şükela:  tümü | bugün
2852 entry daha
 • seksen milyonluk, yillardir ambargolarla bogusan, saglik sistemi altmis milyonluk italya'nin cok gerisindeki iran, bu virusle mucadelede italya'dan, ispanya'dan daha iyi durumda denebilecek sayilarda!? ıran'in acikladigi sayilari en az ucle carpin. umarim birkac hafta icinde iran'in dustugu duruma dusmeyiz biz de.
 • sadece üçle mi çarpacağız? eğitimsiz insanlar, hiçbir önlem almayan bir devlet, afrika ülkelerinden daha kötü bir sağlık sistemi, gidilen cuma namazları, yalanan türbeler, binlerce kişilik nevruz kutlamaları, ve bunların hiçbirinin iptal edilmemesi veya herhangi bir sokağa çıkma sınırlandırılması/karantina uygulamasının yapılmaması ve diğer onlarcası.. kaç tane üçle çarpmamız gerek açıklanan vakaları kim bilir..
  tanım: 5 para etmez bir çukur.
  edit cuma namazı demişim yanlışlıkla, doğru bunlar kendi getirdikleri rejimle kendilerine bütün namazları zorunlu kılmışlardı ve geçen haftaki cuma hariç hiçbirini iptal etmediler bile :d tüm dizi ve filmlerde namaz kılma sahnesi zorunluluğu koyan bir ülkeden aksini bekleyemeyiz zaten geçen haftaki cumayı nasıl oldu da iptal ettiler anlamadım diyecektim de aklıma zaten cuma iptal oldu diye halkın ayaklanıp ve camilere akın ettiği geldi ahahah altta biri de 3000 yıl (evet tam 3000 yıl) öncesinden, iranın aydınlarından falan bahsetmiş, evet çok aydın ülke de küçük bi yobaz azınlık var onlar susturuyor aydınları, çok üzücü iran için ne hallere düştü yüz elli milyar yıllık medeniyet.
  edit 2: imla
 • (bkz: tehran taboo)

  adaletin bu dünyada bir kara parçası üzerinde var olması imkansız ama baskı ve ikiyüzlülük de işin içine girince o topraklar iyice çekilmez bir yere dönüşüyor.
 • iran'i neden daha iyi anlamak isteyelim? nuke sallanacak baska bi yer iste, uzatmaya gerek yok.
 • corona virüs sebebiye şimdiye kadar 2517 vatandaşı ölen ülke. çok yazık.
 • amerika ve batının uyguladığı ambargoya rağmen coronavirusle mücadele de halk, hükümet ve askeriyle topyekûn bir savaş veren komşumuz olan amerika ve israil karşıtının kalesi...

  israil ve abd sevici ile selefi ve vahabi ekşi sözlük yazarlarının her gün düzenli olarak saldırısına uğrayan izzetli duruşun kalesi olan ülke...

  diren iran, hak ve halk seninle... görkemli amerika'nın yıkılışı tıpkı görkemli titanik gemisiin yıkılışı gibi olacak..

  hz ali buyurmuştur ; "kötülerden uzaklaşmadıkça, iyilere asla ulaşamazsın."

  yani amerika ve israil'e dost olduğunuz sürece, iran ve direnişi anlamanız mümkün değildir...
  tıpkı şeytana dost olup allah'tan gafil olmak gibi...