şükela:  tümü | bugün
2060 entry daha
 • akıllı telefon pazarına ait kârın %35'ini tek başına götüren telefon modelidir.

  apple ise tüm pazarın toplam kârının yaklaşık % 86‘sına sahiptir.
  detay
 • ıphone 7 plus sahibi olarak başta burun büktüğüm ancak sonra abd seyahatim esnasında dayanamayıp aldığım cihazdır. hız kamera kalitesi vs açıkçası kayda değer bir fark hissetmedim ancak ekran büyürken kasanın küçülmesi, çerçevesiz ve home tuşsuz tasarımı oldukça hoşuma gitti.

  eh be apple, android cihazların çok önce yaptığını ısıtıp ısıtıp bomba bir şeymiş gibi 1000$’larada sunmasan daha iyi olacak dedirten cihazdır.
 • parasini son kuru$una, son cent'ine kadar hak eden telefon.

  tasarim: centigine herkes hasta, tum androidciler kopyalamak icin kuyruga girmi$ durumda: http://bgr.com/…d-notch-copycats-good-lord-so-many/

  ekran: 5.8" > 5.5". iphone x > iphone 8 plus. nokta. pisagor'dan ve antik iyonya'nin serin sularindan gelsin: http://www.businessinsider.com/…hone-8-plus-2017-10

  oled panel: "sarı ekran oranının en çok olduğu panelmiş iphone x'de kullanılan oled ekran" kuzenim yazmi$'tan hallice. kaynak gosterin, kim neresinden sallami$ bulup cikarayim. oled ekranda kalitenin krali: http://www.displaymate.com/iphonex_shootout_1a.htm

  eksi peace; $ekerim, bir firin dolusu ekmek yiyip gel oyle goru$elim cicim. :p
 • "nokia 5800 varken iphone'a o kadar para verilmez." yıllar geçti nokia 5800'ın yerini galaxy j7'ler xiaomi redmi bilmem neler aldı ama zihniyet değişmedi.

  cihaz türkiye'de pahalı tamam kabul ama tutupta xiaomi'nin, samsung'un veya farklı bir markanın cihazıyla karşılaştırılması komik.
 • ilk çıktığı günden beri tüm iphone modellerini alıp kullanmış biri olarak, en beğendiğim model.

  eksikleri yok mu, var.

  ama 10. yıl anısına güzel bir iphone yapılmış, özenilmiş ve bu özen kendini hissettiriyor.

  teşekkürler apple. sensiz bir dakika bile yaşayamazdım.
 • ekran alanı olarak iphone 8 plus'a benzer bir telefon. (çentik ve yuvarlak köşeler hesaba katılmazsa, iphone x'in ekran alanı biraz daha büyüktür. 83.7 cm2 vs 82.96 cm2).

  ekranın etkin büyüklüğü ise, içeriğe göre değişiyor:

  --- klavye tuşlarının genişliği, kamerayla çektiğiniz fotoğraf - videolar ve youtube videolarının büyük çoğunluğu, 5 inç - 16:9 telefonlardaki boyutla gösterilir.
  5.5 inç'lik iphone 8 plus'a göre bariz bir farktır.

  --- filmlerin büyük çoğunluğu, 6.1 inç - 16:9 telefonlardaki boyutla gösterilir*.
  bu da iphone 8 plus'a göre bariz bir fark. ayrıca, birçok web sitesi, iphone x'le daha küçük ama daha çok içerikle görüntülenebilir. mesela ekşi sözlük'te görüntülenen başlık sayısı iphone x'te daha fazladır.

  veya birçok oyunda, görüntü daha küçük olsa da, field of view daha yüksek olacaktır.

  - telefonlarda en çok zaman, whatsapp (klavye), kamera ve youtube-instagram gibi uygulamalarda geçirildiği için, iphone 8 plus'ın ekranı daha büyük olarak değerlendirilebilir.

  ancak, film izlemeyi seven birisiyseniz, bakış açınız farklı olabilir. iphone x'in sıradan uygulamalardaki 5 inç'e denk boyutunu yeterli görürken, filmlerdeki 6.1 inç'e denk boyutu sizin için daha anlamlı olabilir.

  şu entry'de, filmlerdeki boyutu başka telefonlarla kıyaslamıştım: (bkz: #72600801)

  iphone x, filmleri 8 plus'tan bariz daha büyük gösterirken, oled ekran sayesinde daha canlı renkler, gerçek siyah ve gerçek hdr-dolby vision desteği verir. bütün bunları da, daha küçük ve 28 g daha hafif bir kasayla sunar.