şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bünyesinde solcu, solcu gibi anarşist, sosyal demokrat, light ulusalcı ve feminist öğeler barındıran şişli osmanbey merkezli kozmopolit arkadaş grubumla buluşmalarımızda yaptığımız övgü, tespit ve değerlendirmeler bütünü.

  iran sineması övmek için en elverişli yerler arasında nevizade, nişantaşı cafe nero, kadıköy nazım hikmet kültür merkezi ve sanat cafe, esrar içilen (ama kova vurulmayan) bekar evi gibi yerler bulunur.

  bir ara iran sinemasının yerine bollywood'u koyalım, artık bollywood'u övelim dedik ama olmadı. ettik bir hata işte... bollywood'un iran sineması kadar ciddiye alınacak bir yanı yoktu. hatamızın farkına varınca, başa sarıp tekrar iran sineması övmeye devam ettik.
 • jodaeiye nader az simin gibi bir kaç filme sığınılabilecek sınırlı bir alanı seçmiş. yanlış yapmış efenim.
 • övücü tarikatın bünyesinde, sağa yatmış gemi enkazlarına ve her nevi felsefi neşriyata ilgi duyan bir adet arada kalmış, hevesli film adamı da bulunur.
  çünkü tam fişi kasadan koparıp ayıracakken öfkeli, <yarı sapık> , saldırgan bir muhafazakar eğilip önünüzden akan dereden bir avuç su taşır size. göründüğünüz kadar hıyar değilseniz suyun değerini bilir, getireni mütemadiyen odunla döversiniz.
  çünkü geleneksel ölçülere göre gelişkin, renkleri çeşitli ama sonunda yine çizgileri taşırmadan boyama yapmaya mahkum bir kafa biçimlendirilemeyen flash disk gibidir, bi boka yaratamazsınız.
  iran sinemasına gelince, akupunktur iğnesiyle, eğer izleyicide öyle bir nokta varsa, doğru anı yakalarsa saplayan ama tekrarları zaman içinde sıkan, ruh hastasıysanız bir sonraki filme hazırlık olarak bir kibrit çöpünü artık yerini tam olarak keşfettiğiniz noktada çakarak etkisini köreltebildiğiniz bir nanedir.
 • artık popüler değildir.