şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet'ten orhan bursalı'nın yazdığı yazı . ezelden beri bilimde hep diğer ülkelerin gerisinde kaldık amenna ama küçümsediğimden falan değil yanlış anlaşılmasın iran'ın sözde bağnaz, tutucu, kapalı kutu bir ülkenin sözde 'laik' modern türkiye'yi bilimde, mühendislikte geçtiğine şaşırdım açıkçası. enine boyuna araştırılması gerekiyor tabii ki ama son 15 yılda bulunduğumuz konum beni bu yazıya inandırmaya itti.
  • sorun bakalım organik hoşaf yapabiliyolar mı?
  • sollama değildir o, tur bindirmedir.
  • adama sorarlar; sen musluman ulkemizin adiyla bilimi ayni cunlede kullanmaya utanmiyor musun diye.

onun disinda sasirtmayan durumdur.
  • iran senelerdir tıp ve biyoloji alanında özellikle ciddi gelişmelere sahip bir ülke, ucuz kanser ilaçlarını tüm kanser akrabalarımız (evet kanser birçok akrabam oldu ve bazıları 10 seneden fazla yaşadı) hep ordan getirtirdi, dolayısıyla iran'ın türkiye'yi sollaması bugün yaşanmış bir şey değil, senelerdir mevcut durum.
    iran'ın sinema sektöründen zaten bahsetmeme herhalde gerek yok.
    ki bunlar benim tanıdık olduğum iki alan, biri sanat diğeri bilim. kim bilir farklı bilim dallarında nasıl grlişmeler vardır.
  • "e sik kafalı, o zaman aynı nufusta petrol ve doğalgaz zengini olmasına rağmen neden bizim yarımız kadar zenginler" diye cevap verilmesi gereken yazı.

iran güzellemeleri bi bitmedi amk.
  • amerika'ya git, orada distinguished profesörlerin çoğu iranlı.
  • solladıkları duble yolu akp yaptı, onu konuşan yok.

yollarımız iyi, yol çok önemli.
  • sorun bakalım papaz to imam eriği converter var mı?
  • iran geri miydi ki türkiye'den?
    sorusunu akillara getirmistir.
    ben hiçbir vakit bilmiyorum ki, iran'in bilimi türkiye'nin gerisinde olsun.