• sollama değildir o, tur bindirmedir.
  • zannetmem ama bu kafayla gidersek iran değil maymunlar bile sollar bizi.
  • adama sorarlar; sen musluman ulkemizin adiyla bilimi ayni cunlede kullanmaya utanmiyor musun diye.

onun disinda sasirtmayan durumdur.
  • amerika'ya git, orada distinguished profesörlerin çoğu iranlı.
  • solladıkları duble yolu akp yaptı, onu konuşan yok.

yollarımız iyi, yol çok önemli.
  • iran geri miydi ki türkiye'den?
    sorusunu akillara getirmistir.
    ben hiçbir vakit bilmiyorum ki, iran'in bilimi türkiye'nin gerisinde olsun.
  • senelerce uygulanan ekonomik boykotun gereği olarak kendi kendisine yetmeyi öğrenmiştir ülke olduğunu gösterir. neden bizim yarımız kadar zengin olduğu gerçeği de 1979'dan beri ekonomik yaptırımlara maruz kalması ve bu yüzden ticarette geride kalmasıyla açıklanır, kendi kendine yetmek güzeldir ama milenyumda ticaret zenginleştirir.
  • ilimdir o bilim olsa duramazdın
  • doğru bir yazı. silah sanayisine güvendiğinden amerika'ya kafa tutan bir iran var.
  • yazıda sayı belirtilmemiş. iran kaç makale yazdı? türkiye kaç tane yazdı? konuları nelerdi. bilim dergisi çıkarıyorsunuz aga insan net rakam, yüzde verir.
    http://www.herkesebilimteknoloji.com/…-iranda-evrim

net bilimsel makalede bizi geçmiş denmiş. yazılan makale sayısının çokluğu iyiliği göstermez. tam bilmiyorum ama atıf alınma sayısı gibi başka kriterler var.

ulusalcı basında son zamanda çıkan iran güzellemelerinden biri. bizim köy en güzel köy seviyesinde şu haliyle.

bak şuralar bilim dergisine uygun:
    .......ortaokul son sınıfta yaşamın kökeni bölümünde türleşme ve evrim, popülasyon genetiği, popülasyon dinamikleri konularında, 60 sayfa evrim ile ilgili bütünlüklü ve kapsamlı bilgiler var. darwin’in evrim kuramı’na ayrılan sayfa sayısı 11......

.........merak edip iranlı bakanlara baktık, ikisi-üçü dışında ezici çoğunluğu doktora sahibi. çoğu da abd ve ingiltere’den iyi üniversitelerde bilim eğitimi görmüşler. bizim hükümette ise 20’de 7 doktoralı bakan var...
hesabın var mı? giriş yap