• sonda söylenmesi gerekeni okumaya üşenenler için başta söyleyeyim, benden 10 üzerinden 8 puan almış iptv platformudur. bu işlerde yeni sayılırım ama daha iyisine de henüz rastlamadım.

merak edenler için gs-fb derbisi dahil tüm deneyimlerim aşağıda.

adamlardan üyelik almak biraz zor oldu. en popüler rakipleri olan bulutgecer'in egosu/üslubu için söylenenlerin hepsi bu platform için de geçerli. tüketici tarafından bakınca tok satıcılık olarak görünüyor fakat yayıncı tarafında bunun adı müşteri seçimi. müşterinin satıcı seçme özgürlüğü olduğu gibi, satıcının da müşteri seçme özgürlüğü olduğuna inanıyorlar ki bir bakıma haklılar. en ufak bir uyuşmazlıkta "sana satmıyorum, git başkasından al" yaklaşımıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. burada şunu her zaman akılda tutmak lazım, karşınızda benden önce söylendiği gibi kurumsal bir marka ve profesyonel bir satış temsilcisi yok. bunları arıyorsanız, digiturk size bir telefon kadar yakın. burada "siz" yok, "sen" var. sen, onların elindeki ürünü almak istiyorsun, onlar seni seçerse alırsın.

insanla uğraşan meslekleri icra edenler bilir, cidden çok zor iş çeşit çeşit insanla uğraşmak. bu adamlar uğraşmıyor. en ufak bir kurnazlık peşindeysen, sorunlu bir tipsen, en kolaydan bi tık zor bi müşteriysen veya sen bunlardan biri değilsen ama onlar öyle olduğunu düşünüyorsa, seni seçmiyorlar. yallah başka kapıya...

adamlara sitedeki canlı sohbetten 1(bir) adet soru sordum, anında ban yedim. soru da ne, bir üyelikle hem pc hem smart tv'den izlemek mümkün mü? bu soruyla "kurnaz" damgası yedim ve kapı yüzüme kapandı. neyse sonra bir şekilde hallettik de 12 saatlik test üyeliği satın alabildim.

bu 12 saatin 8-9 saatini tv başında geçirdim ki bunun da 3 saati gs-fb derbisi. bundan daha iyi bir test ortamı bulunamazdı.

gündüz saatlerinde çeşitli kanallarda çeşitli spor müsabakaları izledim. futbol ligi yayınlayan bir kanalda full hd, diğer tüm kanallarda 720p yayın vardı. saatlerce izledim; donmayı takılmayı geçtim, en ufak bir kayma, çözünürlük düşüşü, piksellenme dahi olmadı. yıllardır kullandığım teledünya kadar net, cam gibi yayın izledim.

derbiden yaklaşık 1 saat önce malum kanala geçtim. cam gibi yayın devam ederken maça 50dk kala küt, yayın gitti! donma falan değil, komple gitti, simsiyah ekranla başbaşa kaldık. bi yandan "sıçtık ne bok yiyecez, digiturkplay'e 50 lira mı versem" diye düşünürken, bi yandan da kanal falan değiştiriyorum, hadi be oğlum diye umut dileniyorum derken yayın geri geldi, aynı cam gibiliğiyle. maça 30dk kala aynı kesinti tekrar oldu, 1dk kadar siyah ekrana baktıktan sonra düzeldi.

maç başladı, 10dk, 15dk, 20dk geçti, inanılmaz, aynı cam gibilik devam ediyor. en ufak bir kayma yok ve süper bir çözünürlük var. oldu bu iş, kalıcı çözümü bulduk diye sevinirken, maçın 30. dakikasında görüntü dondu. bu sefer siyah ekran değil, yayın bir karede dondu, altta "buffering" uyarısı göründü. aynı buffering 60. dakikada da oldu. bu buffering'ler 10'ar saniye civarında sürdü. sonra yayın kaldığı yerden devam etti.

buraya kadar genel derbi performansı çok iyiydi. maç boyunca 3-4 kere, kısa süreli (5-10sn) çözünürlük düşmeleri oldu ama çamur haline hiç gelmedi ki bunlar malum kanalın kendi iptv uygulamasında da oluyor (bkz: digiturkplay). fakat 65'ten sonra maç sonuna kadar yorucu ve keyif kaçırıcı şekilde toplam 6-7 buffering, 1 tane de siyah ekran sorunu yaşadık. neyse ki maç çok tatsızdı da yayındaki sorunlar göze batmadı. gergin ve tempolu bir maç olsaydı, son 20dk saç baş yoldururdu.

maçtan sonra cam gibilik gündüz ayarına geri döndü. maç sonu programını süperden biraz daha iyi bir kaliteyle izletti.

şunu da belirtmek lazım ki yaşanan sorunların tamamı yayıncı kaynaklı olmayabilir. "donuyorsa izleyenden, komple kesiliyorsa yayıncıdan" şeklinde genel kabul görmüş bir yaklaşım var ama bu da her zaman böyle olmayabilir.

yeri gelmişken belirteyim, tüm bu deneyim smart tv ile oldu, yayını pc'den 1dk bile açmadım. internetim turknet akn'siz 75mbit, televizyonum lg webos 3.0, ağa 5ghz üzerinden kablosuz bağlı. test yayınını satın alırken tv'yi kabloyla bağlamamı önerdiler fakat uzun süredir netflix'in 4k içeriklerini televizyondan sorunsuz izlediğim için kablolu bağlantıya gerek duymadım.

