şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle: ırak türkmenleri

30 haneli bir apartman dairesinde 1 yıldan fazla bir süredir bu bakterilerle yaşıyorum.
    bu 1 yıllık süreç içerisinde bu bakterilerin apartman yaşamlarına dair gözlemlerimi abartısız bir şekilde aktarmaya çalışacağım.

son son 4 yıl içinde okul ve maddi durumlarından ötürü 4 defa ev taşıdım. her taşındığım evde en az 9 ay kaldım. şu anki dairemde 15 aydır kalmaktayım.

yani 4 yıl içinde onlarca apartman sakini ile şu veya bu şekilde ilişiğim oldu. ama gelin görün ki, şu an oturduğum dairenin bulunduğu binadaki bakteriler gibi eşi benzeri olan bir kimselere rastlamadım.

bu bakteriler, çeşitli sebeplerle ülkelerinden kaçıp buraya sığınmışlar. eyvallah.
    üstüne bir de, onlarca çocuk yapmışlar ve yapmaya devam ediyorlar. (yaşam koşullarını düşündüğümüz zaman bu durum başlı başına bir rezalet)

kendi pislikleri ve iğrençlikleri yetmiyormuş gibi bir de soylarının tükeneceği korkusuna kapılıp hayasızca üreyip dünyaya getirdikleri o çocuklara da hiçbir şekilde insaniyet namına eğitim vermeyen bu bakterilerden nefret ettim artık.
    çocuklara elbette lafım yok, ama bunlar daha kendilerine bakmaktan ve yaşadıkları çevreye uyum sağlamaktan aciz bakteriler iken, bir de çocuk?

şöyle bi' sıralama yaparsak:

-asansöre tükürmek
    -asansöre balgam atmak
    -apartman girişine balgam atmak (bunu gözümle de gördüm, uyarınca da, türkçe bilmiyorum ayağına yatıyor aşağılık bakteri)
    -sizin aylarca beklediğiniz bir mektubu vb. şeyi, daha sizin elinize ulaşmadan posta kutusundan alıp içine bakmak suretiyle parçalayıp bir köşeye atmak.
    örn: almanya'dan gelmesini 2 ay beklediğim bir mektubu paramparça halde bulmuştum. (mektup mu kaldı bu devirde demeyin, diyorsanız da o sizin ruhsuzluğunuz)

gelen doğalgaz, elektrik faturalarını toplu bir şekilde yok etmek.
    sabahın üçüne kadar bağıra çağıra sohbet etmek, ama yok böyle bir ses! bir gürültü.
    merdivenlere işemek.
    sağdan soldan topladıkları sikik sikik eşyaları kapalı otoparka yığmak.
    bisikletlerini, iki insanın zar zor geçeceği yerlere bağlamak.
    kapı önlerine cami avlusuna döndürmek.
    çok önemli bir detay bunlardan bazıları, asansöre binip indiklerinde asansör ıslak köpek gibi kokuyor.

leş bunlar. net.

ha bi' de bu balgam atan adam, evden camiye namaz kılmak için çıkıyor. önce yaşadığı apartmana balgam atıyor sonra ibadet ediyor. misler.

edit: imla
  • üzülüyorum lan bunlara, vallahi üzülüyorum. bak yine kavga ediyor yan dairemdekiler. ama öyle böyle bir kavga değil. sanırsın 8 kişi bir danayı yere sermeye çalışıyor da, dana da sağa sola savurduğu bedeniyle üzerindekileri güm güm diye duvara çarpıyor.

bu bahsettiklerim, bi' üst entrydeki apartmana balgam atan aile.

psikolojimi bozdular. açıp black mirror izleyecektim, ama bunlar daha bi' gerilim.
  • ıraklı arapların ya da ıraklı kürtlerin apartman yaşamından farklı değilse kötü niyetle açılmış bir başlıktır.
  • artık selam da almıyorlar. geçenlerde apartmana balgam attığı için uyardığım adama, bu akşam nezaketen selam verdim, allah'ın selamını da almadı. bön bön baktı yüzüme. hem suçlu hem namazında niyazında.
  • asansörün içine tükürdüklerinden bahsetmiştim di mi? işte tuttum gıcık apartman yönecileri gibi * kağıda

'' !!!lütfen!!! asansöre tükürmeyin!!! ! '' yazdım. son ünlem büyük ve kalın, yani beyzbol sopasına benziyor, oradan bi' gösterge yapmak istedim.

neyse yapıştırdım, ertesi gün yırtmaya çalışmışlar, bu defa evladiyelik bir şekilde her yanından yapıştırdım, onu da bi' şekilde yırtmışlar.

lakin yine tükürüyor bu tatlişkolar. dün, bugün ve yarın. hayranım bu tutumunuza.
  • ya tamam bize ne amına koyayım sorduk mu senin apartman yaşantını? üst katımda türk bir aile var 5 aydır uyku uyutmadı orospu çocukları ama bunun milliyetleriyle alakası yok n'apayım başlık mı açayım?