şükela:  tümü | bugün
2167 entry daha
  • demokrasi umuduyla şah'ı devirip, teokrasiyle babayı alan ülke.
  • 8 ay yaşadığım, oradan döndüğüme şükrettiğim ortadoğu ülkesi. yaşanmaz efendim bu ülkede, ama gezmeye gidin, o açıdan keyifli.
  • sıradaki hedef ülke.

ırak ve suriye bitti yavaştan iran haberlerini görür olduk. putin bugün iran-abd nükleer anlaşma iptallerinden sonra açıklama yaptı; "biz itfaiye değiliz ,her an her şeyi kurtaramayız." artık iran için işler daha da zorlaşacak. neler olup bittiğini iyice takip etmemiz gerekiyor çünkü iran ile işleri bittiği zaman sıradaki hedef türkiye olacaktır.
    iran'a dışardan direk askeri müdahale olacağını sanmıyorum ama iç karışıklık çıkaracaklarından eminim. bu durum türkiye'ye yeni bir göç dalgasına neden olacaktır. öyle yada böyle batı dünyası orta doğuya yön veriyor. dünya üzerindeki hakimiyetleri şimdilik 200 yıldır sürüyor ve dahada sürecek gibi.
    her ne kadar şimdiki yönetim yapısı ve hükumet zihniyeti ile önlem almamız ve güçlü kalmamız zor olsa da her şeyin farkında olan insanlar olarak ülkemiz için daha faydalı şeyler yapmalıyız ve iyi konumlara gelmeliyiz. yoksa 20 yıl sonra internette afganistan'ın 1960'lardaki fotoğrafı gibi dolanırız.
  • "fars ırkçısı" bir çekirdeğin şiilik yoluyla kendine bağladığı türkik-arabik topluluklarla birlikte oluşturduğu ülkedir.
    dahası her tarafı yahudi, ermeni ve dönmeleriyle doludur.

iran adlı bu ülkenin şu dünyaya ve islama verdiği zararı hesaplamak güçtür.

işin tuhaf yanı fars ırkçıları önüne geleni "şeytan" "küçük şeytan" "büyük şeytan" olmakla suçlarlar.
    ama asıl şeytan kendileridir...hem de "en büyük şeytan".
13 entry daha