şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir sayfa yazılır ama bıktım valla bu kadar zeka özürlüye dert anlatmaya.
    adam sadece neural engine için dedicated 2 core koyup saniyede 600.000.000.000 (okuyamadın di mi amk yazıyla yazmayınca) operasyon yapan yüz tanıma ile a4 kağıdına kurşun kalemle çizeceğin yüz ile unlock edebileceğin telefonları karşılaştırıyor. bu nasıl bir özgüvendir arkadaş?! sığır oğlu sığır bunun yarısı performasında windows hello infrared cam kaç paraya satılıyor ya da notebook' a opsiyon ekletirsen kaç para fark ediyor biliyor musun sen de konuşuyorsun?

biri de gelmiş benim 5 yıllık lenovo' da var bu kamera demiş. senin o sikik kameranın yaptığını ykb göz id ile her ön kamerda yapıyor 10dk sürüyor ama login. üstelik yaptıkları şey gayet riskli.

allahın dingili, cpu tasarımında iki generasyon arasında %70 performans farkı yaratabilen kim kaldı dünyada da gelmiş burada yorum yapıyorsun yeni birşey yok diye. valla insan gerçekten hayret ediyor. bir de oled ile amoled'i aynı sanan einstein' lar var ki onları hemen kuzey kore' ya yollayacaksın uranyum madenlerinde çalıştıracaksın.

tanım: geleceğe yönelik, özelikle ar ve ekran teknolojilerinde çok önemli yenilikler içeren telefon.
  • bizim patronun muhakkak türkiye'de ilk kullananlardan olacağı telefon. bu arada kendisi işler kötü diyerek yılbaşında bize %4 zam yaptı. hmnskym.
  • ben telefonu beğendim, çoğu şey okey. sadece tek bir şeye isyanım var;
    yahu allah rızası için şu ön kamerayı artık geniş açılı yapın. hala bunu nasıl düşünemiyorlar aklım almıyor.
  • kart limiti yetersiz fakirlerin evkur'dan alabileceği telefon.

kefil mefil de istemiyorlar. gidiyorsunuz, renault clio parasına cihazı alıp çıkıyorsunuz. win-win.
  • game of thrones başlığına dönmüş telefon markası&model başlığı.

amma kastınız ya. ekonomi dediğiniz şey maddi gücün ikamesini de kapsar. bu paraya brezilya karnavalını görmek daha unutulmaz mı evet ama o parayla telefon da alınıyor. seçim meselesi...

bana sorulursa ben ikisini de yapacağim. hem x alıp hem karnavala gideceğim.

ayranınız yoksa atla sıçmaya gitmeyin şimdi gölge etmeyin..
  • ben telefonla çok ilgilenmiyorum da sunumun başında gösterilen steve jobs salonunun girişindeki çatı sadece camların üzerinde mi duruyor yoksa gizli bir şeyler mi var çok merak ettim. inşaat mühendisleri yeşillendirsin lütfen beni.

https://www.apple.com/apple-events/september-2017/
  • sanirim, gunes gozlugu takili iken face id ozelligi kullanilamayacak olan telefon.
    insan yan tusun uzerine bir parmak izi okuyucu koyar.
    ekranin ust kismindaki kulaklik centigini de ayrica begenmedim. fakat cozunurluk cok iyi. diger teknik ozelliklerine girmeye gerek yok, zira apple in, android de 3,4 gb ramlar kullanilirken ios ile 512 mb ram esliginde gayet stabil calistirdigi telefonlarini biliyoruz.
    fiyat konusuna hic deginmiyorum, keza o paraya araba alinir geyikleri donmeye baslayali cok oldu. alinir mi, fiyat az daha uygun olsa earpods esliginde kesinlikle alinir.

aylar sonra editi: gunes gozlugu ile face id cok da guzel kullanilmakta. parmak izi gerekliligi de sadece cihaz masa uzerindeyken etkili oluyor bunun disinda face id calisiyor.
  • daha çok domates, şeftali üretmemizi gerektirecek.
    domates, şeftali, kavun, karpuz, üzüm, çarşaf, nevresim takımı, ip, koltuk kılıfı, çamaşır makinesi satıp iphone alıyoruz.
    iphone x5 de çıkacak mı acaba ben onu merak ediyorum.
    olm bir de şu ırak suriye katar mevzuları ne olacak amk iphone iyi güzel de ya ölürsek ne olacak amk her tarafımız risk.

dikkat ederseniz kim jong reisten daha bahsetmedim bile.
  • sanırım amerika'ya gidip almanın (uçak bileti dahil) türkiye'den satın almaktan daha ucuza geleceği telefon olacak.
  • bunu alan adam ya zengindir ya da gösteriş meraklısı.

tanımı yaptıktan sonra merak ettiğim 2 şeyden bahsetmek istiyorum:

birincisi, o üstteki kamera çıkıntısı/siyahlığı video izlerken kör noktaya neden olacaksa büyük rezalet.
    ikincisi, iphone 7 fiyatı düşsün de artık şu iphone 3gs'den kurtulayım bi' 5 sene de onu kullanayım.