şükela:  tümü | bugün
  • adam shift delete laf sokacak diye artık saçmalamaya başladı ve videolarının o eski tadı kalmadı. normalde güzel, yaratıcı ve özgün olan faruk bey, olayı tamamiyle sürekli shift delete nasıl incelemede laf sokabilirime çevirdi.

ama farkında değil ki her laf soktuğu zaman prim kasmaya çalışan ergen youtuberlardan pek farkı kalmadı.

bir de bu paket açma olayı için belki amerika'da (gelir seviyesi faktörü) pek önemli bir çekim olmasa dahi, türkiye gibi gelir seviyesi düşük yerlerde insanlara psikolojik motivasyon ve haz verdiğini bu tarz videoların aldığı youtube hitler'in daha yüksek olduğunu görebiliriz.

kendisi bu tarz boş ve ergen tavırlarını bırakıp tekrar kendine özgün videolarını bekliyoruz.

şu videoda adeta ne içmiş merak ediyorum
  • ekran filmi çıtırtısı testine bayıldığım youtuber. bu adam nasıl bir kafa yaşıyorsa izlediğim videoda beni bile çakırkeyf etmeyi başarıyor. şöyle bi kafam olsun, ölmem heralde...
  • kendi alanında bana kalırsa üslup olarak rakipsizdir. ama f/p olarak boktan iphone telefonlarına olan bağlılığı, pixel 3 gibi mühendislik harikası bir telefonu yermesi bazen çekilmez olmasına sebep oluyor.

shiftdelete gibi teknolojisi özürlüsü, reklam manyağı oluşumu ciddiye alması elbette saçmalamasına sebep olmuştur. ayföndöcüğüm senin tüm saçmalıklarına rağmen seviyoruz.
  • (bkz: dostlar kimin ekşi hesabı var şu iphonedo hakkında bi başlık açalım diyorum)
  • iphonedo’nun ağırlığı global kanala vermiş olmasını fark edememiş yazarın yanlış olan önermesidir.

adam global kanalda dünya klası (bkz: world class) işler yapıyor. kurgusu, kamera açıları ve dürüst yorumları ile bana göre çok çok başarılı bir teknoloji yorumlayıcısı.

türkçe kanalında ise daha laçka, muhabbeti daha ön planda tutarak kim olduğunu bilmediğim kişilere de mesaj veriyor. bir sürü “ilk açılım, ilk inceleme” video başlığı görüp izlemediğim için kime dokunduğunu bilmiyorum.

kendisini global kanala geçmeden az önce takiplemeye başlamıştım. herhalde türkçe kanalda eski formatında sevilen muhabbet tarzı videolara bağlı kalmayı tercih ediyor.

fakat globalde açıldığı gündem itibaren ciddi bir yükselişi var. apple ürünleri, drone’lar ve kameralar konusunda oldukça güvenilir bir tüpçü kendisi. dileğim incelediği ürün ve marka gamını arttırması. ki buna da çalıştığına eminim.