*

• bir telefona o kadar para verip bir de beğenmediğin bir şeyi görmek istemiyorsan iphone x almamak için gayet geçerli bir sorundur.

ama kafayı insanların çok parası olup olmamasıyla bozmuş bazıları telefonu sadece bir imaj aracı olarak gördüğünden bunu anlamakta güçlük çekiyor sanırım.
  • şu an 6s kullanıyorum birkaç badire atlatsa da gayet stabil çalışmakta ne zaman günlük kulanımını etkileyecek sıkıntı çıkarttırsa yeni telefon alırken x i alırım şahsen beğeniyorum. ama sırf yenisi çıktı gideyim alayım demek bence mantıksızlıktır üç beş fark var diye müsrifliğe gerek yok bence
  • (bkz: notch)

uygulamalar içindeki uyarlama vs. kısımlarını geçtim, video izlerken tam ekranda o notch rahatsız edicidir, bu kadar basit, net, nokta! tam ekran video izlemeyeceksen de oled ekranlı o paraya iphone telefonu niye alasın? telefona yazılım güncellemesi gelip tam ekranda, notch'un olduğu kısmı da donanımsal olarak bir parça olarak görüp oranlayacak bir çözüm bulmaları gerek.

ayrıca bu bir sorunsal değildir. sorunsal; aldığınız bir şeyde haberiniz olmadan, sonradan ortaya çıkan bir şeydir. bir şeyi alacaksanız, özelliklerini bok püsürlerini tamamen araştırarak alacaksınız. iphone x'i de notch'unu bilerek alacaksınız, notch beğenmiyorsanız almayacaksınız. zaten iphone x kullanmıyorsanız da, notch sizin için bir sorunsal olmaz. ama tasarım açısından bir hata olduğu -bence- kesindir.
  • vr gözlüğe takınca çok rahatsız edici bir görüntü oluşturur.

lg v20 kullanıyorum üstte tek satırlık ikinci bi ekran var küçük benzer bi etki yaratıyor vr gözlüğe takınca kabak gibi ortada kalıyor.
  • apple'ın bir güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldırabilir. notch kısmına gelen yeri siyah yaparak bunu halledebilir. bunu bir programla yapabiliyoruz ama bu sadece masaüstüde geçerli oluyor. herhangi bir uygulamayı açtığımızda çirkin görüntüyü tekrar görmek durumunda kalıyoruz . apple'dan bunu halleden küçük bir güncelleme bekliyoruz.
    https://www.youtube.com/watch?v=ssrz8co7wr8&t=254s
hesabın var mı? giriş yap