şükela:  tümü | bugün
  • kaynak

üretiminin iki kez düşürüldüğü iphone x için anketle araştırılan durumdur. neden iphone x e geçmiyorsunuz diye sorulduğunda en çok verilen yanıt yavaşlatmaya rağmen eski iphone um yeterince çalışıyor olmuş. daha sonra çok pahalı olması, diğer nedenler ve daha geniş ekran talebi geliyor. tabi anket sadece bu 4 değişkeni araştırmış

benim için getirilen yeniliklerin artan fiyatını haklı çıkarmaya yetmemesi.
  • iphone x pahalıydı ve o paraya öküz alınabileceğinden öküz almak insanlar için daha cazip geldi
  • yeni hiçbir şey sunmadan anlamsızca pahalı olması. "biz yaptık, mecbur alacaksınız", mantığıyla üretilmiş olması.
  • apple 2018 ilk ceyreginde (77.3 milyon) adet telefon satmislar ıphone x sayesinde (fiyati) %11.69 gelir arttirmislar, gelirleri 54.38 milyar dolar dan $61.58 milyar dolara cikmis

kagit uzerinde ıphone x oldukca basarili gözukuyor.

[kaynak gibi kaynak https://www.apple.com/…dfs/q1_fy18_data_summary.pdf]
  • telefon teknolojisi artık durağanlaşmaya ve ivmesini kaybetmeye başladı çünkü. iphone 3 ile iphone 4s arasında efsane hız/stabilite/kasa/donanım vb. farkı varken artık farklar major ölçekten minor değişikliklere doğru yol aldı.

şu an ios 9 yüklü iphone 6'mı hala stabil şekilde kullanıyorum, wsapp,instagram vb. gibi uygulamalar desteği çekene kadar da büyük ihtimalle kullanmaya devam edeceğim.
  • eh millet yavaş yavaş kıçının başının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşarak bir yer varamayacağını anlamaya başladı. bence bu yüzden yeterince başarılı olamamıştır eğer olamadıysa.

selfie çekmeyen kalmamıştır herhalde, ben utana sıkıla çekiyorum. toplam 4 tane çektim şimdiye kadar, kıçı kırık bir cihaz beni toplumda öteki yapıyor.

bu telefon piyasası da yavaş yavaş bitecek, yerine daha başka bir şey koyacaklar. sizler o cihazı da satın alıp maymunluk yapmaya kaldığınız yerden devam edeceksiniz.
  • tam bir apple fan boy olarak geçmemenin iki sebebi var.
    1 çentik
    2 telefonun arkasında ki çıkıntılı kamera

samsung'a baktığınız zaman bunların olmadığını görüyoruz.

bu yıl değl ama bir sonra ki tanıtılacak iphhone'un herkes tarafından sevileceğini düşünüyorum. o çıkıntılı kamera bu sene çıkacak olan yeni iphone'da olacak. bir sonra ki sene ise telefon masa da düz durmuyor diye şikayetler üzerine kamera çıkıntısını da halledicekler.

apple fan boy minik ziya sundu.

çıkıntılı kamera nedir alla sen

yamuk yumuk masa da duruyor sinir oldum.
  • internetten satın aldığım telefon kabının 6s için olduğunu sanırken iphone x için çıkması itibari ile bu sorunun cevabı zannımca iphone x sahibi olmamdır, apple yetkililerine sesleniyorum; bu duruma bir çözüm getirilsin acilen!