 tlye kablo almalar, yok micro usb çevirici almalar...

kablonun kralı

al bunu istersen araba çek kablonla. 5 dolores 5.
  • ofiste iphone kullanan kişilerin hiç birinde bulunmayan kablodur.

yılda 1 kere şarj ettiğim ipad kablom var, ofisin orospusu oldu. herkes mi kaybeder? herkesin mi bozuk olur?
  • yıllardır iphone kullanmama rağmen bir türlü bozmayı başaramadığım kablodur.

nasıl beceriyorsunuz anlamadım ki arabayla üstünden mi geçiyosunuz, 90 derecede beyazlar ve renklilerin arasında mı yıkıyosunuz, galatadan atıp aşağı inip tutmaya mı çalışıyosunuz da bozuluyor.

teknolojik alet bu sonuçta biraz hassasiyet onun da hakkı.
  • problem şu ki, ilk çıkan iphone'larda , hatta 4s de dahi kablo da şarj cihazı da çok sağlamdı. kutudan çıkan alet ile kabloyu 5 sene gayet hor kullandım,banamısın demedi.
    bu müşteriyi enayi yerine koyma durumu iphone 5 te değişen kablo ile birlikte başladı.
  • ahan bunun gibi iple güçlendirilmiş kabloları alarak kullanım süresini uzatabileceğiniz kablo tipi. amazon, anker vs. işte. türkiye'de biraz daha pahalı, ama var. ya da işte amazon satıyor.
  • 3. yılında eriyen kablo.
    lanet kapitalizm onu bile süreli yapmış
  • öncelikle kablolarınızı korumak için şu ürünü alabilirsiniz.

lightning kablolar için konuşuyorum, mfi sertifikalı alırsanız bu aksesuarla şarj etme desteklenmiyor hatası almazsınız. banggood, aliexpress gibi yurtdışı sitelerden edinebilirsiniz. şu markaların şarj kablolarını tercih ederseniz sorunsuzca uzun yıllar kullanırsınız:

(bkz: aukey)
    (bkz: blitzwolf)
    (bkz: baseus)
    (bkz: ugreen)
    (bkz: nillkin)
    (bkz: rock)
    (bkz: xiaomi zmi)

şarj aleti olarak da şu markalar tavsiye ediliyor: blitzwolf, ugreen, choetech , aukey, tronsmart, xiaomi, rock, nıllkın, orico

tabiki kaliteli ve iş gören daha bir çok marka vardır. eğer mfi sertifikası yoksa ürün görsellerinde genellikle 8pin olmaz ve silerler. mesela şu veya şu kabloları alırsanız büyük ihtimal sorun yaşarsınız ve telefonunuza zarar verme ihtimaliniz yüksek.

ayrıca yukarıdaki saydığım markaların aliexpresste resmi dükkanları mevcut, oradan alırsanız daha güvenilir olur.

mfi sertifikasına sahip şirketler, (gerçi marka ve şirket isimleri farklı olabiliyor)
    https://mfi.apple.com/… manufacturing licensees.pdf
  • dikkatsiz kullanımda cok seri bozulma özelliği vardır. o yüzden salık kullanmayıp biraz dikkatli takılmanızı öneririm.
hesabın var mı? giriş yap