şükela:  tümü | bugün
729 entry daha
  • arkadaş millet hakikaten teknolojiden anlamıyor. bakın akıllı telefonlar çıktığı günden beri htc kullanıyorum. htc touch 3g, htc incredible s, htc one, htc one a9 ve şimdi htc 10 kullanıyorum ama şu telefonun yüz okuma olayını android telefonlar için karşılaştırmak ferrari ile şahin'i kıyaslamak gibi birşey.

iphone x'de yüz tanıma olayı çok farklı. kızılötesi kamerası var ve yüzünü 3 boyutlu olarak şekillendiriyor. karanlıkta ya da bereyle falan seni tanıyor. fotoğraf ya da maskeyle kandırılamıyor. (söylenenler böyle en azından) android versiyonları ön kamera yardımı ile tanıyor 2 boyutlu olarak ve sana benzeyen ya da fotorağfını bulan biri açabilir.

lütfen azıcık araştırdıktan sonra bok atalım.
  • fiyati sebebiyle elestiri oklarinin hedefi olmus apple urunu.

2017 itibariyle cep telefonu kullanicilari cep telefonlari ile ortalama 4 saat vakit geciriyorlar. tekrar altini ciziyorum, tam olarak 4 saat. uyudugumuz zaman dilimini dusmezsek gunun yaklasik %17 si, dusersek gunun %25 i ediyor.

kisisel olarak benim bundan daha fazla kullandigim bir cihaz yada esya yok. dogal olarak ben bu cihazdan yaptigim islerin boyutuna ve icerigine gore maksimum faydayi saglamak istiyorum. ve elbette bu subjektif birsey.

bunun disinda maliyet dedigimiz sey kullanim oranina gore degiskenlik gosteren bisey. 200 pound a aldiginiz ama sik kullanmadiginiz bir bisikletin maliyeti, 700 pound a aldiginiz bir telefondan daha fazla olabilir.(yazar burada kendine sesleniyor) o nedenle o paraya sunu alirdim, bunu alirdim diyen adamlari kaale almayin. kullanacaginiz seyi alin, kullanmayacaginiz seyi almayin. (cep telefonumun saatlik kullanim maliyeti gun itibariyle 0.47 pound, bisikletimin ise yaklasik 5.40 pound oldu. belki telefonda gecirdigim sureyi azaltip daha fazla bisiklete binmeliyim :) )

misal ps4 oyununun maliyeti yaklasik 40 pound. 3 kere sinemaya gitmenin maliyeti de yaklasik ayni. birisi ortalama 50 saat eglence sunarken bir tanesi 6 saat eglence sunuyor. eger olcumunuz eglence ise oyuna harcadiginiz paraya da uzulmeyin.

bugun telefonumu degistirmem gerekse muhtemelen yine ıphone alirim. belki ayni maliyete ayni isleri goren baska urunler de var ama memnuniyet seviyemi riske etmek istemedigim icin hali hazirda memnun oldugum urunde/markada kalmak icin ekstra 100 yada 200 pound u goze aliyorum.