şükela:  tümü | bugün
2762 entry daha
  • gel seni dünyanın en büyük balonları listesine yazalım desem sığmazsın,

gel şuraya 2 gram kişi ve fikir hürriyeti koyalım desem ağlarsın
  • halkına üzüldüğüm ülkedir. ama olası bir durumda da bize kaçıp, bizi de üzeceklerdir.
  • şu an için birşey yapamasa da ileride türkiye için tehdit oluşturabilecek ülke.

türkiye'nin elinin ortadoğuda güçlü olması için bu ülkenin mollalar tarafından yönetilmesi ve abd ile israil tarafından düzenli olarak dayak yemesi gerekiyor ama tamamen yok edilmemeli de...

eğer yok olursa ırak, suriye zaten darmadağın edilmiş durumdayken ve ermenistan rus güdümünden çıkıp ermeni lobisi ile abd'ye yakınlaşırken türkiye resmen bir ateş çemberine düşer.

gürcistan'ı demiyorum zaten. onlar kendi derdinde...

velhasılı kontrollü kaos lazım.

iran'da neredeyse bizde olduğu kadar yetişmiş eleman var ve çoğu imalat makinelerini kendileri yapabiliyorlar. teknoloji olarak eski bile olsa bunca yıldır ambargo altında böyle kaldılar ayakta.

ek olarak nüfusları bizden yine fazla ve avrupa ülkeleri ile araları bizden çok daha iyi.

olur da abd ve israil ile arayı düzeltirler ise gelen know-how, kredi destekleri ve petrol parası ile türkiye'nin elini kolunu keser bu devlet.

düşürülen uçak, kasım süleymani'nin abd tarafından vurulması dünyaya açılıp iran'ın imajını uzun vadede temizlemek için atılmış adımlar.

mollaları temizlemek için harekete geçmiş iran'ın ileri gelenleri belli ki...

tanım: dikkat edilmesi gereken devlet.
  • veryansın tv - kartal-1: iran'da ne oldu, şimdi ne olacak? - osman başıbüyük

according to russian experts: the us bears “partial responsibility” for the “human error” which caused the ukrainian plane crash
    “according to experts, the us military had deliberately changed the information on the ukrainian boeing 737 flight, making it a real target for the iranian air defense systems.”

“since the pilot made a u-turn, it is very likely that the us cyber attack had also focused on the navigation system of the ukrainian boeing. this is not the first time that americans have done this type of action.”
  • iran'da son yaşanan olaylardan dolayı televizyonların tanınmış 3 kadın spikeri özür dileyerek istifa etti.

istifa nedenleri de gurur..

--- spoiler ---

kanal 2 televizyonunda görevli, ülkenin en ünlü sunucularından gelare jabbari ınstagram hesabından yaptığı paylaşımda, "insanlarımızın öldürülmüş olduğuna inanmak benim için çok zor. bunu geç fark ettiğim için beni bağışlayın. ve 13 yıldır size yalan söylediğim için beni affedin" dedi. zahra khatami de iran devlet televizyonu ırıb'den istifa ederek, "bugüne kadar beni ana haber sunucusu olarak kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. televizyona geri dönmeyeceğim. beni affedin" ifadesini kullandı. çalışma arkadaşı saba rad da, "kariyerimdeki tüm yıllar boyunca desteğiniz için teşekkürler. radyo ve televizyonda 21 yıl çalıştıktan sonra medyadaki görevime devam edemeyeceğim. edemem" dedi.

tahran eyaleti gazeteciler birliği de uçak kazasıyla ilgili devletin dezenformasyonunun yayılmasına yardım ettiği için özür diledi. iranlı press tv televizyonu yorumcusu ghanbar naderi ingiliz bbc radyosu'na yaptığı açıklamada, "hükümete güven çok az. uçağın düşürülmesiyle ilgili yalanlar söylemeleri halkın güvenini sarstı. milyonlarca kişi, kasım süleymani suikastı sonrası sokağa çıktı. bu, çok nadir bir birlik anıydı. ama devrim muhafızları bunu yok etti" ifadelerini kullandı. bu arada iranlı fars news ajansı, ukrayna uçağının vurulduğu anı gösteren videoyu paylaşan kişinin devrim muhafızları'nca gözaltına alındığını bildirdi.

--- spoiler ---

bunu neden paylaştım peki ben ?
    ülkelerinde idam gibi acımasız bir cezanın hala olduğu ve baskıcı teoratik devletin bu gazeteci vatandaşları para pul düşünmeden onurları için istifa etmişler.

yalan haber yapmak istemiyoruz artık ve özür diliyoruz, diyerek..

(bkz: yandaş medya)

sabah gazatesi linki :)
  • amerika üssünün olmadığı hatta amerika elçiliğinin olmadığı hatta amerika pasaport sahibi birinin veremli bir hasta muamelesi gördüğü tek ülkedir...
11 entry daha