12 saatlik bu testten sonra, bu platformdan 1 yıllık üyelik almaya karar verdim. bu tür illegal işlerde paranızın çöp olma ihtimali her zaman var. hiçbir durumda hakem heyetine gidemezsiniz. karşınızda kurumsal bir marka değil, mahalle esnafı olduğunu unutmadan hareket etmek lazım. mahalle bakkalıyla doğru iletişim kurarsanız, markettekinden daha iyi ürünler alabilirsiniz. bu da aynı mantık. salon beyefendisi olup kapris yapacaksanız, egonuzun okşanmasını istiyorsanız, digiturk satış temsilcileri bunu çok güzel yapabilir. yok ben sokaklara alışkınım derseniz, iptvboxpro'yu bir deneyin.

bu arada bulutgecer de 2 saatlik deneme yayınını ücretsiz veriyor, onu da deneyin. ben denedim, hiç fena değildi. fakat derbi saatinde test yayını alabileceğinizi sanmıyorum çünkü bu maçı bedavaya getirmek demek. ücretli üyelik de 6 ay ve 1 sene için alınabiliyor. beni iptvboxpro'ya çeken kriterlerden biri ücretli de olsa kısa süreli (3, 6, 12, 24 saat ve 1 ay) deneme şansı tanımasıydı. bulutgecer'i daha uzun süre, hatta ücretli olarak derbi saatinde deneme şansım olsaydı, büyük ihtimalle iptvboxpro'yla hiç tanışmamış olurdum.

bu kadar uzun yazmamın sebebini şurada açıkladım #71531333
    buraya kadar okuyup hala eksik bıraktığımı düşündüğünüz yer varsa yeşilimi yakabilirsiniz.

edit: fiyat soranlar oluyor, adamların web sitesi var, oradan iptv paketlerine bakacaksınız. tl fiyatları biraz düşük yazılmış, ödeme euro olarak yapılıyor. sitede yazan euro fiyatını güncel kurdan hesaplayın.

edit: çok katı bir kural var, aynı anda iki cihazdan izlediğinizde sistem bunu otomatik olarak tespit ediyor ve üyeliğinizi sorgusuz sualsiz iptal ediyor. verdiğiniz paraya yazık oluyor. aman diyim dikkat edin, geri dönüşü yok. aynı ip'den de olsa birden fazla cihazda aynı anda açmayın.

edit: yayın kalitesini etkileyen birçok kriter var. kim ne dese yalan olur, herkesin koşulları farklı. gidip bodoslama 8 senelik üyelik almayın. önce ufak ufak deneyin. 1 saat değil, mümkünse birkaç gün deneyin. bunu akıl edemeyip "sana güvendik aldık ama donuyor bu" durumları olmasın, lütfen, çok rica ediyorum!
  • kurumsal ve kaliteli duruşu hakkında benim de söyleyecek bir kaç sözüm var efendim. bugün nedir bu iptv diye giriştiğim araştırma
    sonrasında yolum kendileri ile kesişti . öncelikle canlı yardıma herhangi bir soru sormadan sitedeki sıkça sorulan soruları okudum
    ve orada yaptıkları bir kısaltmayı kesinleştirmek adına canlı yardıma danıştım. verdikleri cevap beni şoke etti , benim sadece bilgi
    almak için sorduğum soruya cevap olarak . sadece türklerin soracağı türden bir soru , var olan cevabın sorusunu sormak dediler ve canlı
    yardımı kapattılar . ben de bunun üzerine yine kendi siteleri üzerinden bir adet şikayet formu yolladım ve beni siteden engellediler .

yani demem o ki henüz daha bu aşamalarda müşterilerle bu şekilde konuşan bir firmanın verdiği hizmetten uzak durun . kendilerinin
    kurumsallığı bir yana bir bakkal bile işletemeyecek tipte insanlardır .
  • uye olabilmek icin daha once iptv kullanmis olmak sartini koyan ilginc firma. birde cok asabiler :)) ben daha once iptv kullanmadim deyip birde israr ederseniz yiyeceginiz kufurleri hayal bile edemezsiniz. cok ilginc bir musteri hizmetleri var. kufur dagarciklari cok genis :))

iptvbox.pro internet siteleridir
  • kanımca uzak durulması gereken bir sitedir. 1 saat diye verdikleri test hesabını 15 dk içinde kapattılar, yeniden istediğimde "zaten verdik ya ne birdaha istiyorsun" diyerek satın alma linkini attılar. linke tıkladım vpn ban yazıyor. vpn filan da kullanmıyorum. satın alsak kafalarına göre banlayacaklar sanırım. piyasada daha ucuz alternatifleri mevcut.
  • hemen alıyorum 2 kg
  • reklamsız donmasız maç keyfi yaşattığını iddia ettiği sayfa üzerinden reklam satan garip firma.

https://imgur.com/a/uat3g

https://i.hizliresim.com/ygp09a.png

uzak durmakta fayda var.
  • test yayın almak istedim. bilgilerim istendi. 10 yıldan fazla süreyle kullanmakta olduğum kendi adıma kayıtlı numarayı verdim. numaramın sahte olduğu gerekçesiyle beni sohbetten engellemiş ayrıca facebook'tan ulaşmama rağmen yine engeli yediğim müşteri memnuniyetini savunan garip ip tv satıcısı...
  • sakın buradan almayın, üyelik aldım fakat paraya çöktüler. yediğiniz küfürler de cabası. burayı yöneten arkadaşın psikolojik sorunları var, düzgün iletişim kuramıyorsunuz. elemanı kör kuyularda beslemişler, fazla asabi ve saldırgan.
hesabın var mı? giriş yap