şükela:  tümü | bugün
  • kendisi ortanca ablamın kocasıdır. yüzünü görünce bazen balgam atasım geliyor öyle biri. neredeyse her gün görüyorum malesef. ablamın kocası diye mallıklarını görmezden geliyorum. neden mal dediğimi açıklamak için özelliklerini yazayım hemen.

mal eniştemin özellikleri
    - görgüsüz olduğu için etli yemekler yiyorsa mutlaka fotoğrafını çeker, facebook'ta paylaşır.
    - dış görünüş meraklısıdır, ablam kahvaltı hazırladığında saçma sapan sebeplerle banyoda 1-2 saatini harcar.
    - araba sevdasını fazla abartır. dslr fotoğraf makine aldığımı duyunca beni arabasıyla ıssıza götürdü. ben ne yapacaz lan burda? derken emrivaki yaparak arabasının fotoğraflarını çektirdi. bir de aldığım 18-135 lense laf attı. ben bunu derslerim için aldım, senin için almadım dedim, bozuldu orda biraz.
    - yetişkinler arasında sohbet etmeyi bilmez. saçma salak şekilde konuşur
    —örnek diyalog—
    + annem: bunu 13 kere aldım bugün.
    - eniştem: 13 mü? ne 13?
    + annem: bunu bugün 13 kere aldım.
    - eniştem: bunu mu? kaç kere aldın?
    (annemin içinden küfür ettiğine eminim)

- klavye delikanlısıdır. vatanı facebook'tan kurtaracağına inanır. haberlerde suç işleyenlere aralıksız bağırarak küfür eder. ama sağlam kavga edeceği birini bulsa höt denilince kaçar.
    - yemek seçer, annemi çileden çıkarır.
    - çiftlikbank’a son demlerinde para yatırmayı düşünüyordu. zor ikna ettik.

sizde de bu özellikleri barındıran enişte veya eniştelerden varsa bir şeyler yapmamızın vaktidir artık.
  • genel hatlarıyla bilgi seviyesi inanılmaz düşük olmasına rağmen her şeyi bildiğini iddia eder. inandırmak içinse altını abuk subuk (hatta bazen yalan) cümlelerle destekler. susmaz. sürekli ama sürekli konuşur. anlatılanı anlamaz/dinlemez, manipüle etmeye çalışır. farklı bir gezegende yaşıyor gibi. sohbet edilmeyecek adamdır benim için.
  • arada ablan olmasa muhabbet etmeye değmez, yüzüne bile bakılmaz biridir. atsan atılmaz, satsan satılmaz.