şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: iphone 9)
  • 128’lik versiyon icin konusuyorum, 5750’nin 2450’si vergi.

bize küfür etmeyin dercesine siteye de yazmışlar zaten.

baska da bir sey demiyorum.
  • hergün sözlükte çin'e ve çinlilere söven ırkçı amerikan mandacılarının almak için birbirini boğazlayacağı çin yapımı telefon yeni modeli.
  • apple kendi telefonunu iphone se 2. nesil şeklinde tanıtmışken, ekşi sözlük moderatörlerinin bu başlıkta girilen entryleri iphone 9 başlığına taşımasına anlam verememekteyim.
  • apple’ın bugün 5299 tl’den çıkardığı telefonu.

bazı özellikleri:
    a13 bionic işlemci
    3gb ram
    4.7 inç retina hd ekran
    12mp 4k 60 fps video çekebilen arka kamera
    7mp 1080p 30 fps video çekebilen ön kamera
    2. nesil touch id
    ip67 sertifika
    kablosuz şarj
    64gb, 128gb ve 256gb depolama
    beyaz, siyah ve kırmızı renk

cihazın iphone 8 kasasıyla çıktığını da hatırlatayım. sadece arka tasarımında ufak değişiklikler var. ön kısmı tamamen aynı.
  • apple'ın nokia olma yolundaki attığı adımlardan bir tanesi. bir apple kullanıcısı olarak düşüncem bu yönde. 2010'lu yılların başında apple'ın model sayısı sınırlıydı, yılda 1 model çıkarıyordu. insanlar da bunu takip edebiliyordu. son 2-3 senedir x, se, xr, pro, plus ıvır zıvır derken insanların kafası karışmaya başladı. yakından ilgilenenler harici artık kimse takip etmiyor gibi görünüyor. çıkan modeller de zaten eskisi gibi ses getirmiyor. bir yanda iphone 4 çıkaran apple, bir yanda iphone se 2020 çıkaran apple.
  • bir telefondan beklediğim hemen hemen her özelliği barındıran iphone modeli. sadece pil ömrü muamma, gerisi son derece makul.

- yüksek performans.
    - yıllar boyunca güncel yazılım.
    - tek elle kullanıma uygun boyutlar.
    - başarılı bir kamera.
    - suya ve toza dayanıklılık.

eğer pil ömürlerinin denk olduğunu bilsem, şu an kullandığım samsung galaxy note 10+ ile bile değiştirebilirim. tek elle telefon kullanmayı özledim.
  • apple'ın sonunda mid-range'deki açığını görüp piyasaya sürdüğü telefon. artık tl olarak rakam pek önemli olmadığı için us fiyatı olan 399 dolar bir huawei p30 pro kullanıcısı olarak söylemem gerekirse gerçekten iyi.

ios ortamına sizi sokup, yıllarca işletim sistemi upgrade etmesi gerçekten çok iyi. şu an bu paraya alacağınız hiçbir android telefon size 2 yıldan fazla update veremez.

telefonun işlemcisi iphone 11'de kullanılan işlemci ile birebir aynı. fiyatı aşağı çekmek için iphone 6 da kullanılan ekran ve çözünürlük ve şu an için yine mid-range kameralar kullanılmış ancak gayet yeterli.

türkiyedeki satış fiyatına bakılacak olursa çok daha ucuza daha iyi android telefonlar bulunabilir. (xiaomi mi 9t) ancak apple'dan vazgeçmem diyenler için çok iyi bir opsiyon olmuş.
  • herkese ve her keseye diye tabir edilen bir pazarlama lafı vardır.bu ondan ama bu bile bir çoğumuz için pahalı gelebilecektir.
    alınmaz demiyorum ama iphone , 4 ten beri tekrardan ibaret.
  • son 2 yıldır beklediğim telefondu kendisi, muhtemelen satışa ilk başladığı an alırım ve emektar se1 modelini emekli ederim.