şükela:  tümü | bugün
  • fransanın 3. büyük izleyici araştırması kuruluşu
  • gerçek adı ipsos kmg olup http://www.ipsos.com.tr/ adresinden yayın yapan araştırma şirketi.
  • (bkz: ipsos kmg)
  • türkiye'nin ilk online araştırma kütüphanesi olarak yayına başlamıştır.
  • telefon üzerinden gerçekleştirdikleri ankette kota soru sıralamasını yanlış yapan firma. 4 dakika konuştuktan sonra, bu araştırmayı şu kişilere yapıyoruz sizinle yapamayız deniliyor. cati planlamasını her kim yapıyorsa görüşme başına 3 dakikalık ekstra maliyet ile bütçeyi şişirdiğinin farkına varması gerekiyor.
  • 7 haziran 2015 genel seçimleri sonrası etkili ve dikkate değer bir araştırmaya imza atan şirket.

(bkz: seçim sonrası ilk araştırma)
  • eğer sadece 1 kerecik daha beni ararlarsa dava edeceğim rahatsız edici derecede saygısız şirket.
  • bünyesinde çalışan veri giriş elemanlarını 14 saate kadar çalıştırmakta ve asgari ücret vermektedir. insanların yaşamı yokmuş gibi davranmaktadır.
  • gizli müşteri için kayıt olmuştum bu şirkete. bir sorun olduğunda destek almanızın imkanı yok, muhatap yok. sakın anket vs yapmaya kalkmayın, sinir olduğunuzla kalırsınız.
  • kadıköy'de 2 kere ipsos araştırmasına katıldım. hep yalan dolan. sorularla zaten istedikleri cevaplara yönlendiriyorlar. istedikleri cevabı vermezsen (ve verdiğin cevap sebebiyle artık o ankete katılmaman gerekiyorsa yani katılım şartını sağlamıyorsan) o değilde, şöyle desek mi diye sorup pis pis sırıtıyorlar.

denetmeleri gereken şeyleri denetmiyorlar, ararlarsa denedik 20-30dk sürdü diyin, diyip yolluyorlar.

kocaman firmanın saha araştırma ekibi içler acısı.

bu firmaya iş verip, araştırma yaptıran para veren şirketlere çok yazık.

edit: sahadakilerin bu sallamasyon işi kendi başlarına yaptığına inanmıyorum. gayet organize şekilde, araştırma yaptırdık sansın parasını alalım kafasıyla iş yapıyorlar. sonra bu ülkede anketlere neden güvenilmiyor diye konuşuyoruz.