şükela:  tümü | bugün
1159 entry daha
  • ben demi$tim ses sistemi ozellikle ahizesi cok ba$arili diye. ses basinc seviyesi frekans cevabi muthi$. tamam razer phone daha a$mi$ ama o endustriyel tasarima ve hoparlor boyutlarina goreceli olarak bakinca iphone x ust seviyede ba$arili. samsung galaxy note 8 kullanicilarinin cok iyi bildigi uzere bu konuda le$. google pixel 2 xl cift on tarafa konumlu hoparlore ragmen biraz nal toplami$.

https://www.youtube.com/watch?v=rh_iwxrxiy4
  • çeşitli telefonlar ile pil testi yapan bir videoya rastladım. iphone x space gray ve iphone x silver arasında bile pil tüketim farkı görünüyor. yalnız bir 7 plus kullanıcısı olarak ios 11’in en berbat ettiği telefon 7 plus olduğu kanıtlanmış sanki videoda. testte en çabuk pili biten ve uygulamalarda en kötü sonucu veren 7 plus olmuş. samsung pil ömründe kazanmış ama iphone habitatında en iyi tüketim iphone x’in olmuş. 7 plus’dan geçmeyecektim ama bu son seyrettiğim video ile kesin karar verdim, 7 plus’dan kurtulmalıyım diye. şu an iphone’lar içinde pil ömrü en uzun iphone x olmuş. hatta iphone x space gray.

not : tabi ki farklı pillere, farklı ekran çözünürlüklerine, farklı ekran büyüklüklerine sahip telefonlar ama sonuçta günlük kullanımda hangi telefon ne kadar dayanır adına güzel bir çalışma olmuş.
  • mukemmel alet.

iphone x - iphone 7 farki, iphone 7 - iphone 4s farki gibi bir sey. apple yalarim olm, biliyon bu isi sen.
  • öncelikle şu cihazların fiyatlarından dolayı alamayıp boklama huyunuzdan vazgeçin amk. ferrari'de alamıyorsunuz ama bir arabaya o kadar para verilmez diye gelip buraya yazmıyorsunuz. malın fiyatı belli, beğenmiyorsan alma. yok işte samyung şu fiyata bunun 3 katı donanım veriyormuş, yok efendim x in çeltiği dandikmiş falan filan.

şunu tüm apple kullanıcıları çok iyi bilirler ki; aldığınız apple ürününe verdiğiniz para donanıma değil içindeki yazılımadır. ben macbook pro'nun tüm özellikleri 5 kat daha iyi başka bir laptop'ta işlem yapamıyorum ama kağıt üzerinde o laptop macbook pro'ya çakıyor ve ben ona bu kadar para verdim diye salak oluyorum.

bence bu görüşe sahip olanlar henüz apple'ın yazılımdaki rahatlığı ve donanımlarının birbiriyle uyumuyla tanışmadan konuşuyorlar.

sonuçta bir telefon almıyorsun. akıllı bir cihaz alıyorsun. eskiden her birey; 1 telefon, 1 fotoğraf makinası, 1 video kamera, 1 hesap makinası, 1 laptop, 1 ajanda, 1 usb bellek, 1 harici harddisk ot bok ve bunları taşıyacak çantalar, aparatlar alıyordu. şimdi sadece 1 cihaz alıyorsun ve o aldığın cihazı en az 3 yıl elinden hiç düşürmeden tam performans hunharca kullanıyorsun. daha ne istiyonuz amk anlamadım.

paran yoksa git samyung al daha iyi bu diye tüm hayatına cıkanlara laf anlat ya da biraz sıkıştır büzüğünü iphone x al ve 3 yıl boyunca kim ne kullanırsa kullansan ben daha başka cihaz kullanmam de.

şu denklemi bi çözün artık.
  • hoparlörünün stereo olması güzel ama videoları mono çekmesi kötü.
  • tepesinde iğrenç bir çentiğe sahip telefon.

üstelik ekranın köşeleri de yok !

o kadar seviyordum apple'ı... ama bundan sonraki çıkacak bütün modellerde o rezil çentik ve köşesiz ekran olursa asla ve asla almam !
  • 2011 yılında aldığım htc telefonda stereo hoparlör mevcuttu. güzel gelişme.

not: 7 plus.
  • 2018'de cikacak iphone modelleri ile ilgili dedikodular basladigina gore ekran boyutuna ve top notch'a alismamiz gerektigini mujdeleyen(!) iphone. seneye yine bu boyutta bir telefon, bir adet x plus kivaminda buyukce ve daha guclu bir telefon ve yine kocaman ama daha yeteneksiz ve gucsuz bir telefon beklememiz ongoruluyor; tabii ki bunlari konusmak icin daha cok erken. lakin bu durum boyleyse eger, hemen gidip birkac iphone 8 stoklamak lazim zira ekran boyutu(kasa degil ekran) tek elle kullanmaya musait son iphone olacak...usuyoruz steve reis. ayrica testlerde hiz olarak x'i tokatliyor.

her sey bir yana, sadece 10. yila ozel seri diye tanitilip ugruna 9'un bile atlandigi bu ortamda kutusundan bir guzellik cikmadigi icin bile boykota gitmesi gereken iphone cihazidir.

not: stevejobsspor
  • hem sıfır çerçeve ekran isteyip hem çentik olmasın diyen yazarları ortaya çıkarmış telefon.

yapan nasıl yapıyor diyecekler olacaktır, cevabı aşağıdaki linkte.

https://pbs.twimg.com/media/cdgm4ikugaetgkv.jpg
6 entry daha