şükela:  tümü | bugün
 • bir telefona o kadar para verip bir de beğenmediğin bir şeyi görmek istemiyorsan iphone x almamak için gayet geçerli bir sorundur.

  ama kafayı insanların çok parası olup olmamasıyla bozmuş bazıları telefonu sadece bir imaj aracı olarak gördüğünden bunu anlamakta güçlük çekiyor sanırım.
 • benim için iphone x almama sebebidir.

  neredeyse fanboyluk derecesinde apple aşığı bir insan olmama rağmen asla ve asla kabul edemem bu çentiği.

  gayet çirkin duruyor ve sadece bu yüzden almıyorum.

  telefon güzel, ekranı mükemmel, face id on numara, video ballı kaymak, ama o çentik rezalet.

  telefona her baktığımda sinek gibi duruyor orada.

  fotoğraflara zoom yapınca pis pis sırıtıyor.

  bana göre çok ciddi bir sorundur ve bir daha apple almama sebebidir.

  apple; duy sesimi ! çentikli çirkin modelleri çıkar eyvallah, ama çentiksiz adam gibi modellere de devam et.

  adama zorla samsung aldıracaksınız.
 • (bkz: notch)

  uygulamalar içindeki uyarlama vs. kısımlarını geçtim, video izlerken tam ekranda o notch rahatsız edicidir, bu kadar basit, net, nokta! tam ekran video izlemeyeceksen de oled ekranlı o paraya iphone telefonu niye alasın? telefona yazılım güncellemesi gelip tam ekranda, notch'un olduğu kısmı da donanımsal olarak bir parça olarak görüp oranlayacak bir çözüm bulmaları gerek.

  ayrıca bu bir sorunsal değildir. sorunsal; aldığınız bir şeyde haberiniz olmadan, sonradan ortaya çıkan bir şeydir. bir şeyi alacaksanız, özelliklerini bok püsürlerini tamamen araştırarak alacaksınız. iphone x'i de notch'unu bilerek alacaksınız, notch beğenmiyorsanız almayacaksınız. zaten iphone x kullanmıyorsanız da, notch sizin için bir sorunsal olmaz. ama tasarım açısından bir hata olduğu -bence- kesindir.
 • tasarım özürlüsü apple mühendisleri için sıradan bir durumdur. buna rağmen insanların kuyruklar oluşturması asıl şasılması gereken şeydir. marka algısı insanları kör etmiş durumda.
 • vr gözlüğe takınca çok rahatsız edici bir görüntü oluşturur.

  lg v20 kullanıyorum üstte tek satırlık ikinci bi ekran var küçük benzer bi etki yaratıyor vr gözlüğe takınca kabak gibi ortada kalıyor.