• bir keresinde ios'tan androide geçiş yapmıştım. yüzde 15 şarjımla çok önemli bir telefon bekliyordum. telefon çaldı tam yeşil yuvarlağa parmağımı götürdüm ekran döndü tekrar telefonu dik konuma getirdim yeşil yuvarlağa bastım ekran karardı pil bitti.açmaya çalıştım kitlendi. tövbe ettiğim gündür. sadece konuşmak ve mesajlaşmak için kullandığım telefonum bana bu ihtiyacımı karşılamıyorsa çöptür.
  • ittin inip işiği binmiktir ulaan güldüm yine.

8 yıl apple kullanıcıydım. 3 telefon değiştirdim apple'da. 4 ay önce xiaomi'ye geçtim ve gayet memnunum.

neden mi?
    en en önemli sorun: sarjım 1,5 gün sürüyor. götümde powerbank ile gezmiyorum.

bu bile yeter bana.

edit: şu güzel özelliği de söylemeden geçemicem.

klon uygulama. xiaomi'ninki daha stabil ve hızlı. 2 chip olduğu için herhangi bir uygulamayı klonlayıp ikisini farklı chipte çalıştırabilirsiniz.
    örnek: whatsapp uygulamasını klonlayıp 2 numara kullanabilirsiniz tek telefonda.

bir diğeri ise oyun modu. oynadığınız oyunu 'oyun modu' sayfasına ekliyorsun ve o oyunu açtığında telefon tek chipte değil, iki chipte çalışır. hem oyun kasma donma yapmaz, hemde ısınma sorunu yaşamazsınız.
  • maddi yönünü bir kenara bırakırsak mantıklı olan bir tane yönü olduğunu düşünmediğim karar.

bu geçişi yapıp çok memnun olduğun söyleyenlerin iddia ediyorum %90’ı iphone kullanmamıştır. millet götünden sallayarak entry yazıyor.

vaktiyle samsung galaxy s8’i de milletin “iphone kullanıcıları powerbank’la geziyor, samsung’un bataryası mükemmel” gazına gelip almıştım, aldıktan 6 ay sonra gelen ilk güncellemede batarya ömrü yarım güne düşmüştü de kafamı duvarlara vurmuştum.

bugün 4 sene önce 2016 yılında olduğu gibi son çıkan iphone’u 3000 liraya (6s’in fiyatı) alabiliyor olsaydık kimse çin markalarının yüzüne bile bakmazdı, kimse kimseyi kandırmasın.

ne zaman ekonomi yokuş aşağı gitmeye başladı piyasayı çin markaları, o markaların hint pazarı için falan ürettiği yan markaları hatta yan markalarının yan markaları diyebileceğimiz daha dandik ürünler doldurmaya başladı.
  • iphone 7 çıktığı ilk gün almış ve hala aktif kullanan biriyim, eğer telefon değiştirecek olursam yapacağım harekettir
  • iphone 4'ten geçiliyorsa mantıklı bir geçiştir.
  • yıllar önce yaptığım eylem. applenin iyi olduğu şey videoya yaptığı makyajdır, o video çekimine ihtiyacınız yoksa xiaomi çok daha iyi bir karardır.

geçmeden önce ağır apple fanboyuydum. öyle böyle değil ama utanmadan milleti ezikliyordum falan. bir gün benim iphone intihar etti, telefonsuz kaldım. bir arkadaş "knk illa apple almak zorunda değilsin gel sınıftaki bütün telefonlara bak" dedi, iyi ki de demiş. birkaç hafta bütün telefonları inceledim, kazanan xiaomi oldu. gittim migrostan bir mi 6 aldım. baya korka korka almıştım "lan android bu çin malı başıma bir şey gelmesin zamanla yavaşlamasın bozulsa ne halt yerim" diye, hiçbir şey olmadı. rakibi olan iphone 7nin bir tık üstünde ve yarı fiyatında, üstüne tasarım olarak kat kat iyi.

pişman değilim. apple sonunda fena durmayan telefon çıkarmış olsa da tercihim yine xiaomi olacak.

yine aynı fiyatta olsa hangisini alırsınız diyenler gelmiş. açık ara xiaomi. eğer iphone 10k xiaomi 15k olursa* o zaman apple bi seçenek olabilir.
  • her zaman dediğim tek şey, bütün markaların en üst segmentleri aynı fiyat olsa yine de xiaomi veya huawei alır mısınız?
  • türk halkının telefona büyük anlamlar yüklemesi saçmalığı
    anlamıyorum, iphone de yapabilip de xiomi de yapamadığın ne var? safi rüzgarsınız aq!
  • kameradan feragat etmek harici özgür bir platforma geçmektir. iphone’da yapıp xiaomi’de yapamayacağın bir şey yok ancak xiaomi’de yapıp iphone’da yapamayacağın şey çok. prestij meselesine girmeyeceğim, karakterini telefonla oturtan tipler yıkıktır.

not: iphone kullanıcısı.
  • kamerayı önemseyen birinin yapmaması gereken bir hareket
hesabın var mı? giriş yap