• kaale alınmamak teriminin argo kullanımlarından biridir..
  • (bkz: iplememek)
  • bir baska jargonda (bkz: siklenmemek)
  • kişinin aydınlanma evresinde sanırım kırılma noktası iplenmediğini hissettiği an olsa gerek. bir yaş daha büyüyorsun o zaman. istemesen de olgunlaşıyorsun. kavga edemiyorsun, sadece gidiyorsun. kaldı ki gitmelisin. durup dikilsen ne çare? sen saydam bir nesnesin, sana bakanlar seni görmüyor, üstelik lal’sin, belki onlar da işitme duygusundan yoksun. karşılaştığında garip bir gurur seni sakınıyor. zırhına bürünüyorsun. değersiz hissetmek kadar kötü ne olabilir ki? sanırım sosyal medya ve akabinde akıllı telefonlar çıkalı bu hadise ciddi ciddi ayyuka çıktı. güçlüler zayıfları iplemiyor, güzeller çirkinleri, zenginler yoksulları, vasatlar da işe yaramayan diper vasatları... gelecek kendini değersiz hisseden, alçaklık psikozuna girmiş, ruh gibi yollarda yürüyen milyonlarla dolu. bunu bilmiyorlar. bilmedikleri için birbirlerini umursamıyorlar, yok sayıyorlar ve yok oluyorlar.
  • (bkz: çaylak) evet aynen öyle
  • içinde bulunduğum durum.fazlasıyla can sıkıcı.bir şey söylüyorsun,adam yerine konup cevap vermiyor.kınıyorum.
  • insanı deli eden durum. hele de iplemeyenin yeri senin için çok özel ise.
  • sevgilimin baya baya bana karşı takındığı tutum. karşılığında bir nokta da ben de onu iplememeye başladım. iş için bir araya gelmek durumunda kaldığımızda da karşılıklı hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam etmemiz de durumu karşılıklı olarak iplememek oluyor galiba. insanların birbirine bu kadar umarsız olmasını anlayamasam da kızgınlıktan aynı şeyi ben de yapar oldum. bunun dönüşünü merakla bekliyorum.
  • iplemeyenin yeri senin için özel olsa bile, elinden geldiği kadar, dayanabildiğin kadar katlanır ve doğru zamanın geldiğini anladığında gitmelisin.
hesabın var mı? giriş yap