• amerikadaki fiyatına göre özellikleri olsun ivirziviri olsun gayet alınacak telefondur ancak ülkemiz sağolsun 7 bin tl fiyat biçmiş ve bir çok motorlu taşıtın ücretini geçmiştir
  • ayıptır söylemesi yine domaltıyolar hepimizi, kahrolsun kapitalizm
  • çok vasat bir tasarıma sahip samsung çakması telefon (kablosuz şarj, geniş ekran vs). bana kalırsa apple şu saatten sonra kolay kolay toparlanamaz.
  • 256 gb'lık versiyonu hakkında türkiye fiyatının 6999 tl olacağı söylenen tipsiz telefon.
  • yillar once gozlukculere (gunes gozlugu) cam saglayan bir firmayla roportajda rayban, bulgari ve armani gibi firmalara ayni kalitede cam saglandigi halde insanlarin 50 kat fazla para odemelerini "satin alacak salaklar varsa satilir" seklinde yorumlamasi bu basligin ozetidir.
  • iphone x (içler dışlar çarpımı) hoooooppp ---> phoenix... eee? oldu mu sana anka kuşu?

adamlar zümrüdü ankayı cebinize kondurmuş, hala 5 bin liraya telefon mu olur bilmem ne!

pis nankörler!

not: android
  • görüntü işleme konusunda sınırları aşmış ve yeni sınır belirlemiş cihaz.

bizim üniversitelerde yüz tanıma işleme halen daha tam yapılamazken yüz ifadelerinin tespit edilmesi aramızdaki farkı da çok net ortaya koyuyor.
  • ilk sızan benchmark testlerinde bu yılın 13" macbook pro'su seviyesinde sonuçlar almış. iki yıllık iphone 6s'in bile daha piyasaya çıkmayan android flagship modelleri tokatladığı ortamda, bu telefon galaxy s8 gibilerine 3 tur bindirecek gibi duruyor.

bu arada, aynı a11 bionic chip iphone 8'de de kullanılıyor, hatırlatayım.

a11 bionic chip in iphone 8 and iphone x on par with 13-ınch macbook pro, outperforms ipad pro
  • adam sevgilisinden şüphelenip telefonunu kontrol etmek isterse o uyurken parmak izi okuyucusuyla açabilir, ancak face id ile açamaz, çünkü face id kullanıcının dikkatinin telefonda olmasını zorunlu tutuyor. yani telefon önünüzdeyse ama gözleriniz ona yönelmemişse açmıyor, zaten keynote'dan sonraki ilk görüş sırasında tech bloggerlar da bunu test edip onayladılar. yani uyuyan birinin suratına tutup açamazsınız.

yine de iyi denemeydi. keynote'u izleyip yabancı blogları takip etseniz apple'ın bunu önceden düşünüp önlem aldığını bilirdiniz. samsung mu bu, fotoğrafla kandırılan sistemleri güvenli diye kakalasın?

edit: yeni fark ettim. abd'de piyasaya kasım'da sürülecek telefonu ekim sonunda ulaştırabileceğini iddia edenlere inanmayın.

edit #2: ayrı postta yazacaktım ama bunu da buraya ekleyeyim. dün telefonu kullanıp test etmiş kişilerle konuştum. hepsinin ağızlarının suyu akıyordu. şimdi burada mırın kırın edip tasarımına kulp takanların % 90'ı telefonu görüp eline aldığında fikrini değiştirecek. performans konusuna ise girmeye bile gerek yok. android önce iki yıllık farkı kapatmaya baksın.
hesabın var mı? giriş yap