şükela:  tümü | bugün
2465 entry daha
  • tarafıma hediye olarak gelen bu telefonu 2 gün boyunca kullandım.
    daha önce ios tecrübem yoktu. bu nedenle tam bir işkence gibi geçti bu 2 gün. benim gibi telefonu bir nevi bilgisayar gibi kullanan kişiler için iphone'a alışmak imkansız. dizileri ve filmleri torrent aracılığı ile telefona indirip tek tuşla tv'ye yansıtıp izliyorum. ücretli uygulamalar varsa deneme amaçlı apk olarak indirip kullanıyorum. oynadığım oyunlarda istediğim kadar yan hesap kullanabiliyorum gmail bağlayarak. operatörüm 30 gb hediye internet gönderdi. mağazadan uygulama indirmek istedim, 150 mb sınır koymuşlar mobil veri için. bunu aşmak için yok tarihi ileri al, geri al. lan uyarı ver boyutu yüksek diye ben onaylıyorsam indir işte ne uzatıyorsun?
    denetim ekranını açıp wi-fi yi kapatınca mevcut bağlantıyı kesiyormuş sadece. tamamen kapatmak için ayarlara gidiyorsun illa. adamlar düz yolu takla attırarak yürütüyor bildiğiniz.
    bunun gibi onlarca şey var. yazmaya üşeniyorum.

gelelim olumlu yanlarına.
    bu telefonun karanlık ortamda çekilen fotoğraf performansı ve 4k 60fps video çekim kalitesi muazzam. belki rakibi olan samsung'un amiral gemileri bu konuda daha iyidir deneyemediğim için bilemeyeceğim ama ben hayran kaldım. ayrıca face id teknolojisi yine övgüye değer. karanlık ortamda bile sıkıntı yaşamadan ekran kilidini açtım.

sonuç olarak telefonu abime vererek ben yoluma samsung a7 2017 ile devam ediyorum. android'e alışmış bünyelere ios iyi gelmiyor.