şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık sınıra takılmıştır doğru hali "10 mayıs 2018 ankara'da bulunan ırak ve kırgız konsolosluklarının önündeki anlamsız kalabalık" olacaktır.

  öncelikle işbu entry'i girmemin sebebi sözlük içerisinde @komple adlı çaylak arkadaşımızın bana göndermiş olduğu mesajdır.ilgili yazışma(yazışmanın metni aşağıda da var.)

  muhtemelen seçim hazırlığı gibi duruyor amaç türk vatandaşı olmayan insanları 12 mayıs tarihine kadar edebilecekleri kadar kayıt ettirmek ve (bkz: 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi)'nden .çıkacak olan sonucu galibiyete çevirmek gibi duruyor.

  umarım yanılıyoruzdur eğer doğruysa yaptıkları çok haince ve alçakça lütfen sessiz kalmayalım.bizi bilgilendirdiği için @komple adlı arkadaşıma teşekkür ediyorum.

  gönderilmiş olan mesaj:
  merhaba
  bugün ankara ırak ve kırgız konsolosluklarına otobüslerle bir sürü yabancı geldiğine gözümle şahit oldum. yığınla insan konsolosluklar önünde bekliyordu. çocuklara tsk uniforması giydirilmişti hep. yazar olmadığım için başlık açamadım. ama çok net bir vatandaşlık verip oy devşirmek olduğunu düşünüyorum. fotoğraf çekemedim araç kullandığım için. teyit edecekler çıkacaktır. başlık açmayı düşünürseniz sevinirim. vaktinizi aldım kusura bakmayın. iyi günler
 • henüz net bilgiler elde yokken bir şey demek istemiyorum ama korkmuyor da değilim.
  mevcut iktidar bu seçimleri kazanmak için elindeki gücü ardına koymayacaktır. başlık gündeme gelirse eğer türkşen, ince gibi isimler bir şekilde konudan haberdar olur ve gerekli araştırmayı yaparlar diye düşünüyorum artık hiçbir şeyin yabana atılmaması gerek şu an "tamam" demenin zamanı.
  güç "iyi"nin yanında olsun.
 • 12 mayısta ırakta genel seçimler varmış. kalabalık bu yüzden olabilir. kırgızlarla ilgili bilgim yok.

  ırakta genel seçim heyecanı

  umarım bizim seçimlerde ıraklılar, suriyeliler vs oy kullanmaz. gerçi uzun adam anketlere göre onları da devreye sokabilir.